Coinbase recenzia 2019 - tie najdôležitejšie informácie | Socialtrading.sk
Rady a tipyRecenzie

Coinbase recenzia 2019 – tie najdôležitejšie informácie

Od 27. júla 2019 13 komentárov
 
Od roku 2015 sme užívateľmi Coinbase a existuje veľa informácií o tejto spoločnosti (dobré aj zlé). V tejto recenzií sa pokúsime poskytnúť vám čo najlepší prehľad, aby ste mohli vyhodnotiť, či je Coinbase vhodný pre vás alebo nie aj v roku 2019.
 
Coinbase je jednou z najväčších kryptomennových spoločností na celom svete a podporuje až 42 krajín s viac ako 20 miliónmi zákazníkov po celom svete.
 
Spoločnosť bola založená v roku 2012 Brianom Armstrongom, Fredom Ehrsamom ako súčasť Ycombinator, Coinbase je jedným z najstarších zmenární na svete. Coinbase začal iba ako sprostredkovateľská služba (v oblasti predaja bitcoínov napriamo ku zákazníkom), ale postupne sa rozšíril o ďalšie služby.
 
coinbase recenzia 2019
 

Coinbase a jeho služby

Sprostredkovateľská služba

Primárna služba Coinbase je ponúkanie sprostredkovateľských služieb na nákup a predaj kryptomien. Noví používatelia kryptomien často dokážu nakúpia svoje prvé krypto prostredníctvom Coinbase vďaka jeho obrovskej reputácii, marketingu a relatívne priateľskému používateľskému rozhraniu.

Nevýhodou je, že jednou z hlavných sťažností používateľov voči Coinbase je nedostatočná kontrola používateľov nad vlastnými prostriedkami. Pri otvorení účtu Coinbase nemáte priamy prístup k vašim coinom a nezískate žiadny súkromný kľúč ani seed frázu.

Coinbase ukladá vaše coiny za vás – je to ekvivalent vloženia hotovosti do banky, nevlastníte ju, banka áno!

Coinbase Pro

Doteraz známy ako GDAX, Coinbase Pro je obchodná platforma pre kryptomeny. Na rozdiel od tradičnej sprostredkovateľskej služby Coinbase, ktorá je zjednodušené nákupovanie kryptomien, je Coinbase Pro zameraný pre skúsenejších používateľov.
Coinbase Pro umožňuje používateľom obchodovať s niekoľkými kryptomenami vrátane BTC, ETH, LTC, BCH a ZRX. Poplatky sú výrazne nižšie ako sprostredkovateľská služba a existujú aj pokročilé obchodné možnosti.

Coinbase peňaženka

V roku 2018 Coinbase uviedla na trh svoju nezávislú mobilnú peňaženku pre iOS a Android. Peňaženka ukladá súkromné kľúče do zariadenia používateľa a iba títo majú prístup k finančným prostriedkom. Toto prináša Coinbase plný kruh, keď sa začal ako peňaženka, prešiel iba na výmenu (tvrdili, že nejde o peňaženku) a teraz ponúkajú peňaženku znova.

Merchant riešenia

Coinbase dodáva obchodníkom online schopnosť prijímať kryptomeny na svojich webových stránkach prostredníctvom vyhradený doplnok. Doplnok je podporovaný niektorými z najväčších CMS (systém pre správu obsahu) ako sú Shopify, Magento a WooCommerce.

Dodatočné projekty

Okrem vyššie uvedeného poskytuje Coinbae aj ďalšie služby, ako napríklad:

 • USD Coin (USDC) – akýsi stabilizačný coin vytvorený Coinbase-om
 • Coinbase Index – slúži na sledovanie finančnej výkonnosti všetkých uvedených Coinbase aktív
 • Depozitné služby – ochrana kryptomien pre inštitucionálnych investorov
 • Earn.com – služba získaná spoločnosťou Coindesk na filtrovanie spamov
 • Paradex  – platforma pre obchodovanie priamo z peňaženky používateľa

Podporované krytomeny, krajiny a spôsoby platby

Coinbase podporuje nasledujúce kryptomeny:

Coinbase akceptuje nasledujúce spôsoby platby:

 • Bezhotovostný prevod (vrátane ACH v USA a SEPA v EÚ)
 • Kreditné karty (nové karty momentálne nie sú akceptované)
 • Debetné karty
 • PayPal (iba výber)

Coinbase ponúka svoje služby v 103 krajinách po celom svete:

Angola, Benin, Botswana, Kamerun, Ghana, Keňa, Maurícius, Namíbia, Rwanda, Južná Afrika, Tunisko, Uganda, Zambia, Arménsko, Bahrain, Brunei, Hongkong, India, Indonézia, Jordánsko, Kazachstan, Kórea, Kuvajt, Kirgizsko, Macao, Maldivy, Mongolsko, Nepál, Omán, Filipíny, Singapur, Taiwan, Uzbekistan, Austrália, Nový Zéland, Andorra, Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Gibraltár, Grécko, Guernsey, Maďarsko, Island, Írsko, ostrov Man, Taliansko, Jersey, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Monako, Čierna Hora, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, San Maríno, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko, Spojené kráľovstvo, Aruba, Bahamy, Barbados, Bermudy, Kanada, Kajmanské ostrovy, Kostarika, Curaçao, Dominikánska republika, Salvádor, Guatemala, Honduras, Jamajka, Mexiko, Nikaragua, Panama, Trinidad a Tobago, USA, Britské Panenské ostrovy, Argentína, Brazília, Čile, Kolumbia, Ekvádor, Paraguaj, Peru, Uruguaj.

Poplatky

Štruktúra poplatkov Coinbase je trochu zložitejšia, takže sa ju pokúsime čo najviac rozdeliť. Pri kúpe Bitcoinov od Coinbase sa cena, ktorú zaplatíte, skladá z nasledujúcich položiek:

 • Trhová cena Coinbase Pro + 0,5%-
 • Transakčný poplatok – paušálny poplatok za transakcie pod 200 USD alebo percentuálny podiel transakcie (väčší z týchto dvoch)

Väčšina transakčných poplatkov predstavuje 1,49% za štandardné nákupy a 3,99% za nákupy z kreditných kariet.
Vklad peňazí je zadarmo prostredníctvom prevodu ACH, inak však stojí 10 USD.

Ako vidíte, priama odpoveď na to koľko zaplatíte v poplatkoch je pri Coinbase trochu zložitejšie a to je tiež jedna z hlavných problémov, ktoré vidí množstvo ľudí.

Coinbase môže taktiež odmietnuť váš nákup v prípade extrémnych zmien cien, ako sa to stalo v minulosti mnohokrát.
Po tom všetkom Coinbase má stále jednu z najnižších štruktúr poplatkov v porovnaní s inými službami, ako sú Coinmama a CEX.io.

Transakcie medzi účtami Coinbase sú bezplatné.

Vonkajšie transakcie na vašom účte Coinbase si budú vyžadovať tri potvrdenia predtým, ako sa zobrazia vo vašom účte.

Založiť účet na Coinbase

Limity nákupu

Po založení účtu Coinbase budete môcť kúpiť malé množstvo kryptomien, kým nezvýšíte svoj limit.

Ak chcete zvýšiť svoje limity, budete musieť urobiť nasledujúce kroky:

 • Poskytnite a overte svoje telefónne číslo
 • Poskytnite a overte svoje osobné informácie
 • Poskytnite a overte svoje ID fotky

Coinbase vs. iné zmenárne

V nasledujúcej časti porovnáme Coinbase a jeho obchodnú platformu (t. j. Coinbase Pro) s ostatnými najznámejšími obchodnými platformami.

Coinbase Coinbase Pro Gemini Binance
Dostupnosť: 103 krajínach Dostupnosť: 103 krajínach Dostupnosť: Niekoľko krajín Dostupnosť: Celosvetovo
Prejsť na Coinbase Prejsť na Coinbase Pro Prejsť na Gemini Prejsť na Binance

Coinbase vs. Coinbase Pro

Ak ste nováčikom v krypto svete, pravdepodobne bude pre vás jednoduchšie používať Coinbase (sprostredkovateľská služba) ako Coinbase Pro (predtým GDAX). Ako už názov napovedá, Coinbase Pro je určený pre skúsenejších používateľov, ktorí vedia, ako zvládnuť pokročilé obchodné metódy.
Avšak, ak ste skúsený obchodník, Coinbase Pro ponúka oveľa lacnejšie riešenie s triedou maximum 0,25%, čo je pätina toho, čo by ste zaplatili za sprostredkovateľskú službu (a v niektorých prípadoch dokonca menej).

Coinbase vs. Binance

Binance je dalšia veľmi známa zmenárna pre krypto. V poslednom čase však burza začala akceptovať kreditné karty na nákup kryptomien. Tieto nákupy majú veľmi vysoký poplatok vyšší ako 5%.
Pri prísnom pohľade na zámenu krypto vyhráva Binance pred konkurenciou s mimoriadne nízkym poplatkom 0,1% v porovnaní s 0,25% Coinbase Pro. Binance tiež ponúka širšiu škálu kryptomien. Kliknite sem, aby ste si prečítali našu recenziu o Binance.

Limity nákupu a predaja

Akonáhle je váš Coinbase  účet založený a nastavený (návod nižšie v článku), môžete si kúpiť menšie množstvo Bitcoinov, Ethereum či Litecoin, kým nezvýšíte svoj limit.

Ak chcete zvýšiť svoje limity na nákup kryptomien budete musieť:

 • Overiť totožnosť
 • Verifikovať kreditnú kartu
 • Overiť debetnú kartu

Ak ste plne verifikovaní môžete dosiahnuť najvyšší limit, ktorý v súčasnosti predstavuje kryptomeny v hodnote okolo 40 tisíc EUR. Limity sa môžu odlišovať aj v závislosti od spôsobu platby, aký si zvolíte.

Ak chcete zistiť aktuálne limity nákupu, prejdite na stránku “Buy / Sell” a nižšie pri Weekly card limit je link “Increase limits”.

coinbase limity

Coinbase podpora

Coinbase má veľmi rozsiahlu stránku s FAQ a tiež  fórum podpory. Väčšina štandardných žiadostí pravdepodobne nájde odpoveď na jednej z týchto stránok. Ak podávate tzv. support ticket so špecifickou otázkou, odpoveď dorazí do 48-72 hodín (z osobnej skúsenosti).

Avšak nečakajte, že sa bude podpora veľmi zaoberať vaším problémom, majú toho veľmi veľa a zrejme kapacitne nezvládajú. Viacero ľudí z komunity si sťažuje práve na Coinbase podporu. Coinbase nie je moc orientovaný na podporu.

Sprievodca – Ako používať Coinbase peňaženku

Ak chcete založiť svoj účet, prejdite na stránku Coinbase.com a kliknite na “Sign up”. Vyplňte požadované údaje a overte svoju e-mailovú adresu. Môžete byť tiež vyzvaní, aby ste prešli 2FA verifikáciou. Proces overovania identity používateľa dvomi rôznymi spôsobmi. Väčšinou sa od užívateľa žiada, aby uviedol niečo, čo má, a niečo, čo vie. To spôsobuje, že hackovanie zabezpečeného účtu 2FA je oveľa ťažšie. Určite odporúčame!

Napríklad, keď vyberiete peniaze z bankomatu, vložíte na svoj účet niečo, čo máte (kreditnú kartu) a niečo, čo poznáte (kód PIN) .2FA znamená, že pri každom prístupe k svojmu účtu budete musieť zadať PIN kód odoslaný na váš mobilný telefón. Ak si neprajete používať mobilný telefón, môžete tiež použiť Authy.

Po vstupe do účtu uvidíte tento dashboard, ktorý ti umožňuje:

coinbase dashboard

 1. Predávať a kupovať kryptomeny rôznymi platobnými metódami
 2. Odosielať kryptomeny alebo požiadať ich od ostatných
 3. Zobrazovať balance všetkych mien ktoré aktuálne podporujú
 4. Zobrazovať prehladný graf ako sa vyvíjajú Bitcoin, Litecoin a Ethereum
 5. Kontrolovať nedávne svoje aktivity v peňaženke
 6. Pozvať svojích známych a dostanete za nich 10 USD ako odmenu

Ako zistiť svoju adresu na Coinbase

Ak vám používateľ pošle peniaze a obaja ste na Coinbase, môže používať vaše užívateľské meno Coinbase alebo dokonca e-mail. Ak však niekto, kto nie je na Coinbase, chce poslať napr. BTC, bude potrebovať poznať vašu verejnú adresu.

Ak chcete nájsť svoju verejnú adresu, prejdite do Accounts a potom “Receive” a Show my address.

coinbase účty

Získanie súkromných kľúčov z peňaženky Coinbase

Keďže je Coinbase hostiteľom peňaženky, znamená to, že nemáte prístup k vašim súkromným kľúčom. To je samozrejme riziko, pretože to znamená, že vaše finančné prostriedky sú v podstate v rukách Coinbase. Existujú však 2 možnosti na prekonanie tohto problému:

 • Nepoužívajte Coinbase na ukladanie finančných prostriedkov ale len na nákup
 • Použite Multisig Vault od Coinbase, aby ste stále mali kontrolu nad svojimi coinami

Osobne používame prvú možnosť, pretože nam dáva úplnú kontrolu našími kryptomenami.

Záver – je Coinbase spoločnosť s dobrými krypto službami ?

Ako vidíte po prečítaní tejto recenzie, Coinbase má svoje výhody a nevýhody. Hlavné výhody sú skutočnosť, že je jednoduché a ľahko sa používa. Medzi hlavné nevýhody patrí skutočnosť, že nemáte úplnú kontrolu nad vašimi kryptomenami a vaše transakcie sa sledujú.

Náš osobný názor je to – použite Coinbase na nákup BTC, LTC, ETH, služba je stabilná. Avšak akonáhle si ich kúpite, dostanete ich do peňaženky, ktorú úplne ovládate ako GreenAddress, MyCelium alebo akúkoľvek inú peňaženku.

Založiť účet na Coinbase

Join the discussion 13 komentárov

 • JAromi píše:

  Jednoduchosť použitia

  9.3

  Poplatky

  9

  Súkromie

  8

  Bezpečnosť

  9.3

  Super

 • Martin píše:

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, poslal som tam peniaze cez bankový účet sepa platbou a peniaze stále nič, zadal som všetko ako malo byť ale na účte mi nepripísalo žiadne prostriedky, už som im aj písal ale stále čakám na odpoveď. Neviem čo mám robiť a trochu sa začínam obávať že peniaze už neuvidím :/

  • SocialTrader píše:

   Dobrý deň, môžu byť teraz preťažený. Avšak určite by sme sa neobávali. Prevody do zahraničia trvajú niekedy až do 7 pracovných dní. Pekný deň.

 • Jan píše:

  Cez Sepa platbu som si na účet coinbase poslal v rovnaký deň 2 platby. Platba 1 prišla v poriadku ale Platbu 2 je od tohto dňa, 12 december, v statuse pending. Obávam sa že tieto financie zostanu veĺmi dlho v statuse pending alebo mi ich vôbec neuvoľnia.
  Písal som na chat a aj na support ale nič nevyriešili. Má niekto podobnú skúsenosť ?

  • Patrik píše:

   Ahoj. To isté od 12.12.2017. Dnes 27.12.2017 platba stále v pending.

   • Jan píše:

    Ahoj
    4 januára, po 22 dňoch, ich uvolnili. Každý deň som preposlal ten istý email na coinbase support a posledný deň som dal do e-mailu aj printscreen z účtu na coinbase. Neviem či tie denne e-maily pomohli alebo len potrebovali dlhší čas na preverenie.

 • Adam píše:

  Jednoduchosť použitia

  3.7

  Poplatky

  6

  Súkromie

  6

  Bezpečnosť

  0

  Ahoj. Ak si vyberám peniaze dajme tomu si pošlem na ucet 100EUR a musím to dakde zadávat do danoveho priznania ze som zarobil 100EUR a z toho platit dane? Pretože ja som nakúpil Ripple na poloniexe, previedol som ich na Bitcoin, poslal som bitcoin na coinbase, previedol na eura a poslal na ucet v banke. A mam teraz 100EUR zo Coinbasu tak neviem co ďalej ci mam alebo nemám tomu venovať pozornosť, ďakujem predom za odpoveď.

  • SocialTrader píše:

   Dobrý deň, obávame sa, že táto otázka by mala byť skôr smerovaná na vašu účtovníčku. Nevieme presne ako je to v legislative postavené. Ohľadom kryptomien a daní je ešte veľa nezrovnalosti a máme pocit, že ani sám štát ešte netuší ako sa s tým vysporiadať.

 • Erik píše:

  Prosím Vás, ako si mám vybrať peniaze z Coinbase ? Pýta to overenie účtu no, keď chcem overiť účet musím na ich účet odoslať nejakú malú sumu, ale oni majú IBAN (EE), ktorý moja banka nechce prijať, čo mám robiť ?
  Ďakujem

  • SocialTrader píše:

   Dobrý deň, veľmi zvláštna situácia. Komunikovali ste priamo s bankou o tom, či tam neexistuje nejake riešenie? Riešenie mimo toho, ktoré nás v rýchlosti napadá je, že si prostriedky poslať na inu peňaženku či burzu kde už máte verifikovanú kartu.

 • Jančárová píše:

  dobry den. mám taky problem, ze vytvorila som si ucet na coinbase, zadala som svoje meno (Jančárová) a ked som naskenovala obciansky preukaz zadal moje meno bez diakritiky.(Jancarova) a to uz nepasuje s kred. kartou. Viete mi pomoct? please 🙂 dakujem vopred

 • Jonas píše:

  Jednoduchosť použitia

  9.7

  Poplatky

  8.6

  Súkromie

  8.7

  Bezpečnosť

  8.9

  Super. Coinbase pouzivam uz velmi dlho. Ak mate viac penazi v penazenke idealne potom dat do Ledgeru alebo Trezora.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: