Skip to main content
4.9
(48)

Kraken so sídlom v kalifornskom San Franciscu tvrdí, že je z hľadiska objemu a likvidity EUR najväčšou Bitcoínovou burzou. V následujúcej recenzií preskúmame burzu troška viac do hĺbky.

kraken recenzia

Kraken je veteránska krypto burza z USA, ktorá dodáva svojím zákazníkom prepracovanú obchodnú platformu doplňujúcu obchodovanie s maržami a mimoburzové opcie.

Kraken, ktorý v minulosti trpel nestabilitou platformy, odvtedy vylepšil svoje služby so zameraním na bezpečnosť a podporu zákazníkov. Kraken ponúka aj jeden z najnižších obchodných poplatkov vôbec.

Základný prehľad

Kraken, ktorú založil Jesse Powell v roku 2011, je známa nízkymi transakčnými poplatkami, širokou škálou funkcií a celkovou bezpečnosťou. Pri „výstavbe“ a realizácie Krakenu pomohla Powellovi skúsenosť s predchádzajúcou burzou, ktorá z bankrotovala. Jej názov bol Mt.Gox.

Kraken pôsobí v USA (s výnimkou New Yorku kvôli BitLicense), Kanade, v štátoch EÚ ale aj v Japonsku.

Samotná burza sa spustila v roku 2013 a odvtedy sa dostala na viac ako 100 miliónov USD kapitalizácie. Kraken sa môže pýšiť vysokou likviditou, bezpečnostnými opatreniami na špičke odvetvia a zákazníckou podporou 24/7.

Kraken má v plnom rozsahu rezervy na prostriedky svojich zákazníkov. Kraken vykonáva nezávislý, kryptomenový overený audit, aby tretím stranám a zákazníkom burzy dokázal, že finančné prostriedky sú náležite držané.

Služby

Kraken ponúka svojim zákazníkom vyspelú obchodnú platformu, ktorá zahŕňa bodové a maržové obchodovanie pre skúsenejších používateľov. Rozhranie ponúka veľa možností, ale nie je to najideálnejšie prostredie pre uplných začiatočníkov.

V prípade veľkoobjemových obchodov (nad 100 USD) ponúka Kraken služby Over The Counter (OTC) so službou 1 na 1. Navyše, často traderi s veľkým objemom môžu dostať špecializovaného správcu účtu, ktorý sa postará o ich obchodné potreby.

Kraken ponúka aj dark pool – niečo ako transparentná evidencia orderov order, ktorá nie je viditeľná pre zvyšok trhu. Každý obchodník pozná iba svoje vlastné objednávky. Obchodníci môžu anonymne zadávať veľké nákupné alebo predajné orderi bez toho, aby prejavili záujem iným traderom.

Zvyčajne nadmerné orderi, keď ich vidia iní traderi, spôsobia nepriaznivý pohyb na trhu, čo sťaží vyplnenie orderu za požadovanú cenu. Tomuto nepriaznivému pohybu cien sa dá vyhnúť v tzv. dark poole..

Chcem vyskúšať Kraken

Meny a spôsoby platby

Kraken akceptuje tieto fiat meny:

  • EUR
  • USD
  • CAD

Vklady a výbery sa môžu uskutočňovať prostredníctvom SEPA, SWIFT, bezhotovostným a tuzemským prevodom. Takmer vo všetkých prípadoch sa dá očakávať, že vklady a výbery budú trvať 1–5 pracovných dní.

Podľa naších skúseností priemerný vklad trvá len 24 hodín. Je možné vložiť väčšinu akceptovaných kryptomien, ale v niekoľkých prípadoch je malý poplatok za nastavenie adresy.

Pokiaľ ide o vklady na fiat meny, sú vklady SEPA bezplatné, čo Kraken robí obzvlášť pohodlným.

Pokiaľ ide o kryptomeny, Kraken v súčasnosti podporuje 20 rôznych z nich:

Poplatky

Kraken poplatky patria medzi najnižšie medzi najznámejšími burzami. Poplatky, ktoré platíte, závisia od vášho obchodného objemu za posledných 30 dní. Poplatky sa spravidla zakladajú na maker-taker modely.

Makeri, ktorí na burzu pridávajú limitné príkazy, platia nižší poplatok ako takeri, ktorí plnia existujúce príkazy.

  • Poplatky za priame obchodovanie sa pohybujú od 0,26% do 0,06%.
  • Obchodovanie so stablecoinmi sa pohybuje od 0,2% do 0%.
  • Poplatky v dark poole sa pohybujú od 0,36% do 0,2%.

Kompletný zoznam poplatkov nájdete TU.

Zákaznícka podpora

Na webových stránkach Krakenu nájdete rozsiahlu podporu, ktorá pokrýva všetko od overenia vášho účtu až po obchodovanie. Vo väčšine prípadov nájdete to, čo hľadáte. V prípade, že potrebujete podporu, však môžete kedykoľvek vložiť support ticket alebo chatovať live so zástupcom prostredníctvom vstavaného chatu na webe.

Celkovo sa zdá, že odkedy bola stránka vylepšená, úroveň podpory a stabilita platformy sa výrazne zlepšili.

Kraken vs. Coinbase

Pri porovnaní Krakenu s daľšou veľmi populárnou americkou burzou Coinbase alebo presnejšie povedané, sme zistili veľa podobností. Burza Coinbase Pro. Obe majú veľmi podobnú štruktúru poplatkov a dostupné služby (OTC, obchodovanie s maržami, správu účtov). Coinbase však podporuje menšiu škálu kryptomien.

Hlavný rozdiel by sa pravdepodobne týkal podpory – keď sa zdá, že Kraken kladie oveľa väčší dôraz na podporu ako Coinbase.

Tu si môžete prečítať našu kompletnú recenziu Coinbase.

Konečné slová

Bolo by spravodlivé povedať, že Kraken je jednou z možností, ktorá stojí za zváženie vďaka vynikajúcim bezpečnostným funkciám a nízkym transakčným poplatkom. Nie je to však najlepšia voľba pre začiatočníkov kvôli zložitejšiemu rozhraniu.

Táto burza si za dlhé obdobie svojho pôsobenia získala značné renomé, ktoré si určite zaslúži.

Chcem vyskúšať Kraken

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 48

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár