Skip to main content
5
(108)

TREZOR One je pravdepodobne najstaršia prežívajúca hardware peňaženka a z dobrého dôvodu. V tejto recenzii sa pokúsime pokryť všetko, čo potrebujete vedieť predtým ako sa rozhodnete či je pre vás TREZOR One vhodný.

trezor one recenzia

TREZOR One je hardware peňaženka testovaná v naozaj ostrých podmienkach, ktorá podporuje širokú škálu kryptomien za veľmi prijateľnú cenu. Spoločnosť za TREZOR One (Satoshi Labs) je považovaná za priekopníka v Bitcoin priemysle. Vďaka dodatočným bezpečnostným opatreniam, ako sú kódy PIN a prístupové frázy, je táto hardware peňaženka eventuálne nezdolatelná pre hackerov.

Čo je hardware peňaženka a prečo je potrebná?

Keď sa pozriete na rôzne možnosti zabezpečenia Bitcoinu, čím bezpečnejšie metódy sú tým menšia flexibilita je pre utrácanie samotnej meny.

Napríklad uloženie kryptomeny na bezpečnú papierovú peňaženku, ktoré sa považujú najbezpečnejšiu možnosť, ale umožňujú len samotné uloženie. Ak ich chcete vytiahnuť, budete musieť nájsť Bitcoin peňaženku a do nej exportovať svoj súkromný kľúč.

O tom aké sú najlepšie Bitcoin peňaženky sme sa už rozpísali tu: Aké sú najlepšie Bitcoin peňaženky

Treba si pamatať, že TREZOR One je offline peňaženka. Obsahuje súkromné kľúče a vie ako podpísať transakciu bez potreby pripojenia k internetu!

Preto sa zdá sa, že TREZOR vám dá to najlepšie z oboch svetov, pretože funguje ako vysoko zabezpečené offline zariadenie, ale napriek tomu umožňuje flexibilitu, keď chcete s kryptomenami daľej pracovať a nie len ich hodlovať.

Zariadenie je dosť malé a môžete ho nosiť na prívesku na kľúč alebo dokonca vo vrecku. Takže si môžete ukladať svoje kryptomeny offline na TREZOR One a kedykoľvek ich chcete utratiť, či presunúť alebo spraviť iný manéver jednoducho pripojíte TREZOR One k počítaču a hotovo.

TREZOR One používa klasické pripojenie USB – rovnako ako počítačová myš alebo klávesnica. Myš povie počítaču, kde sa nachádza, ale nemôžete pohnúť myšou.

Z počítača do TREZOR-a a späť sa teda môžu prenášať iba BTC transakcie. Z tohto dôvodu je možné s počítačom TREZOR bezpečne prepojiť a používať. Dokonca aj napadnuté a infikované počítače.

O spoločnosti SatoshiLabs

TREZOR One vyrába spoločnosť Satoshi Labs. Spoločnosť bola založená v roku 2013 a je zodpovedná za niekoľko známych bitcoinových projektov vrátane:

 • Peňaženky TREZOR – vrátane TREZOR One a TREZOR Model T
 • „Slush“ pool – Populárny fond ťažby Bitcoinov pomenovaný po Marekovi Palantiusovi (aka Slush), generálnom riaditeľovi spoločnosti SatohsiLabs
 • CoinMap – mapa zobrazujúca miesta prijímajúce Bitcoiny na celom svete.

Spoločnosť je aktívnym účastníkom bitcoínovej komunity a medzi veteránmi Bitcoinu je vysoko rešpektovaná.

Aké kryptomeny TREZOR One podporuje?

Peňaženky TREZOR všeobecne podporujú viac ako 1 000 coinov a tokenov ERC-20. Tie najznámejšie sú:

Prekvapivo Ripple (XRP), Monero (XMR) a Cardano (ADA) nie sú podporované. Mnoho kryptomien tiež vyžaduje použitie externej peňaženky a nemôže byť v interakcii so základnou peňaženkou TREZOR-u. Kompletný zoznam nájdete TU.

Ako nastaviť TREZOR

Nastavenie TREZOR One je celkom jednoduché. Pripojte zariadenie k počítaču, nainštalujte „bridge“, ktorý umožňuje TREZOR-u komunikovať s počítačom a postupujte podľa pokynov.

Výber PIN kódu

PIN kód sa použije na identifikáciu, že ste skutočným vlastníkom zariadenia TREZOR-u zakaždým, keď ho pripojíte k počítaču.

Proces nastavenia používa kombináciu obrazovky TREZOR One a počítača, aby sa sa ubezpečili, že ste to naozaj vy. Požiada vás o kliknutie na príslušné čísla na obrazovke počítača, ako je tento:

Zatiaľ sa skutočné čísla zobrazujú iba na vašom TREZOR:

Aj keď by niekto sledoval vašu aktivitu stlačania klávesov nebude vedieť zistiť váš PIN kód.

Keď nastavujete TREZOR One prvýkrát, budete musieť nový PIN zadať dvakrát. Všimnite si, že čísla zobrazené na TREZOR-e sa medzi položkami menia.

Zapisujte si svoj seed – hlavný súkromný kľúč

Ďalej sa zobrazí výzva na zapísanie obnovovacieho seedu. Váš seed je tajný zoznam slov, ktoré budete používať na získanie peňazí v prípade, že niekedy stratíte TREZOR One alebo ho rozbijete či inak sa znehodnotí.

Device vám ukáže zoznam 24 slov, ktoré si budete musieť zapísať.

Tento seed nie je jedinečným zjavom na trhu. Použitie týchto slov ako metódy zálohovania je do istej miery štandardom Bitcoinu.

Ak napríklad z nejakého dôvodu SatoshiLab prestane fungovať, môžete stále používať toto osivo spolu s inými obľúbenými peňaženkami (napr. Ledger) na obnovu svojich kryptomien.

Pamätajtetento zoznam slov = vaše Bitcoiny. Ak ho niekto nájde a bude vedieť k čomu slúži môže vám kryptomeny ľahko odcudziť. Jedným z opatrení, ako zaistiť bezpečnosť vašej počiatočnej frázy, je použitie zariadenia ako je Cryptosteel.

Po dokončení nastavenia budete musieť pripojiť TREZOR One k akémukoľvek počítaču a získať prístup k wallet.trezor.io – To je rozhranie peňaženky pre TREZOR One. Odtiaľ budete môcť posielať BTC každému, komu chcete.

Ako vypadá balenie

Koľko stojí TREZOR One?

V čase písania tieto recenzie stojí 49 EUR, vďaka čomu je relatívne cenovo dostupný. Môžete kúpiť tri naraz a ušetriť tak 20 EUR! Čo je ich akcia za hromadnú objednávku!

Chcem kúpiť TREZOR One

Môže byť TREZOR hacknutý?

Jednou z vyhod je, že vo vašom účte nie je žiadne používateľské meno ani heslo. Ak teda niekto nemá fyzický prístup k zariadeniu, neexistuje žiadny spôsob, ako získať prístup k účtu.

Ale ak by niekto mohol získať prístup k vášmu zariadeniu?

Útok „Evil Maid“ je názov určený pre útok, ktorý sa uskutoční fyzicky (nie vzdialene) na počítači, ktorý je bez dozoru. Útočník má možnosť fyzicky pristupovať k počítaču viackrát bez vedomia majiteľa.

Pre extrémnu ochranu si nastavte prístupovú frázu!

V prípade „Evil Maid“ je vaš seed (t. j. váš súkromný kľúč) ohrozený. TREZOR to vyriešil tým, že vám umožňuje pridať ďalšiu ochranu heslom.

To znamená, že si budete pamätať frázu, ktorá sa použije na prístup k vašim Bitcoinom. Heslo by sa nemalo nikam zapisovať a mali by ste si ho pamätať.

Je TREZOR na 100% bezpečný?!?

Nie, nič nie je, ale je to tak blízko, ako sa je možné dostať. Jedna vec, ktorú TREZOR nemôže chrániť pred phishingovými útokmi. To znamená, že vás niekto môže skúsiť oklamať tak, že pošle Bitcoiny z TREZOR-u na nesprávnu adresu.

Nejde však o poruchu zariadenia – jedná sa skôr o zlyhanie v ľudskom faktore. Musíte sa ubezpečiť, že osoba, ktorej posielate svoje Bitcoiny, je tým žiadúcim adresátom.

Ktoré zariadnie je lepšie: TREZOR alebo Ledger?

Ledger Nano STrezor OneTrezor T
ledger nano s socialtradingtreyor one socialtradingtreyor T
Cena: 78 EURCena: 49 EUR Cena: 149 EUR
OdkazOdkazOdkaz

Existuje veľa hardware peňaženiek, ale dve su popredné a to: TREZOR a Ledger.

Osobne používame peňaženky od oboch spoločností, takže je pre nás ľahké porovnávať ich. Dovoľte nam začať tvrdením, že medzi nimi nie je veľký rozdiel a že obidva produkty sú vynikajúce.

V pomyslenom súboji, TREZOR zvíťazil čo sa tyka reputácie spoločnosti. Na druhej strane Ledger, najmä Nano S, vyhráva z hľadiska počtu coinov, ktoré podporuje, vrátane XRP.
Rozhranie peňaženky Ledger (známe ako Ledger Live) je tiež oveľa robustnejšie ako rozhranie TREZOR.

Za zmienku stojí, že model TREZOR T je ďalšou hardware peňaženkou od TREZOR, ktorá má zabudovanú dotykovú obrazovku, podporuje XRP a Monero (XMR), ale je tiež drahšia.

Často kladené otázky

Ako získam prístup do peňaženky TREZOR?

 • Pripojte TREZOR k počítaču
 • Choďte na wallet.trezor.io
 • Zadajte PIN kód pre svoj TREZOR
 • Teraz môžete odosielať a prezerať adresy svojho účtu

Je TREZOR Open Source?

Väčšina softvéru a hardware TREZOR je skutočne open source. Kód pre nich môžete verejne zobraziť na serveri GitHub.

Ako resetovať TREZOR?

TREZOR One je možné úplne vymazať (nejde len o reset) vykonaním nasledujúceho postupu:

 1. Pripojte svoju peňaženku TREZOR
 2. Choďte na wallet.trezor.io
 3. Keď sa zobrazí výzva na zadanie PIN kódu, kliknite na „x“
 4. Prejdite na kartu „Rozšírené“
 5. Kliknite na možnosť „vymazať zariadenie“
 6. Potvrďte akciu

Záver – Stojí za to TREZOR One?

Naša skúsenosť s TREZOR One bola nesmierne príjemná. Nastavenie bolo jednoduché, zariadenie je intuitívne a bezpečnostné.

Boli sme tiež veľmi ohromený tímom spoločnosti, pretože sa zdajú byť veľmi skúsenými profesionálmi v oblasti BTC bezpečnosti.

Každý, kto má vážne obavy o bezpečnosť svojich BTC a disponuje vyšší objemom, by si mal zadovážiť hardware peňaženku a TREZOR One je solídna voľba za slušnú cenu.

Chcem kúpiť TREZOR One

Ak máte skúsenosti s týmto zariadenim aj vy určite budeme radi ak sa vyjadrite dole v sekcií komentárov.


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 108

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Join the discussion One Comment

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: