Ako kúpiť Ripple v 3 jednoduchých krokoch | Socialtrading.sk
KryptomenyRady a tipy

Ako kúpiť Ripple v 3 jednoduchých krokoch

Od 17. septembra 2017 Jeden komentár

Čo je Ripple?

Ripple je globálna sieť, ktorá umožňuje jednoducho preniesť takmer akúkoľvek menu komukoľvek na svete za pár sekúnd. Platforma Ripple “zrenderovala” zastaralý archaický systém odosielania peňazí prostredníctvom SWIFT alebo cez Western Union. V tomto momente sa spoločnosť Ripple zameriava výhradne na prácu s bankami a ponúka efektívnejší a nákladovo ekonomickejší spôsob posielania platieb v reálnom čase po celom svete.

ako kúpiť ripple

Pozrime sa spolu na jeden hypotetický príklad. Priamy prevod meny z Japonska do Nikaraguy je lacný, avšak JPY / NIO nie je všeobecne možné obchodovať. Namiesto toho bude jednotlivec alebo banka zvyčajne obchodovať JPY / USD a potom USD / NIO.

Pri každom kroku sa zvyšujú poplatky, čo spôsobuje nákladný spôsob zasielania peňazí na medzinárodnej úrovni. Použitím platformy Ripple môžete obchodovať JPY / XRP (Ripple mena) pomerne lacno, poslať XRP príjemcovi buď osobe, ktorá má peňaženku Ripple, alebo banku v Nikarague a odtiaľ obchoduje XRP s NIO. Inými slovami, XRP je spojenie, ktoré umožňuje jednoduchú výmenu akejkoľvek meny za akúkoľvek inú menu na platforme Ripple!

Zatiaľ čo banky všeobecne pomaly prijímajú Ripple, nie je pochýb o tom, že celosvetové platby v reálnom čase sú budúcnosťou. Platforma Ripple dáva bankám obrovskú výhodu nad ich konkurenciou. Ripple sa zameriava na “hodnoty internetu”, čo znamená, že prevody peňazí by sa mali pohybovať tak rýchlo ako informácie. S Ripple sa nestane, že platíte a potom čakáte kým sa platba zpracuje.

Prečo banky používajú Ripple?

Niekoľko bánk už prijalo platformu Ripple, medzi inými aj napr. Santander, Axis Bank, Yes Bank, Westpac, Union Credit, NBAD a UBS. Podľa spoločnosti Ripple banky môžu ušetriť v priemere až 3,76 USD za platbu prostredníctvom ich protokolu. Vzhľadom na to, že banky ročne vykonávajú tisícky alebo možno milióny transakcií ročne, predstavuje to významnú úsporu.

Ak existuje jedna vec, ktorá zachycuje pozornosť bánk je to ako zarobiť viac peňazí a šetriť viac peňazí. To je dôvod, prečo spoločnosť Ripple má pred sebou jasnú budúcnosť, pretože ponúka nový spôsob podnikania, ktorý prináša finančným inštitúciam veľkú výhodu.

prečo banky využívajú ripple

Ripple vedie Brad Garlinghouse, zatiaľ čo hlavou projektu je David Schwartz, hlavný kryptograf. So sídlom vo San Franciscu a rozvetvením po celom svete tím Ripple neustále zdokonaľuje protokol a zároveň sa pripája k medzinárodným bankám. Spoločnosť Ripple naďalej zamestnáva špičkové talenty z celého sveta a má za cieľ uľahčiť väčšiu väčšinu medzinárodných platieb na celom svete. V súčasnej dobe je spoločnosť Ripple jednou z najzaujímavejších organizácií spoločnosti Fintech s ich inovatívnou finančnou platformou, keďže Forbes dokonca zahŕňa Ripple vo svojom Fintech 50 rebríčku.

Ako investovať do Ripple?

Zatiaľ čo veľkí investori môžu investovať priamo do spoločnosti Ripple, väčšina ostatných menších investorov a špekulantov je obmedzená na investovanie do XRP. XRP je menou spoločnosti Ripple a začala v roku 2017, keď sa pohybovala od menej ako 0,01 USD do viac ako 0,30 USD za jednotku. Tento obrovský nárast hodnoty je spôsobený adopciou bánk a špekulatívnym záujmom. V súčasnosti má Ripple tretie najvyššie trhové zastúpenie a kapitalizáciu za Bitcoinom a Ethereum.

coinmarket rebríček kryptomenien

XRP umožňuje bezproblémové finančné transakcie z ľubovoľnej danej meny do akejkoľvek inej meny so zanedbateľnými poplatkami. V istom zmysle je XRP rezervnou menou na platforme Ripple, ktorá umožňuje používateľom obchodovať takmer akúkoľvek menu podľa voľby do XRP a posielať XRP globálne komukoľvek. Jednotlivec, ktorý dostane XRP ho potom môže obchodovať za menu podľa vlastného výberu.

Pri každej danej mene sa obchoduje na XRP, zvyšuje sa likvidita, rovnako ako aj hodnota XRP v dôsledku väčšieho dopytu. Inými slovami spoločnosť Ripple sa pokúša dostať XRP na celosvetovú rezervnú menu, aj keď sa to môže zdať veľmi náročné. Chce jej zabezpečiť pevné miesto na trhu.

Avšak prenos XRP je najjednoduchší a najlacnejší spôsob posielania hodnoty cez protokol Ripple. V určitom okamihu nemusí mať zmysel presunúť sa do akejkoľvek inej meny, zatiaľ čo namiesto toho jednoducho používať XRP výlučne na globálne platby. Ak sa ľudia a banky z celého sveta rozhodnú preniesť svoju fiat menu do XRP a kolektívne sa rozhodnú, že sa nebudú vraciať do fiatu, cena XRP bude nepochybne rásť “raketovou rýchlosťou”.

Cieľom je zmeniť XRP na stabilnú menu, ktorá sa neodchyľuje v hodnote tak, aby sa banky do ňej pohodlne presúvali bez strachu z volatility.

Koľko XRP (Ripple mien) existuje?

Zo 100 miliárd existujúcich tokenov XRP má Ripple 61 miliárd vo svojom vlastníctve. Ripple je v podstate držiteľom väčšiny XRP. S cieľom vybudovať dôveru investorov Ripple uzatvoril 55 miliárd XRP so 55 smart zmluvami. Jeden po druhom, každá zmluva s 1 miliardou XRP vyprší mesačne v priebehu 54 mesiacov.

V súčasnej dobe spoločnosť Ripple za posledných 18 mesiacov utratila približne 300 miliónov XRP za mesiac, aby dorovnali výdavky. Táto operatívna transparentnosť by mala dávať skeptickým investorom dôvod domnievať sa, že Ripple bude na kryptomenovej “scéne” veľmi dlho.

Aké sú výhody Ripple?

Existuje niekoľko výhod, ktoré má XRP voči iným kryptomenám. Asi najväčšou je, že Ripple pracuje priamo s bankami. Zatiaľ čo niekto, kto je proti monopolnému bankovému kartelu, nemusí chcieť investovať priamo do Ripple. Nie je pochýb o tom, že spoločnosť Ripple sa zameriava na inteligentné obchodné rozhodnutia tým, že vytvára vzťahy so samotnými spoločnosťami, ktoré kontrolujú globálne financie.

Investori, ktorí chcú využiť ťažkú ​​prácu Ripple venuje svojmu globálnemu zúčtovaciemu systému pravdepodobne budú svedkami trvalého zvyšovania hodnoty v dlhodobom horizonte jednoduchým držaním XRP. Jednoducho povedané, nákup XRP a zabúdanie na to by mohlo viesť k 10x alebo dokonca 100x zisky v dlhodobom horizonte.

Ripple je rýchly, svoje transakcie potvrdzuje za menej ako štyri sekundy. Inými slovami, môže byť použitý na zakúpenie každodenných predmetov za predpokladu, že ich prijali obchodníci aj používatelia na celom svete. Ripple je okrem toho škálovateľný, pretože pravidelne spracováva 1000 transakcií za sekundu. Dokonca sa ukázalo, že spracováva toľko transakcií ako Visa, viac ako 50 000 transakcií za sekundu.

Aké výhody má Ripple pred Bitcoinom?

Bitcoin je skvelý, ale nie je to tak rýchla cesta k výmene hodnoty, zatiaľ čo Ripple je. Navyše náklady na odoslanie Bitcoinu výrazne vzrástli, keďže stále viac a viac transakcií prebieha cez blockchain, zatiaľ čo prenos XRP je stále relatívne lacný.

Pôvodným cieľom spoločnosti Ripple bolo vyvinúť platformu, ktorá nespotrebuje obrovské množstvo elektrickej energie, ako si väčšinou proces ťažby kryptomien vyžaduje. Aby sa celkom zabránilo miningu, všetky 100 miliárd XRP boli “instamínované”, čo má vo svojej podstate nevýhody pre každého, kto oceňuje výhody ťažby.

Mnohí tvrdia, že spoločnosť Ripple je centralizovaná, ale spoločnosť intenzívne pracuje na tom, aby to zmenili. Ripple sa čoraz viac decentralizuje prostredníctvom diverzity uzla validátora na Ripple Consensus Ledger (RIP). Aktuálne Ripple tvrdí, že je v tomto okamihu viac decentralizovaný než samotný Bitcoin.

Jednou z najväčších výhod, prinajmenšom z hľadiska investora je to, že spoločnosť Ripple nadväzuje kontakty s bankami na celom svete, zatiaľ čo mnohí vnímajú Bitcoin a iné kryptomeny ako konkurenciu voči finančnému sektoru. Inými slovami, je oveľa pravdepodobnejšie, že banky prijmú protokol ako je Ripple a jeho natívnu menu XRP ako podporu Bitcoinu alebo inej kryptomeny.

Ako kupovať Ripple v 3 jednoduchých krokoch

Krok 1 – Získať peňaženku typu Ripple (XRP)

Dôležitá vec, ktorú je potrebné si uvedomiť, keď používate peňaženku pre XRP, zapísať si jej tajný kľúč a uložiť ho na bezpečnom mieste. Ešte lepšie bude si ho aj zapísať na rôzne miesta. XRP peňaženky vo všeobecnosti fungujú rovnako ako Bitcoin peňaženky, takže ak nie ste oboznámení s rozdielmi, odporúčame prečítať náš článok: Aké Sú Najlepšie Bitcoin Peňaženky V Roku 2017

Najlepšie je udržiavať XRP na hardvérovej peňaženke pre maximálnu bezpečnosť. Treba poznamenať, že každá peňaženka Ripple musí byť spočiatku financovaná s rezervou 20 XRP na ochranu proti spamovým útokom na nízkej úrovni.

Ledger Nano S je v súčasnosti jedinou spoľahlivou hardvérovou peňaženkou na uloženie XRP a niekoľkých ďalších kryptomien.

Rippex ponúka peňaženku pre Mac, Windows a Linux, ktorá poskytuje používateľom plnú funkčnosť.

V súčasnej dobe sa nezdá, že by existovala mobilná peňaženka s vysokým hodnotením pre Ripple, takže nemôžeme odporučiť niektorú z dostupných možností. Sme si však istí, že sa to čoskoro zmení.

rippex ripple peňaženka

Krok 2 – Nájsť Ripple zmenáreň

Existuje niekoľko možností pre nákup Ripple. Môžete si ho kúpiť buď v hotovosti (napr. za USD, EUR atď.), alebo môžete obchodovať s Bitcoinami na konkrétnych burzách.

Kúpiť Ripple fiat menou

Najlepším spôsobom, ako zakúpiť Ripple pre ľudí, ktorí už vlastnia Bitcoin, je zakúpiť ho priamo bankovým prevodom alebo kreditnou kartou.

Je možné zakúpiť XRP bankovým prevodom na Bitstamp. Po registrácii a dodržiavaní ich podmienok KYC (Know Your Customer) je možné odosielať EUR prostredníctvom SEPA prevodu alebo USD bankovým prevodom.

Bitstamp tiež umožňuje ľuďom presúvať prostriedky na platformu platobnou kartou alebo obchodovať s Bitcoinami priamo pre XRP.

GateHub je ďalšia zmenáreň, ktorá podporuje XRP. Najprv sa prihláste do brány GateHub a prejdite ich procesom KYC. GateHub akceptuje prevody SEPA a bankové prevody, hoci za bankové prevody sa platí poplatok 15 USD.

Kúpiť Ripple pomocou Bitcoinu (BTC za XRP)

V celej Ripple komunite existuje konsenzus, že najlacnejší spôsob nákupu XRP je nákup pomocou Bitcoinov cez napr. Coinbase alebo iného poskytovateľa.

Najjednoduchší spôsob, ako obchodovať medzi Bitcoinom a XRP je cez šikovný nástroj Changelly alebo Shapeshift.

Kraken je ďalšou populárnou zmenárňou, ktorá umožňuje používateľom obchodovať Bitcoin / XRP.

XRP je možné zakúpiť resp. obchodovať s Bitcoinom aj na burze ako je Bitfinex.

Krok 3 – Presunúť XRP do peňaženky

Neodporúčame ponechávať XRP na burze. Pretože ak máte prostriedky na burze nie ste ich majiteľom. Burza je vlastníkom vášho súkromného kľúča.

Bez ohľadu na to, aká burza to je nezabudnite ich previesť do vlastnej Ripple peňaženky, na ktorú máte súkromný kľúč. Po potvrdení transakcie ste úspešne dokončili proces nákupu Ripple. Odporúčame nap. Ledger Nano S či český Trezor!

Obchodovať XRP bez rizika

Záver – je Ripple hodný investície?

Ripple sa pravdepodobne bude odvolávať na väčšie banky počas nasledujúcich pár rokov, pretože ponúka globálnu sieť, ktorá umožňuje platbu v reálnom čase na medzinárodnej úrovni a zároveň znižuje transakčné poplatky.

Každý, kto nakupuje cudzí digitálny majetok, XRP má potenciál získať obrovskú návratnosť na ich investíciach. Ripple sa pokúša dosiahnuť pokrok v celom bankovom sektore. Zatiaľ čo sa termín “XRP” sa stane zavedenou globálnou rezervnou menou, ide o ideálny scenár pre investorov.

Hoci XRP výrazne vzrástol v roku 2017, veríme, že je to len začiatok jeho vzostupu. Avšak, ako vždy keď je obrovský potenciál existuje aj veľké riziko.

Nezabudnite zodpovedne investovať!

Ako kúpiť Ripple v 3 jednoduchých krokoch
4.7 (94.59%) 37 hlas[ov]

Join the discussion Jeden komentár

Zanechaj koment