Skip to main content
4.9
(177)

eToro je digitálna globálna obchodná platforma pre meny, kryptomeny, komodity, indexy a zásoby. V súčasnosti má na celom svete vyše 7 miliónov používateľov. S ohľadom na kryptomeny v tejto recenzii sa podrobne pozriem na platformu eToro a jej výhody a nevýhody.

eToro je priekopnícka obchodná spoločnosť, ktorá kladie dôraz na kryptomeny. Poskytuje používateľom ľahko použiteľnú obchodnú platformu pre investovanie do kryptomen a mobilnú peňaženku na obchodovanie a zasielanie finančných prostriedkov (ale nie na ich prijímanie).

Spoločnosť odvádza skvelú prácu, ktorá umožňuje ľuďom ľahko investovať do Bitcoinu a mnohých ďalších známych kryptomien s rôznymi spôsobmi platby. Napriek tomu je eToro odporúčané iba pre špekulantov, pretože ku svojim aktívam nemôžete skutočne pristupovať, ale obchodovať s nimi iba za cudzie meny.

 

etoro recenzia 2023

Prehľad

Služba eToro, ktorá je v prevádzke od roku 2007, umožňuje používateľom obchodovať takmer s čímkoľvek na jednej platforme. Je to sieť so sociálnymi investíciami a kombinuje moderný obchodný systém so schopnosťou interakcie s ostatnými používateľmi.

Generálny riaditeľ Yoni Assia chce, aby platforma narušila zastaraný bankový systém a pomohla nastúpiť do nového digitálneho finančného veku. Ak investujete do kryptomien, je pravdepodobné, že v tomto ohľade existujú určité ideály. eToro umožňuje obchodovanie s vybraným počtom kryptomien.

Spoločnosť prešla mnohými rôznymi cyklami, posledným je zavedenie eToroX – plne regulovanej výmeny kryptomien.

História

eToro vzniklo v roku 2007 vďaka trom podnikateľom, ktorí chceli, aby bolo tradovanie prístupnejšie pre väčších laikov a pritiahlo tak pozornosť väčšej verejnosti.

Zároveň chceli znížiť závislosť od bánk a iných tradičných finančných inštitúcií. eToro začalo ako platforma online trading s grafmi, ktoré predstavujú finančné nástroje a intuitívne rozhranie.

V roku 2009 uviedli na trh obchodnú platformu WebTrader s radom profesionálnych nástrojov pre obchodníkov všetkých úrovní skúseností

historia etoro.

Veľký krok vpred prišiel v roku 2011 s OpenBook, prvou platformou sociálneho obchodovania na svete. To zahŕňalo vtedy novú funkciu CopyTrader, ktorá umožňuje každému kopírovať úspešných traderov.

V roku 2012 eToro pridala viac aktív do mien a komodit.

Mobilná aplikácia bola uvedená na trh v roku 2013 pre Android a iOS. V tomto roku sa začali aj viac zaoberať celkovo kryptomenami a začalo sa môcť obchodovať krypto cez CFD.

V roku 2015 platforma aktualizovala rozhranie tak, aby poskytovalo ešte inovatívnejší zážitok a tzv. user-experience.

V roku 2016 pridali do portofólia službu CopyPortfolio. 

V januári 2017 rozšírili svoj dosah vo svete kryptomien pridaním podpory pre trading s kryptom priamo. Začalo to celým radom populárnych kryptomien, vrátane Bitcoinu, Ethereum, Litecoin a Ripple.

V roku 2019 zaviedli eToroX, úplné šifrovanie na výmenu krypto.

Služby

Platforma eToro umožňuje používateľom investovať do rôznych aktív vrátane komodít, akcií, mien, indexov a samozrejme kryptomien. Hlavným „ťahákom“ eToro je pridaným na svoju platformu schopnosť sledovať a kopírovať iných obchodníkov, vďaka čomu je eToro platformou sociálneho obchodovania.

sledovanie obchodov etoro

Kopírovanie obchodníkov a CopyPortfolio

Okrem rozhodnutia o tom, do čoho investovať eToro ponúka dve ďalšie možnosti:

 • Kopírovať iných obchodníkov
 • Investovať do portfólia CopyPortfolio: CopyPortfolio je produkt správy portfólia. Je to trochu podobné investovaniu do špecifického indexu, v ktorom si niekto vyberie kombináciu aktív, do ktorých pre vás investuje. Investovanie do neho automaticky skopíruje viaceré trhy alebo obchodníkov na základe vopred stanovenej investičnej stratégie

Môžete investovať do dvoch typov portfólií CopyPortfolios:

 • Partnerské portfóliá  – investičný nástroj vytvorený partnermi eToro
 • Trhové portfóliá  – aktíva s najvyššou výkonnosťou na konkrétnom trhu

Cieľom portfólií CopyPortfolios je pomôcť investorom minimalizovať dlhodobé riziko vytváraním diverzifikovaných investícií. Keď investujete do portfólia CopyPortfolio, váš kapitál je profesionálne spravovaný investičným výborom eToro. Výkonnosť každého portfólia spoločnosti CopyPortfolio sa podrobne analyzuje a automaticky sa vyvažuje, aby sa maximalizoval potenciálny zisk.

Čo je CryptoPortfolio

eToro má tiež veľmi špeciálny produkt s názvom CryptoPortfolio. V zásade vám umožňuje investovať do najpopulárnejších kryptomien, ako sú Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin, Ripple  a Ethereum Classic. Minimálna investícia do portfólia CryptoPortfolio je 1 000 USD.

Investovanie do tohto portfólia vás vystaví viacerým menám súčasne a diverzifikuje niektoré riziká spojené s investovaním iba do jednej kryptomeny. Existuje niekoľko požiadaviek, ktoré musí kryptomena spĺňať, aby mohla byť zahrnutá do portfólia CryptoPortfolio:

 • Minimálny limit na trhu vo výške 1 miliardy dolárov
 • Minimálny priemerný mesačný objem obchodovania 20 miliónov dolárov

Každá mena bude mať v portfóliu váhu, ktorá sa rovná veľkosti jej trhového stropu (minimum je 5%). Ak z nejakého dôvodu mena klesne pod minimálne požiadavky, automaticky sa odstráni z portfólia.

CryptoPortfólio sa analyzuje a vyvažuje v prvý obchodný deň každého mesiaca.

Čo je CopyTrading

Ďalšou zaujímavou možnosťou od eToro, ktorú môžete použiť s kryptomenami alebo fiat menami je CopyTrading. Toto je vyššie uvedená schopnosť kopírovať obchodníkov podľa vášho výberu. Obchodníci sa môžu stať populárnymi investormi, ak majú nízke riziko a dosahujú konzistentné výnosy.

Potom dostávajú odmeny za zdieľanie vedomosti. Využitím CopyTradingu a kopírovaním investora, ktorý vo svojom portfóliu obsahuje kryptomenu, môžete získať expozíciu na trhu bez toho, aby ste sami museli robiť veľký prieskum. Šetrí to veľmi čas.

Odporúčame: Najlepší eToro traderi v roku 2022: podrobný návod ako ich hľadať

eToro peňaženka pre kryptomeny

eToro tiež uvádzal svoju finančnú pomoc pre iOS a Android, čo umožňuje obchodovať a prenášať kryptomeny cez mobil. Zdá sa, že peňaženka nie je skutočnou kryptomennou peňaženkou, ale lepším rozhraním k existujúcim platformám eToro.

Peňaženka eToro vám nedáva úplnú kontrolu nad vašimi prostriedkami tým, že vám dodá unikátnu „seed frázu“ alebo „súkromný kľúč“, čo získate pri klasickej krypto peňaženke. Namiesto toho umožňuje prihlásiť sa do svojho účtu eToro a obchodovať alebo posielať prostredníctvom neho konkrétne meny.

Aj keď peňaženka eToro môže byť dobrým riešením pre začiatočníkov, nie je to dobrý spôsob, ako ukladať veľké množstvo peňazí, ak máte vážne problémy s kryptomenami. V súčasnosti peňaženka podporuje Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Bitcoin Cash. 

Odporúčame: Ako nakupovať kryptomeny na eToro

eToroX

26. apríla 2019 eToro oznámilo spustenie eToroX – plne regulovanej výmeny kryptomien. Na rozdiel od vyššie uvedených investičných služieb vám eToroX poskytuje skutočný prístup ku krypto aktívam (tz. môžete ich z burzy vybrať).

Meny a spôsoby platby

Podporované kryptomeny

Investície do eToro sa uskutočňujú vo forme CFD, čo znamená iba špekulujete o cene (nemusíte vlastniť skutočné coiny).

Tu je kompletný zoznam kryptomien na eToro:

etoro kryptomeny

 

Spôsoby vkladu a výberu prostriedkov

eToro poskytuje širokú škálu možností vkladania peňazí na svoju platformu vrátane: –

 • Kreditná / debetná karta
 • Bezhotovostný prevod
 • PayPal 
 • Skrill
 • Neteller
 • Webmoney
 • Giropay
 • China Union Pay
 • Yandex
 • Miestne online bankovníctvo

Minimálny prvý vklad je 50 USD. Účty eToro sú denominované v USD, takže akákoľvek mena, ktorú vložíte, sa automaticky skonvertuje na USD.

Chcem začať obchodovať na eToro

77 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

ako vkladat peniaze na etoro

Ak chcete vyberať prostriedky, musíte vyplniť formulár a potom zvyčajne dostanete peniaze prostredníctvom služby PayPal, bankovým prevodom alebo kreditnou alebo debetnou kartou. Na výber budete potrebovať kópiu svojho podpisu, farebnú pasovú kópiu a dôkaz o trvalom pobyte.

Ako sa odlišuje eToro od konkurencie ?

eToro sa odlišuje od ostatných platforiem, tým že má veľké množstvo dostupných investičných a obchodných možností.

Vďaka početným spôsobom investovania a tradingu môžu používatelia využívať pre svoje potreby obchodovania s kryptomenami rovnakú platformu ako pre tradičné aktíva.

Vďaka sociálnym prvkom je eToro tiež jedinečný. Príkladom je CopyPortfolios, čo je dlhodobá tematická investícia v podobe spravovaného portfólia spájajúceho aktíva a najlepších obchodníkov s vopred stanovenou stratégiou. Schopnosť kopírovať investície úspešných traderov je takisto inovatívna, rovnako ako program Popular Investor.

Poplatky

Z dôvodu zložitého množstva obchodných opcií na systéme eToro sa štruktúra poplatkov líši od aktíva k aktívu. Ak sa pozrieme priamo na poplatky za kryptomenu, pre vážnych investorov to bude celkom šok.

Bitcoín stojí pri odchode z pozície drastický poplatok 0,75%. Ostatné altcoiny obchodujete za poplatok 2% – 4%, čo je dosť. Úplný zoznam poplatkov nájdete tu.

Nezabudnite, že ak sa rozhodnete, že je čas na vyplatenie, je potrebný aj poplatok za výber. Zo služby eToro môžete vyberať iba peniaze, z ktorých si vyberiete peniaze a za každý výber vám bude účtovaná suma 5 USD.

Pre niektorých nešťastných používateľov existuje ďalší bodavý chvost. eToro účtuje poplatok za nečinnosť používateľom, ktorí sa neprihlásili 12 mesiacov.

Má eToro minimálnu veľkosť obchodu?

eToro je hrdé na to, že ponúka nástroje, ktoré môžu využívať investori a obchodníci všetkých úrovní podľa skúseností a preto sa snaží obmedziť používanie minimálnych obchodov. Napriek tomu musíte mať 500 USD na účasť v CopyTradingu a na investíciu do CopyPortfolios musíte investovať minimálne 1 000 USD.

Minimálne množstvá pre manuálne pozície závisi od inštrumentu. Pre kryptomeny a komodity je to iba 25 USD. V prípade akcií je to 50 USD. Nakoniec, pre ETF a indexy je to 200 USD.

Pre tých, ktorí sa zaregistrovali 2. apríla 2017 alebo neskôr, veľkosť minimálneho obchodu závisí od expozície vo forme pákového času investovanej sumy. V prípade kryptomien je táto minimálna suma 200 USD.

Minimum pre ETF a akcie je 500 USD, pre komodity 2 500 USD a pre indexy a Forex 5 000 USD. Ako príklad tejto politiky súvisiacej s expozíciou, ak otvoríte kryptoobchod s pákovým efektom x1, musíte investovať najmenej 200 USD. Ak ste sa však rozhodli investovať 100 USD, musíte mať minimálny pákový efekt x2.

Podporované krajiny

eToro pôsobí v nasledujúcich krajinách:

Spojené kráľovstvo, Argentína, Austrália, Rakúsko, Bahrajn, Bulharsko, Čile, Kolumbia, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Egypt, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Gibraltár, Grécko, Maďarsko, Island, India, Írsko, Taliansko, Jordánsko, Kuvajt, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malajzia, Malta, Mexiko, Nový Zéland, Nórsko, Omán, Peru, Poľsko, Portugalsko, Katar, Rumunsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Thajsko, Holandsko, Ukrajina, Spojené arabské emiráty, Uruguaj

Výhody

 • Intuatívne používateľské rozhranie
 • Široká škála populárnych kryptomien
 • Prijíma viac spôsobov platieb ako vklady
 • Ponúka ďalšie investičné produkty

Zápory

 • Krypto nemôžete vyplatiť (iba fiat)
 • Relatívne vysoké obchodné poplatky

ako-otvorit-demo-ucet-etoro

Demo účet

Záujemcovia si môžu otvoriť u eToro demo účet. Po vyplnení krátkeho registračného formulára dostávate k dispozícii virtuálnych 100 000 USD. Odtiaľ si môžete skúsiť, ako kopírovať ostatných traderov či môžete sami investovať.

Chcem začať obchodovať na demo účte

77 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

Z demo účtu potom ľahko prestúpite do reálneho účtu. Najprv je potrebné si nabiť kredit cez tlačidlo Deposit funds.

Skúsenosti

Investovali sme na eToro pred niekoľkými rokmi. Vtedy sme objavili sociálne investovanie a boli sme prekvapení ako ľahko ide vstúpiť na Forex a investovať. Samozrejme bez znalostí fungovania Forexu a trhu je lepšie sledovať toho, kto už nejaké znalosti má. Preto mi prišla myšlienka eToro investovania veľmi zaujímavá.

Čiastočne sme vyberali traderov podľa skúseností ostatných a čiastočne podľa svojho čuchu. Dobré je, že vidíme tabuľku a ohodnotenie jednotlivých traderov. Tu si môžete vybrať, či chcete skôr rizikového tradera alebo vám stačí menší profit ale stabilnejší.

Vyskúšali sme ešte ďalšie platformy pre sociálne investovanie, ale eToro sa nam zdá ďaľeko najlepší. Rada brokerov má navyše spoplatnený vstup či dokonca platíte mesačné poplatky. eToro je zadarmo, to je skvelé. A navyše si všetko môžete skúsiť na demo účte.

eToro možno odporučiť pre tých, ktorí nemajú s Forex obchodovaním žiadne skúsenosti. Platforma je užívateľsky veľmi príjemná a ak budete sledovať kopírovanie traderov, dokážete sa mnoho naučiť.

Je eToro bezpečná platforma ?

S cieľom poskytnúť používateľom „pokoj na duši„, eToro podniklo kroky na zabezpečenie. Spoločnosť ako celok je plne regulovaná a dodržiava smernice FCA a CySEC. S cieľom pomôcť obchodníkom pri prijímaní zodpovedných rozhodnutí ponúka celý rad nástrojov pre všetky úrovne skúseností, napríklad usmernenie k prvým krokom a funkcie riadenia rizík.

eToro tiež prijíma preventívne opatrenia na zaistenie bezpečnosti finančných prostriedkov a osobných údajov klientov. V európskych bankách úrovne 1 zostávajú tradičné fondy bezpečné.

S ohľadom na to všetko by ste mali mať napamäti, že neexistujú žiadne predpisy pre kryptomeny. Z tohto dôvodu, ak sa zapájate do obchodovania s kryptomenami alebo do iných investícií súvisiacich s kryptomenami neexistuje poistenie pre systémy náhrad, ktoré došli pri strate. 

eToro sa napriek tomu pýši prácou na čo najľahšom riešení problémov. Okrem toho existuje množstvo sociálnych platforiem, kde môžete zaregistrovať sťažnosti, ktoré môžu ovplyvniť ostatných používateľov. V podstate sa môžete riadiť varovními signálmi skúsenejších traderov.

Mobilná aplikácia

Ak máte radi obchodovanie na cestách oceníte, že eToro ponúka natívnú mobilnú aplikáciu na iOS aj Android. Čokoľvek mimo týchto dvoch operačných systémov bude vyžadovať, aby ste používali štandardnú verziu mobilného webového browseru platformy.

Napriek tomu je mobilná aplikácia rovnako užívateľsky prívetivá ako desktop verzia. Nie je ničím obmedzovaná. Môžete robiť plnohodnotné výber či vklady transakcií.

Aplikácia eToro na Google Play má veľmi pôsobivé užívateľské hodnotenie 4,2 / 5, čo predstavuje takmer 24 000 individuálnych recenzií. V obchode Apple Store je to pôsobivejšie 4,7 / 5, hoci sa to týka iba 35 recenzií.

Kryptomeny na eToro

eToro nedávno pridal na svoju platformu približne 35 nových párov fiat, ktoré jej používateľom poskytujú celkom približne 44 obchodných párov. Nové páry pokrývajú niekoľko rôznych regiónov a mien a sú zamerané na obyvateľov krajín ako Kanada, Austrália a Japonsko. Aktualizované pre EU páry sú nasledujúce: BCH/EUR, ETC/EUR, LTC/EUR, XRP/EUR

Ako kúpiť kryptomenu kreditnou kartou

Uživatelia eToro si tiež môžu nakupovať kryptomeny priamo z peňaženky eToro pomocou kreditnej karty. Investičná platforma spolupracuje s renomovaným poskytovateľom platobných služieb Simplex, ktorý umožňuje spoločnosti eToro integrovať platby Visa a MasterCard.

Tu je postup, ako si pomocou kreditnej karty kúpiť nejaku z kryptomien v ponuke:

Otvorte peňaženku eToro
Kliknite na sekciu „Buy CRYPTO“ na peňaženke a vyberte, ktorú chcete a množstvo.
Zadajte svoje platobné údaje do fakturačného formulára spoločnosti Simplex.
Po úspešnom dokončení procesu sa vaše zakúpené coiny prevedú do vašej peňaženky eToro.

Je dôležité si uvedomiť, že spoločnosť Simplex sa môže rozhodnúť okamžite vašu žiadosť schváliť alebo zamietnuť, ako aj požiadať o ďalšiu dokumentáciu alebo dôkaz totožnosti. Môže ísť napríklad o oficiálny úradny dokument alebo selfie fotografiu. 

Poplatky na peňaženke

Poplatky za zmenu Fiatu na kryptomeny

 • eToroX poplatok – 1%
 • Simplex poplatok – 4%

Skutočný trhový kurz určuje eToroX po schválení transakcie spoločnosťou Simplex a okrem vyššie uvedených poplatkov sa od zakúpenej kryptomeny odpočítajú poplatky za blockchain a uplatňujú sa na každú krypto transakciu.

Stojí za zmienku, že ďalšie poplatky môžu byť pripočítané aj v dôsledku poplatkov účtovaných vašou bankou alebo vydavateľom kreditnej karty.

Môžu zahŕňať hotovostné zálohy alebo poplatky za zahraničné transakcie spojené s vašimi kartovými transakciami a všetky uskutočnené transakcie sa na vašej kreditnej karte alebo bankovom výpise zobrazia ako eToroX LTD. Deskriptorom kreditnej karty bude Simplex_eToroX. Bude však zaslaný aj potvrdzovací e-mail.

Akákoľvek čakajúca platba môže byť zrušená, zákazníkom sa odporúča otvoriť si ticket priamo na webových stránkach Simplex alebo použiť funkciu Live Chat v pravej dolnej časti webu Simplex.com.

Je tiež dôležité poznamenať, že po schválení platby ju nie je možné zrušiť. Schvaľovací proces je v skutočnosti autorizovaný spoločnosťou Simplex a vo výsledku by mali byť otázky týkajúce sa procesu transakcie najskôr smerované tímu zákazníckych služieb spoločnosti Simplex. Tím zákazníckych služieb eToro je však k dispozícii aj pri riešení akýchkoľvek problémov.

FAQ – často kladené otázky

 

Ako eToro funguje?

 • eToro funguje predovšetkým ako CFD a forex broker, ale môžete obchodovať aj so skutočnými akciami, ETF a mnohými kryptomenami. Je dobre známy pre sociálne obchodovanie. Pomocou funkcie sociálneho obchodovania môžete sledovať a kopírovať portfólio obchodníka, ktorý obchoduje na eToro.

Kto vlastní eToro?

 • Počas tohto prieskumu eToro vlastní súkromná spoločnosť, preto sa od nich nevyžaduje zverejňovanie vlastníckej štruktúry. Vieme, že eToro nemá žiadnu bankovú materskú spoločnosť (malá šanca na záchranu v prípade bankrotu) a v súčasnosti funguje pod dvoma zákonnými názvami. Známym zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti eToro je Yoni Assia.
 • eToro je financované venture kapitalistami ako:
 • – Anthemis Group, Spojené kráľovstvo
 • – BRM Capital, Izrael
 • – CommerzVentures GmbH, Nemecko
 • – Cubit Investments, Izrael
 • – MoneyTime Ventures, USA
 • – Ping An, Čína
 • – Spark Capital, USA

Sú zisky z eToro zdaniteľné?

 • Sú zisky z eToro zdaniteľné?Ak na eToro zarobíte, môžu podliehať daňovým zákonom a nariadeniam. Závisí to vždy od krajiny. Ak potrebujete ďalšie informácie o daniach eToro, obráťte sa na miestny daňový úrad.

Ako eToro zarába peniaze?

 • eToro zarába peniaze prostredníctvom niekoľkých poplatkov a obchodných služieb, ktoré poskytujú na svojich webových stránkach. Hoci eToro nezverejňuje svoje finančné výkazy, hlavným zdrojom príjmov pre eToro bude pravdepodobne:
 • Spready: Spready sú rozdiely medzi cenou, za ktorú kupujete / predávate, a tým, za čo maklér nakupuje / predáva. Zjednodušene povedané, ak cena akcií Apple stojí 100 USD za trhovú cenu, spoločnosť eToro za to účtuje 100,1 USD. Rozdiel 0,1 USD / CFD si ponecháva spoločnosť eToro. Pre ďalšie informácie si prečítajte, ako CFD fungujú.
 • Tzv. overnight fee: pre objasnenie musíte pochopiť dve veci: ako fungujú pákové obchody a pôžičky. Pákový znamená, že môžete obchodovať s väčšími peniazmi, ako skutočne máte. Povedzme, že chcete obchodovať s Apple s pákovým efektom 1:10 a máte 10 USD, čo znamená, že si môžete za 10 USD kúpiť Apple v hodnote 100 USD. Chýbajúcich 90 USD eToro zabezpečí za vás. eToro financuje zvyšných 90 USD poskytnutím pôžičky a naúčtovaním poplatku za ňu.
 • Ostatné neobchodné poplatky: eToro účtuje poplatky za niekoľko služieb na svojej webovej stránke, jedná sa o poplatky, ktoré priamo nesúvisia s obchodovaním, známe tiež ako neobchodné poplatky. Napríklad: Výberové poplatky (5 USD / transakcia): platba za výber peňazí
 • Poplatky za transakcie: platíte, keď eToro prevedie peniaze na financovanie vášho účtu.

Je eToro regulované?

 • Áno, eToro je plne regulované.
 • eToro (Europe) Ltd., spoločnosť poskytujúca finančné služby, autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisiou pre cenné papiere (CySEC) na základe licencie č. 109/10.
 • Spoločnosť eToro AUS Capital Pty Ltd. je oprávnená austrálskou komisiou pre cenné papiere a investície (ASIC) na poskytovanie finančných služieb na základe austrálskej licencie na finančné služby 491139.
 • eToro (UK) Ltd, spoločnosť poskytujúca finančné služby, autorizovaná a regulovaná Úradom pre finančné vedenie (FCA) na základe licencie FRN 583263.

Môžete si vybrať peniaze z eToro?

 • Áno, môžete vyberať z mien:
 • USD
 • EUR
 • GBP
 • CAD
 • AUD
 • JPY
 • RMB
 • RUB

Koľko stojí poplatok eToro za výber? 

 • Za výber je 5 USD poplatok + konverzný poplatok

Zhrnutie

Broker: eToro
ReguláciaFCA (UK), ASIC (Austrália), CySEC (Cyprus)
Platformy:Web, aplikácia
Minimálny depozit:50 USD
Riziko:20:1
Demo účet:Áno
Pokrytie:CFDs, ETFs, Forex, kryptomeny, akcie, komodity, indexy

Platforma eToro ako celok je radosť používať. Jeho rozhranie je citlivé, intuitívne a vybavené praktickými funkciami. Pridajte k tomu slušný výber kryptomien a naozaj môžete z toho veľa vyťažiť, napr. obchodovanie a otváranie pozícií v Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin a ďalších.

Ako už bolo povedané, zjavne existujú určité nevýhody. Hlavnou nevýhodou je skutočnosť, že nevlastníte skutočné aktíva, do ktorých investujete. Ak potrebujete držať skutočnú kryptomenu, ktorú hľadáte, možno si namiesto toho vyskúšajte eToroX.

Poplatky za kryptomeny sú navyše predražené. Dúfajme, že sa to časom zníži.
Aby sme to zhrnuli, ak ste špekulanti – eToro by mohol perfketne splniť vaše potreby a očakávania. Ak ste „hardcore bitcoiner“ alebo „altcoiner“ – tak nie.

Skúsili ste eToro? Rádi by sme v komentároch počuli, čo si o tom myslíte vy.

Chcem začať obchodovať na eToro

Disclaimer: eToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptmien, ako aj obchodovanie s CFD. Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 77% retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu ako CFD fungujú a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.
Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.
Kryptomeny sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD nie sú regulované obchodné kryptomeny a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 177

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Redakcia

Author Redakcia

More posts by Redakcia

Join the discussion 4 komentáre

 • Martinko88 píše:

  Super recenzia vyskusam etoro urcite v dohladnej dobe.

 • DP píše:

  Mate prosim Vas aj informacie o tom ci uzivatel ma peniaze na samostatnom ucte, ako to je u niektorych inych brokerov ?

  • SocialTrader píše:

   Dobrý deň, peniaze máte priamo na eToro úćte. Ak ste sa pýtali na toto 🙂

 • Martinus píše:

  Menová podpora

  10

  Jednoduchosť použitia

  10

  Súkromie

  9.1

  Bezpečnosť

  10

  Poplatky

  8.7

  Zatiaľ sa mi tam dobre zhodnocujú kryptomeny. Uvidíme čo daľej.

%d blogerom sa páči toto: