Skip to main content
4.8
(37)

Čo je NEO?

NEO, známy aj ako Antshares, bol založený v roku 2014 ako spôsob ako spojiť „smart kontrakty“ – systém digitálnej identity – a výmenu digitálnych aktív. Vďaka tejto novej vízii sa Antshares stal prvou čínskou open source blockchain technológiou. Počas exponenciálneho nárastu hodnoty v roku 2017 NEO ponukol investorom návratnosť vo výške viac ako 21 000% a v súčasnosti má trhoú kapitalizáciu viac ako 1,45 miliardy USD.

ako nakúpiť NEO - 3 jednoduché kroky

Dlhodobá vízia NEO je zlúčiť tradičnú ekonomiku s digitálnou ekonomikou na niečo, čo by sa nazývalo „smart ekonomika“. Cieľom NEO je využívať blockchain na riadenie smart aktív legálnym, bezpečným a efektívnym spôsobom. Ešte žiadna iná spoločnosť s tým nebola tak daleko ako práve NEO.

Hlavné dôvody, prečo sa NEO dostal do prestížného rebríčka s kryptomenami, ktoré su zoradené podľa objemu kapitalizácie je hlavne aktívna komunita a jej rozsiahly a sofistikovaný vývojový tím. Rebríček kryptomien.

NEO ako inteligentná ekonomika

Cieľom novej tzv. smart ekonomiky je spojiť digitálne aktíva, digitálnu identitu a inteligentné zmluvy do jedného. Prostredníctvom inteligentnej ekonomiky sa NEO zameriava na hodnotu internetu, ktorý umožnuje tok aktív s obmedzeným množstvom. Táto ekonomická hranica je dôveryhodná a otvorená pre všetkých, čo znamená, že ju neriadi ústredný orgán. Pravidlá, politiky a organizácia spoločnosti ako taká budú transparentné a spravodlivé pre všetkých.

NEO môže každodenne prostredníctvom svojich decentralizovaných distribuovaných účtovných kníh napomáhať miliónom transakcií a prinútiť banky a spoločnosti, aby prehodnotili spôsob podnikania.

NEO Tokens

NEO má dva druhy tokenov: NEO a NeoGas (GAS). NEO účtuje GAS ako poplatok za používanie blockchainu (podobne ako Ethereum). GAS financuje operácie na blokoch, ako napríklad zmena aktív a registrácia inteligentných zmlúv, čím vytvárajú hospodárske stimuly pre účtovníkov. Hoci sa to môže na prvý pohľad zdá byť mätúce, to všetko funguje spoločne sofistikovaným spôsobom, ktorý je prínosom pre všetkých zúčastnených. Viac informácií o tom, ako to všetko funguje, nájdete na tzv. NEO White Paper.

Jednoduchý nákup NEO

1. Nájsť vhodnú NEO peňaženku

Najlogickejšie miesto na získanie peňaženky NEO je priamo z ich webových stránok, pretože obsahuje verzie pre počítače, web a mobilné zariadenia.

Prejdeme si však aj niektoré ďalšie možnosti.

Upozorňujeme, že existuje niekoľko podvodných NEO peňaženiek, ktorým by ste sa mali absolútne vyhnúť.

Oficiálna NEO peňaženka (desktop)

NEO ponúka desktopovú peňaženku GUI, ktorá je k dispozícii iba pre systém Windows. To znamená, že ktokoľvek, kto používa systém Mac alebo Linux, sa bude musieť pozrieť po inej.

Peňaženka NEON (desktop)

Populárnou alternatívou je peňaženka NEON, peňaženka dostupná pre operačné systémy Windows, Mac a Linux. Táto peňaženka má všetky potrebné funkcie, pretože môže mať NEO aktíva – konkrétne NEO a GAS – a zároveň umožňuje používateľom ich posielať a prijímať. Táto peňaženka tiež umožňuje používateľom vyžiadať si GAS, ak držíte NEO.

neon peňaženka pre NEO

NEON je vyvinutý od City of Zion a nie priamo vývojármi NEO. Mnoho ľudí však túto peňaženku uprednostňuje pre jednoduché používanie, funkčnosť a flexibilitu vo všetkých operačných systémoch pre desktop. Navyše súkromné kľúče používateľov nie sú nikdy uložené na serveroch NEON a ponúkajú najvyššiu úroveň zabezpečenia.

Z väčšej časti je peňaženka NEON považovaná za najlepšiu možnosť mnohých, ktorí vlastnia a používajú NEO. City of Zion však čeli obvineniam z chýb v peňaženke. Jeden používateľ tvrdí, že jeho NEO bolo počas presunu z Bittrexu presmerované na neznámu adresu. V tomto bode je ťažké to dať za vinu NEON-u, pretože neexistuje žiadny pevný dôkaz.

Peňaženka NEO Tracker (web)

Používatelia, ktorí hľadajú webovú peňaženku, si často vyberajú peňaženku NEO Tracker, ktorú vyvinul NEO Tracker. Táto webová peňaženka je open source, ktorý ponúka jednoduchosť aj funkčnosť. S touto webovou peňaženkou tretej strany môžu používatelia odosielať, prijímať a ukladať aj NEO aj GAS bez ukladania údajov na serveroch NEO Tracker (podobne ako Blockchain.info). Tiež umožňuje používateľom požadovať GAS, ak držia iba NEO.

NEO tracker pre NEO

Peňaženka NEO (web)

NEO vyvinul webovú peňaženku, jednoducho nazývanú peňaženka NEO, ktorá uľahčuje používateľom, ktorí držia NEO ukladať, odosielať a prijímať aktíva NEO aj keď požadujú GAS.

NEOWallet (web)

NEOWallet je ďalšia možnosť, ktorú vytvorili vývojári spoločnosti Onchain pre každého, kto hľadá webovú open source peňaženku , ktorá neuchováva súkromné  kľúče. Rovnako ako ostatné peňaženky, NEOWallet umožňuje používateľom získavať GAS pri držaní NEO.

Oficiálna NEO peňaženka (mobil)

Mobilná peňaženka NEO je jedinou mobilnou peňaženkou uvedenou na webových stránkach spoločnosti, ale je vyvinutá treťou stranou, PeterLinX. Táto mobilná peňaženka je dostupná iba pre Android.

Papierová peňaženka NEO

Ansy ponúka papierovú peňaženku, ktorú možno použiť na ukladanie alebo odosielanie NEO a GAS. Použitie papierovej peňaženky je dobrou voľbou pre každého, kto chce uložiť svoj obnos do režimu offline a držať mimo trh na dlhší čas. Používatelia si však nemožu nárokovať GAS, keď majú NEO.

Krok 2: Nájsť vhodnú zmenáreň

NEO je možné zakúpiť na veľkom počte zmenárni a mali by byť prevedené na jednu zo zabezpečených peňaženiek NEO, ktoré sme uvádzali vyššie. Tu je zoznam najkvalitnejších zmenárni, ktoré umožnujú nákup NEO:

Krok 3: Vyberanie prostriedkov

Ako vždy navrhujeme, aby ste vytiahli svoje finančné prostriedky zo zmenárne ihneď po zakúpení. Vždy sa považuje za najlepšiu možnosť, aby ste plne vlastnili svoje prostriedky teda premiestnili ich do peňaženky, ktorá vám dáva kontrolu nad vašimi súkromnými kľúčmi.

NEO bol jedným z najlepších investícií v roku 2017, keď sa pohyboval od 0,14 USD až po 22 USD  v tom čase. Pre väčšinu ľudí čo kupujú NEO v zmenárni a držia ich v peňaženke, kde majú prístup k privatným kľúčom a umožnuje im to využívať GAS je ideálny spôsob. Vzhľadom na to, že NEO má potenciál spraviť prevrat v ekonomike so svojími transakciami prostredníctvom konceptu Smart ekonomiky, mohol by skutočne formovať budúcnosť a predefinovať spôsob, akým svet komunikuje na finančnej úrovni.

[kkstarratings]


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hlasov: 37

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Join the discussion 3 komentáre

  • ccShop.cz píše:

    Kryptoměny se nemusí nakupovat jen na burzách – existují i specializované e-shopy. Viz. https://www.ccshop.cz – dá se tady koupit přes 10 kryptoměn, rychle a bez registrace. Platba i na SK účet v EURech, podpora v češtině.

  • Tomas píše:

    NEO mena ako som doposial zistil da sa nakupovat iba prostrednictvom inej Kryptomeny, je teda mozne vyuzit tieto NEO penazenky aj na ulozenie inej kryptomeny?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: