Coinbase recenzia - tie najdôležitejšie informácie | Socialtrading.sk
Rady a tipyRecenzie

Coinbase recenzia – tie najdôležitejšie informácie

Od 6. decembra 2017 12 komentárov
Od roku 2015 sme užívateľmi Coinbase a existuje veľa informácií o tejto spoločnosti (dobré aj zlé). V tejto recenzií sa pokúsime poskytnúť vám čo najlepší prehľad, aby ste mohli vyhodnotiť, či je Coinbase vhodný pre vás alebo nie.
coinbase recenzia
Coinbase je najväčší broker / zmenáreň Bitcoinov a najnovšie aj Ethereum či Litecoinov, ktorý podporuje 32 krajín a viac ako 4 milióny zákazníkov na celom svete. Coinbase bol založený v roku 2012 ako súčasť spoločnosti Ycombinator Coinbase a je tiež jednou z najstarších burz. Coinbase je regulovaná a licencovaná spoločnosť!

Coinbase umožňuje používateľom nakupovať a predávať Bitcoin, Litecoin a Ethereum prostredníctvom bankového účtu, kreditnej karty, účtu Paypal (iba pri predaji) a ďalších menej známych metód. Napriek tomu, že Coinbase začal iba ako broker (predaj priamo zákazníkom), v poslednej dobe (od máj 2016) začal fungovať aj ako zmenáreň kryptomien.

Podporované krajiny

Coinbase ponúka svoje služby v Spojených štátoch, v Spojenom kráľovstve, v Kanade, Singapúre a nasledujúcich európskych krajinách: Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Malta, Monako, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, San Maríno, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko.

 Coinbase vyžaduje verifikáciu

Všetky účty Coinbase majú peňaženku, ktorú možno použiť na odosielanie / prijímanie. Ak chcete založiť takýto účet, budete musieť uviesť celé meno, overiť svoju e-mailovú adresu a súhlasiť s užívateľskou zmluvou od Coinbase.

Ak chcete mať možnosť zakúpiť kryptomeny cez Coinbase, budete musieť dodať platný bankový účet, ktorý umožní bankový prevod na Coinbase.

Limity nákupu a predaja

Akonáhle je váš Coinbase  účet založený a nastavený (návod nižšie v článku), môžete si kúpiť menšie množstvo Bitcoinov, Ethereum či Litecoin, kým nezvýšíte svoj limit.

Ak chcete zvýšiť svoje limity na nákup kryptomien budete musieť:

 • Overiť totožnosť
 • Verifikovať kreditnú kartu
 • Overiť debetnú kartu

Ak ste plne verifikovaní môžete dosiahnuť najvyšší limit, ktorý v súčasnosti predstavuje kryptomeny v hodnote okolo 40 tisíc EUR. Limity sa môžu odlišovať aj v závislosti od spôsobu platby, aký si zvolíte.

Coinbase akceptuje platobné metódy

V závislosti od vašej krajiny budete môcť prepojiť svoj bankový účet priamo s Coinbase alebo poslať peniaze na konkrétny bankový účet Coinbase, aby ste ho mohli financovať.

Latelt Coinbase zaviedla aj možnosť zakúpiť Bitcoiny prostredníctvom kreditných a debetných kariet. Použitie tejto metódy vás bude stáť extra % za poplatky za spracovanie, ale je to rýchlejšie ako pomocou bankového prevodu. Ak chcete, aby ste svoje kryptomeny predávali na Coinbase, môžete tiež použiť Paypal ako prijímajúci zdroj finančných prostriedkov. Používanie služby Paypal je však obmedzené iba na predajcov. Momentálne nie je možné zakúpiť Bitcoiny, Ethereum či Liteocin pomocou Paypal na Coinbase.

Transakcie a poplatky

Doba transakcie závisí od spôsobu platby, ktorú použijete. Napríklad bankový prevod to môže trvať až 5 dní, kým bude schválený, zatiaľ čo nákup cez kreditnú kartu bude okamžitý. Akonáhle budu prostriedky na vašom účte, dostanete kryptomenu po zadaní objednávky (návod nižšie). V závislosti od vybraného spôsobu platby môžu byť spojené rôzne poplatky s transakciami.
Väčšina transakcií má 1% poplatok za 1 transakciu + akékoľvek poplatky súvisiace s platobnou metódou, ktorú používate.

Tu je najnovšia tabuľka poplatkov za transkacie v Coinbase v Európe:

Štandardný nákup Nákup kartou Bankový prevod (SEPA) in/out
1% 3% Zadarmo / 0.15 EUR

Ak niekto posiela Bitcoiny, Ethereum či Litecoin na váš Coinbase účet, budete musieť čakať na 3 potvrdenia, ktoré sa dostanú do siete predtým, než ho spoločnosť Coinbase schválí vo svojom internom systéme.

Coinbase podpora

Coinbase má veľmi rozsiahlu stránku s FAQ a tiež  fórum podpory. Väčšina štandardných žiadostí pravdepodobne nájde odpoveď na jednej z týchto stránok. Ak podávate tzv. support ticket so špecifickou otázkou, odpoveď dorazí do 48-72 hodín (z osobnej skúsenosti).

Avšak nečakajte, že sa bude podpora veľmi zaoberať vaším problémom, majú toho veľmi veľa a zrejme kapacitne nezvládajú. Viacero ľudí z komunity si sťažuje práve na Coinbase podporu. Coinbase nie je moc orientovaný na podporu.

 

Sprievodca – Ako používať Coinbase peňaženku

Ak chcete založiť svoj účet, prejdite na stránku Coinbase.com a kliknite na “Sign up”. Vyplňte požadované údaje a overte svoju e-mailovú adresu. Môžete byť tiež vyzvaní, aby ste prešli 2FA verifikáciou. Proces overovania identity používateľa dvomi rôznymi spôsobmi. Väčšinou sa od užívateľa žiada, aby uviedol niečo, čo má, a niečo, čo vie. To spôsobuje, že hackovanie zabezpečeného účtu 2FA je oveľa ťažšie. Určite odporúčame!

Napríklad, keď vyberiete peniaze z bankomatu, vložíte na svoj účet niečo, čo máte (kreditnú kartu) a niečo, čo poznáte (kód PIN) .2FA znamená, že pri každom prístupe k svojmu účtu budete musieť zadať PIN kód odoslaný na váš mobilný telefón. Ak si neprajete používať mobilný telefón, môžete tiež použiť Authy.

Po vstupe do účtu uvidíte tento dashboard, ktorý ti umožňuje:

coinbase dashboard

 1. Predávať a kupovať kryptomeny rôznymi platobnými metódami
 2. Odosielať kryptomeny alebo požiadať ich od ostatných
 3. Zobrazovať balance všetkych mien ktoré aktuálne podporujú
 4. Zobrazovať prehladný graf ako sa vyvíjajú Bitcoin, Litecoin a Ethereum
 5. Kontrolovať nedávne svoje aktivity v peňaženke
 6. Pozvať svojích známych a dostanete za nich 10 USD ako odmenu

Limity a Coinbase

Ak chcete zistiť aktuálne limity nákupu, prejdite na stránku “Buy / Sell” a nižšie pri Weekly card limit je link “Increase limits”.

coinbase limity

Ako zistiť svoju adresu na Coinbase

Ak vám používateľ pošle peniaze a obaja ste na Coinbase, môže používať vaše užívateľské meno Coinbase alebo dokonca e-mail. Ak však niekto, kto nie je na Coinbase, chce poslať napr. BTC, bude potrebovať poznať vašu verejnú adresu.

Ak chcete nájsť svoju verejnú adresu, prejdite do Accounts a potom “Receive” a Show my address.

 

coinbase účty

Pridaná bezpečnosť do účtu prostredníctvom Coinbase Vault

Coinbase má službu s názvom Vault, ktorá umožňuje zdieľať účet s 2 alebo viacerými používateľmi. To znamená, že každá transakcia odoslaná z účtu bude vyžadovať súhlas všetkých používateľov. Tiež transakcie majú 48 hodín oneskorenie pre zvýšenú ochranu (takže môžete chytiť neautorizované transakcie v čase).

Použitie účtu s Vault službou však neznamená, že osobne vlastníte prostriedky v peňaženke. Stále je umiestnená na Coinbase a môže byť uzavretá alebo zmrazená, ako sme už uviedli. Je to len pridaná bezpečnostná vrstva v prípade, že niekto hackne heslo.

Ak chcete úplnú kontrolu nad vašou peňaženkou, môžete použiť “Multisig Vault”. To znamená, že vaša peňaženka bude mať 3 kľúče – 1 vlastníte vy, 1 vlastní Coinbase a 1 je zdieľaný kľúč. Ak chcete vykonať akciu na peňaženke, budete potrebovať 2 z 3 kľúčov. Takže ak chcete manévrovať so svojím balancom mali by ste byť schopní presunúť finančné prostriedky z peňaženky pomocou zdieľaného a osobného kľúča.

Vault možnosť sa nachádza v ľavom bočnom paneli vpravo pod položkou “My wallet”.

Získanie súkromných kľúčov z peňaženky Coinbase

Keďže je Coinbase hostiteľom peňaženky, znamená to, že nemáte prístup k vašim súkromným kľúčom. To je samozrejme riziko, pretože to znamená, že vaše finančné prostriedky sú v podstate v rukách Coinbase. Existujú však 2 možnosti na prekonanie tohto problému:

 • Nepoužívajte Coinbase na ukladanie finančných prostriedkov ale len na nákup
 • Použite Multisig Vault od Coinbase, aby ste stále mali kontrolu nad svojimi coinami

Osobne používame prvú možnosť, pretože nam dáva úplnú kontrolu našími kryptomenami.

Záver – je Coinbase dobrou peňaženkou/zmenárňou?

Ako vidíte po prečítaní tejto recenzie, Coinbase má svoje výhody a nevýhody. Hlavné výhody sú skutočnosť, že je jednoduché a ľahko sa používa. Medzi hlavné nevýhody patrí skutočnosť, že nemáte úplnú kontrolu nad vašimi kryptomenami a vaše transakcie sa sledujú.

Náš osobný názor je to – použite Coinbase na nákup BTC, LTC, ETH, služba je stabilná. Avšak akonáhle si ich kúpite, dostanete ich do peňaženky, ktorú úplne ovládate ako GreenAddress, MyCelium alebo akúkoľvek inú peňaženku.

Založiť účet na Coinbase a získať bonus 10 USD

Coinbase recenzia – tie najdôležitejšie informácie
4.9 (97.74%) 62 hlas[ov]

 

Join the discussion 12 komentárov

 • JAromi píše:

  Jednoduchosť použitia

  9.30

  Poplatky

  9.00

  Súkromie

  8.00

  Bezpečnosť

  9.30

  Super

 • Martin píše:

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, poslal som tam peniaze cez bankový účet sepa platbou a peniaze stále nič, zadal som všetko ako malo byť ale na účte mi nepripísalo žiadne prostriedky, už som im aj písal ale stále čakám na odpoveď. Neviem čo mám robiť a trochu sa začínam obávať že peniaze už neuvidím :/

  • SocialTrader píše:

   Dobrý deň, môžu byť teraz preťažený. Avšak určite by sme sa neobávali. Prevody do zahraničia trvajú niekedy až do 7 pracovných dní. Pekný deň.

 • Jan píše:

  Cez Sepa platbu som si na účet coinbase poslal v rovnaký deň 2 platby. Platba 1 prišla v poriadku ale Platbu 2 je od tohto dňa, 12 december, v statuse pending. Obávam sa že tieto financie zostanu veĺmi dlho v statuse pending alebo mi ich vôbec neuvoľnia.
  Písal som na chat a aj na support ale nič nevyriešili. Má niekto podobnú skúsenosť ?

  • Patrik píše:

   Ahoj. To isté od 12.12.2017. Dnes 27.12.2017 platba stále v pending.

   • Jan píše:

    Ahoj
    4 januára, po 22 dňoch, ich uvolnili. Každý deň som preposlal ten istý email na coinbase support a posledný deň som dal do e-mailu aj printscreen z účtu na coinbase. Neviem či tie denne e-maily pomohli alebo len potrebovali dlhší čas na preverenie.

 • Adam píše:

  Jednoduchosť použitia

  3.70

  Poplatky

  6.00

  Súkromie

  6.00

  Bezpečnosť

  0.00

  Ahoj. Ak si vyberám peniaze dajme tomu si pošlem na ucet 100EUR a musím to dakde zadávat do danoveho priznania ze som zarobil 100EUR a z toho platit dane? Pretože ja som nakúpil Ripple na poloniexe, previedol som ich na Bitcoin, poslal som bitcoin na coinbase, previedol na eura a poslal na ucet v banke. A mam teraz 100EUR zo Coinbasu tak neviem co ďalej ci mam alebo nemám tomu venovať pozornosť, ďakujem predom za odpoveď.

  • SocialTrader píše:

   Dobrý deň, obávame sa, že táto otázka by mala byť skôr smerovaná na vašu účtovníčku. Nevieme presne ako je to v legislative postavené. Ohľadom kryptomien a daní je ešte veľa nezrovnalosti a máme pocit, že ani sám štát ešte netuší ako sa s tým vysporiadať.

 • Erik píše:

  Prosím Vás, ako si mám vybrať peniaze z Coinbase ? Pýta to overenie účtu no, keď chcem overiť účet musím na ich účet odoslať nejakú malú sumu, ale oni majú IBAN (EE), ktorý moja banka nechce prijať, čo mám robiť ?
  Ďakujem

  • SocialTrader píše:

   Dobrý deň, veľmi zvláštna situácia. Komunikovali ste priamo s bankou o tom, či tam neexistuje nejake riešenie? Riešenie mimo toho, ktoré nás v rýchlosti napadá je, že si prostriedky poslať na inu peňaženku či burzu kde už máte verifikovanú kartu.

 • Jančárová píše:

  dobry den. mám taky problem, ze vytvorila som si ucet na coinbase, zadala som svoje meno (Jančárová) a ked som naskenovala obciansky preukaz zadal moje meno bez diakritiky.(Jancarova) a to uz nepasuje s kred. kartou. Viete mi pomoct? please 🙂 dakujem vopred

Zanechaj koment