Binance - Recenzia a skúsenosti | Socialtrading.sk
Rady a tipyRecenzie

Binance – Recenzia a skúsenosti

Od 11. februára 2018 Žiadne komenty

Binance je exchange či zmenáreň pochádzajúca z Hongkongu, ktorú spustil developer Changpeng Zhao v júli 2017. Spoločnosť Zhao Beijie Technology vytvorila Binance po úspechu ICO a získala 15 miliónov USD.

binance skúsenosti a recenzia

Beijie Technology a jej zakladateľ si udržiavajú impozantné výsledky v priemysle.  Zhao-ov životopis obsahuje pozície na vysokej úrovni, ako napríklad technický riaditeľ v Blockchain.info a jeho spoločnosť teraz poskytuje obchodné systémy pre viac ako 30 ďalších platforiem.

V nadväznosti na boje s čínskou vládou ohľadom kryptomien, Binance teraz prevádzkuje svoje servery z miernejších štátov a poskytuje svojú výmennú činnosť.

“V reakcii na rozhodnutia Číny presúvame naše IP z Hong Kongu na offshore lokácie. Takže sme zaregistrovaní na viacerých miestach a máme ľudí na viacerých miestach. Týmto spôsobom nikdy na nás nebude mať vplyv jeden regulačný orgán, ” vysvetľuje Zhao.

Obchodná burza zažila neuveriteľný úspech už od svojho letného spustenia a teraz sa dokonca nachádza v prvej desiatke z hľadiska 24-hodinových objemov obchodovania na Coinmarketcap.

binance skúsenosti

Prečo sa Binance stáva tak populárnou platformou?

Menová podpora

Binance ponúka exchange resp. model crypto-to-crypto, čo znamená, že neprevádzkuje Fiat meny.  To umožňuje, aby platforma fungovala voľne, bez akéjkoľvek byrokracie alebo regulácie.

Je tu pôsobivá ponuka kryptomien v spojení s Bitcoinom, Ether-om, Breadom, či Tetherom. Celkovo je počet coinov ktoré sú k dispozícii na hranici okolo 100, vrátane Litecoin, Ripple či Bitcoin Cash. K tomu je k dispoicií zoznam nadchádzajúcich altcoinov.

binance a skúsenosti recenzia

Poplatky

V konkurenčnom priestore je štruktúra poplatkov na Binance silnou stránkou. Členovia tímu sústredili svoje nože na nízke poplatky.

Paušálna sadzba vo výške 0,1%  je veľmi lákavá pre každého obchodníka, ktorý nepotrebuje okamžitú likviditu fiatu. Neuveriteľne to podkopáva väčšinu ostatných veľkých burz, kde je to zvyčajne až 0,2% z transakcie. To je veľký rozdiel, ak pracujete s veľkými objednávkami.

Nedávno 8.2.2018 mal Binance opäť výpadok. Avšak ak sa im niečo podobne stane vždy sa snažia revanšovať. Po poslednom výpadku poskytujú dva týžňe 70% zľavu na poplatkoch.

Vklady sú zadarmo, ako by ste očakávali (vo všeobecnosti je to odosielajúca peňaženka, ktorá platí poplatky v blockchaine s kryptomenami). Poplatky za vytiahnutie platia, hoci vo všeobecnosti korelujú s transakčnými poplatkami v blokchaine. Poplatok za výber je pravidelne aktualizovaný, aby sa pokúsil ponúknuť primeranú cenu.

Zákaznícka podpora

Binance vykonáva adekvátnu prácu čo sa týka svojej zákazníckej podpory. Väčšina otázok sa musí klásť prostredníctvom kontaktný formulár stránky a potom je to len otázka čakania. Rovnako ako u väčšiny iných zmenarní, možno budete musieť počkať na odpoveď jednoducho kvôli nárastu dopytu.

K dispozícii je služba zákazníkom služby Wechat, v ktorej sa dá rýchlo rozoznať QR kód, ktorý môže pomôcť prostredníctvom rýchleho live rozhovoru, ale väčšina odpovedí je automatizovaná (a v čínštine). Pri testovaní Wechatu sme pôvodne dostali automatickú odpoveď, ktorá referuje na FAQ podstránku. O päť minút neskôr notifikácia odhalila to, že na druhej strane sú predsa len skutoční ľudia. Naša Čínština nebola dostatočná aby sme dokázali odpoveď rozlúštiť bez použitia Google Translate, ale všetko sa zdá byť legitímne.

Našťastie, webová stránka je viacjazyčná. Sú na výber angličtina, francúzština, španielčina, nemčina, kórejčina, japončina a čínština. To je ďalšia skutočná výhoda pre Binance, ktorý sa snaží konkurovať globálne vo svete.

binance skúsenosti

Záver: Je Binance dobrá exchange?

Keď dáme všetko dohromady a pozrieme sa na Binance objektívne, tak PRE jasne dominuje pred PROTI. Čo sa mnoho krát nedá povedať pri konkurentoch. Nízke poplatky za transakcie v kombinácii s preukázanými znalosťami tímu o tom, ako vytvoriť obchodnú platformu, stačia na to, aby sa stal hlavným hráčom.

Niet divu, že v priebehu mesiacov otvorenia služby zažila veľký úspech a ridajte k tomu schopnosť ponúknuť naozaj celosvetovú službu mimo rúk čínskej vlády.

Žiadna podpora fiat meny nemusí ihneď znamenať katastrofu ale práve naopak. Ak sa Binance podarí získať špičkovú zákaznícku podporu a zbavia sa celkom pravidelných technickych problémov, majú skvelo našlapnute k tomu sa stáť lídrom.

Binance – Recenzia a skúsenosti
5 (100%) 30 hlas[ov]

Zanechaj koment