Skip to main content
5
(97)

Coinmama je popredná maklérska spoločnosť v oblasti kryptomien, ktorá vám umožňuje kúpiť pomocou kreditnej karty niekoľko druhov krypto. V tejto recenzii sa zameriame na samotnú spoločnosť, jej služby, porovnáme ju s konkurenciou a mnoho iné.

Sprostredkovateľská služba spoločnosti Coinmama vám umožňuje ľahko kúpiť Bitcoiny a iné kryptomeny pomocou kreditnej karty alebo SEPA platbou. Spoločnosť sa nedávno začala zameriavať na skúsenosti zákazníkov a zákaznícky servis, takže transakcie sú veľmi rýchle (overenie používateľa trvá až jednu hodinu).

Pre začiatočníkov je to vynikajúca možnosť nákupu prvé Bitcoiny. Pokročilejší používatelia môžu pomocou alternatívnych obchodných platforiem ušetriť na transakčných poplatkoch.

Ak chceš vedieť viac o tom, kde je správne miesto kde nakúpiť Bitcoiny prečitaj si: Kde kupovať Bitcoin v roku 2019

coinmama recenzia

Čo je Coinmama

Spoločnosť Coinmama bola založená v roku 2013 v Izraeli a od tej doby sa rozrástla, aby obslúžila viac ako 1 milión zákazníkov vo viac ako 180 krajinách s viac ako 30 zamestnancami. Dnes je spoločnosť registrovaná na Slovensku, zatiaľ čo spoločnosť New Bit Ventures v Izraeli stále vlastní a má sídlo.

Služby Coinmama

Coinmama dodáva sprostredkovateľskú službu pre Bitcoin a ďalšie kryptomeny. To znamená, že spoločnosť vám coiny predáva priamo na rozdiel od obchodnej platformy, kde si coiny kupujete od iných ľudí.

Výhody sprostredkovateľskej služby spočívajú hlavne v tom, že tento proces je jednoduchý a rýchly, pretože nemusíte hľadať kupujúceho sami. Na druhej strane sú sprostredkovateľské služby zvyčajne drahšie. V prípade Coinmamy spoločnosť vyvíja trvalé úsilie o čo najväčšie zníženie svojich poplatkov. Na konci tejto recenzie uvidíte ako si Coinmama stojí v porovnaní s inými burzami čo sa týka poplatkov.

Meny a spôsoby platby

V súčasnosti Coinmama podporuje nákup iba týchto krypto:  –

Bitcoin (BTC)
Ethereum (ETH)
Ripple (XRP)
Litecoin (LTC)
Bitcoin Cash (BCH)
Cardano (ADA)
– Qtum (QTUM)
– Ethereum Classic (ETC)

Coinmama akceptuje kreditné alebo debetné karty, ktoré vydávajú Visa alebo Mastercard. Spoločnosť nedávno začala akceptovať aj platby SEPA s 0% spracovateľskými poplatkami. Ceny sú vyjadrené v EUR alebo USD.

Coinmama a poplatky

Ceny, ktoré vidíte na webových stránkach spoločnosti Coinmama, už zahŕňajú poplatok za sprostredkovateľské služby vo výške 5,9%. Základná cena sa počíta z indexu XBX TradeBlock.

Okrem uvedenej ceny budete musieť zaplatiť 5% poplatok za spracovanie kreditnej karty. To znamená, že cena bude o 10,9% vyššia ako trhová cena.

Nákupné limity

Minimálna suma Bitcoinov, ktorú si môžete kúpiť, je 60 USD alebo ekvivalent v EUR. Denný limit nákupu je nastavený na 5 000 USD / EUR a mesačný limit na 20 000 USD / EUR.

Denné limity trvajú 24 hodín od zadania objednávky. Mesačné limity sú pohyblivé súčty za posledných 30 dní.
Ak chcete vykonať akýkoľvek typ nákupu, musíte vykonať nejakú formu overenia totožnosti.

Podľa dokumentácie Coinmama nemá vplyv na limity nákupu. 

Úroveň 1 – Vyžaduje sa 1 platný preukaz totožnosti vydaný štátom, fotka toho, kto vlastní toto ID s poznámkou „Coinmama“ a dnešným dátumom.
Úroveň 2  – Musíte zadať sekundárne ID. Okrem dvoch z vyššie uvedených identifikátorov budete musieť nahrať aj účet za elektrinu, alebo iný pravidelný náklad, ktorý vám odchádza z účtu.
Úroveň 3 –  Vyžaduje vyplnenie krátkeho formulára.

Podporované krajiny

Afganistan, Alandské ostrovy, Albánsko, Alžírsko, Andorra, Angola, Anguilla, Antigua a Barbuda, Argentína, Arménsko, Aruba, Austrália, Rakúsko, Azerbajdžan, Bahamy, Bahrajn, Barbados, Bielorusko, Belgicko, Belize, Benin, Bermuda. , Bhután, Bonaire, Sint Eustatius a Saba, Bosna a Hercegovina, Botswana, Brazília, Brunejsko-darussalamský štát, Bulharsko, Burkina Faso, Burundi, Kambodža, Kamerun, Kanada, Kapverdy, Kajmanie ostrovy, Stredoafrická republika, Čad, Čile, Kolumbia, Komory, Kongo, Demokratická republika, Cookové ostrovy, Kostarika, Pobrežie Slonoviny, Chorvátsko, Curacao, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Džibutsko, Dominika, Dominikánska republika, Egypt, Salvádor, Rovníková Guinea, Eritrea. , Estónsko, Etiópia, Falklandské ostrovy, Faerské ostrovy, Fidži, Fínsko, Francúzsko, Francúzska Guyana, Francúzska Polynézia, Gabun, Gambie, Gruzínsko, Nemecko, Ghana, Gibraltár, Grécko, Grónsko, Grenada, Guadeloupe, Guatemala, Guernsey, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Vatikán, Honduras, Hongkong, Maďarsko, Island, India, Indonézia, Irak, Írsko, Ostrov Man, Izrael, Taliansko, Jamajka, Japonsko, Jersey, Jordánsko, Kazachstan, Keňa, Kiribati, Kórea, Kuvajt, Laoská republika Ľudová demokratická republika, Lotyšsko, Lesotho, Libéria, Líbyjská arabská Jamahiriya, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Macao, Macedónsko, Bývalá juhoslovanská republika, Madagaskar, Malawi, Malajzia, Maldivy, Mali, Malta, Marshallove ostrovy, Martinik, Mauritánia, Maurícius , Mexiko, Mikronézia, federatívne štáty Moldavsko, Monako, Mongolsko, Čierna Hora, Montserrat, Maroko, Mozambik, Mjanmarsko, Namíbia, Nauru, Nepál, Holandsko, Holandské Antily, Nová Kaledónia, Nový Zéland, Nikaragua, Niger, Niue. , Norfolk Island, Nórsko, Omán, Pakistan, Palau, Panama, Papua Nová Guinea, Paraguaj, Peru, Filipíny, Pitcairn, Poľsko, Portugalsko, Katar, Reunion, Rumunsko, Ruská federácia, Rwanda, Svätý Bartolomej, Svätá Helena, Svätý Krištof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Martin, Svätý Pierre a Miquelon, Svätý Vincent a Grenadíny, Samoa, San Maríno, Svätý Tomáš a Princov ostrov, Saudská Arábia, Senegal, Srbsko, Seychely, Sierra Leone, Singapur, Sint Maarten, Slovensko, Slovinsko, Šalamúnove ostrovy, Južná Afrika, Španielsko, Srí Lanka. , Surinam, Svalbard a Jan Mayen, Svazijsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taiwan, provincia Čína, Tadžikistan, Tanzánia, Spojené kráľovstvo Thajska, Togo, Tokelau, Tonga, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turkménsko, Turks a Caicos. , Tuvalu, Uganda, Ukrajina, Spojené arabské emiráty, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty, Uruguaj, Uzbekistan, Vanatu, Venezuela, Vietnam, Panenské ostrovy, Briti, Wallis a Futuna, Západná Sahara, Jemen, Zambia.

Podpora zákazníkov a recenzie používateľov Coinmama

Coinmama obsahuje úplny helpdesk a tiež má vyhradený kanál podpory prostredníctvom e-mailu. Na žiadosti o podporu sa zvyčajne čaká do 24 hodín.

Coinmama vs. konkurencia

Tu je krátke porovnanie Coinmama v porovnaní s inými populárnymi službami s podobnými alebo rovnakými službami.

Coinmama Binance Coinbase Bitstamp
coinmama logo binance logo bitstamp logo
Poplatok: 5,9% Poplatok: 3,5% Poplatok: 3,99% Poplatok: 5%
Prečítať recenziu Prečítať recenziu Prečítať recenziu Čoskoro
Navštíviť web Navštíviť web Navštíviť web Navštíviť web

Poplatky uvedené v tejto tabuľke sa týkajú iba nákupu pomocou kreditných kariet. Tieto poplatky zahŕňajú iba sprostredkovateľský poplatok. Väčšina transakcií bude mať extra poplatok za zúčtovanie medzi 3% – 5%.

Porovnanie Coinmama vs. Coinbase

Coinbase účtuje poplatok za nákup kreditných kariet 3,99%, čo je menej ako 5,9% poplatkov Coinmama. Na rozdiel od Coinmamy podporuje Coinbase obmedzený počet krajín po celom svete a je známe, že má zlú podporu.

Porovnanie Coinmama vs. Binance

Binance nedávno nadviazal partnerstvo so spoločnosťou Simplex, aby umožnil nákup kryptomien pomocou kreditných kariet. Burza Binance je prakticky veľmi podobná vo veľa smeroch ako Coinmama.

Porovnanie Coinmama vs. Bitstamp

Sprostredkovateľská služba od Bitstamp  je takmer rovnaká ako u Coinmama s približne 0,5% rozdielom medzi službami. Obe majú dobrú povesť. Bitstamp je jednou z najstarších a najuznávanejších burz na svete, takže je pre Coinmamu dobrou alternatívou. Rovnako ako Coinmama, aj táto burza podporuje širokú škálu krajín na celom svete.

Často kladené otázky

Ako dlho trvá overenie na Coinmama?
Coinmama uvádza, že overovanie by malo trvať až jednu hodinu.

Prijíma Coinmama karty? 
Coinmama prijíma iba karty Visa a Mastercard. Upozorňujeme, že America Express, Discover a PayPal nie sú akceptované.

Vyžaduje Coinmama ID? 
Áno. Pre overenie účetu, budete musieť odoslať nejakú formu identifikácie. Môže to byť čokoľvek od vodičského preukazu až po cestovný pas.

Ako kúpiť Bitcoiny na Coinmama?

Proces nákupu krypto na Coinmama je nasledujúci:

Zaregistrujte sa na webe
– Kliknite na „Buy“ a vyberte kryptomenu, ktorú chcete kúpiť
– Rozhodnite za akú čiastku chcete kúpiť a kliknite na možnosť „Buy Now
– Odošlite dokumenty na overenie totožnosti
– Zadajte informácie o platbe

A je to !

Akonáhle sa platba zúčtuje, Coinmama vám pošle vaše Bitcoiny alebo inú kryptomenu. Je to dôležité, pretože niekedy môže deň alebo dva znamenať veľké kolísanie cien a nakoniec skončíte nákupom coinov za inú sumu, ako ste pôvodne zamýšľali. Za zmienku tiež stojí, že Coinmama „uzamkne“ BTC cenu hneď po zadaní objednávky.

Záver – je Coinmama spoľahlivá a bezpečná služba?

Krátka odpoveď je áno. Coinmama je renomovaná spoločnosť a ich podpora je dobrá. Ich jedinou nevýhodou sú podľa nášho názoru vysoké poplatky. Bohužiaľ sa tomu nedá vyhnúť, keď používate kreditnú kartu, ale vzhľadom na rýchlu službu sa pripláca, ale zase môžete ušetriť na výkyve ceny.
Ak máte možnosť použiť prevod SEPA namiesto kreditnej karty, urobte tak, pretože ušetríte 5% z celkových poplatkov.

Ak máte skúsenosti s Coinmama aj vy budeme radi ak sa o ne podelíte v komentároch.

Chcem skúsiť Coinmama


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 97

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár