Skip to main content
4.9
(150)

Určite budete s nami súhlasiť, keď povieme, že nájsť najlepších traderov na eToro na kopírovanie nie je také jednoduché, ako sa zdá.

Na eToro sú tisíce traderov, ale nie každý trader stojí za kopírovanie, hoci dosahuje pozoruhodné výsledky.

Pýtate sa „prečo“? Nuž, v tomto článku vám všetko vysvetlíme.

Ale skôr ako začneme, tu sú najlepší traderi eToro za mesiac január a potenciálne najvýkonnejší traderi dlhodobo tento rok.

Najlepší traderi eToro v januári 2022

Podľa našej metodiky sú najlepšími traderi eToro za mesiac január 2022:

 1. Jeppe Kirk Bonde

Jeppe Kirk Bonde pôsobí v oblasti financií ako konzultant pre stratégiu a poskytoval poradenstvo najväčším svetovým bankám a technologickým spoločnostiam. Nemá rád obchodovanie na páku a krátke pozície, namiesto toho uprednostňuje presnú analýzu trhu a diverzifikáciu.

Trader navrhuje investovať aspoň: 600 USD

Skóre rizika: 4

2. Heloise Greeff

Heloise Greff sa zameriava najmä na americké technologické a farmaceutické spoločnosti. Jej obchodná technika sa opiera o pokročilé strojové učenie IA, ktoré neustále analyzuje patterny. Jej obchodné ciele sú dlhodobé, stanovené na dva až päť rokov.

Trader navrhuje investovať aspoň: 1000 USD

Skóre rizika: 4

3. Christian Kongsted

Skúsený dánsky trader so sedemročnou praxou a celkovo 15-ročnými skúsenosťami s investovaním sa zameriava na technologické a rastové akcie, pričom sa snaží udržať nízke hodnoty rizika. Za zmienku stojí, že je bývalým štvornásobným dánskym majstrom v hre Scrabble a hráčom šachu s ELO 2280.

Trader navrhuje investovať minimálne: 600 USD

Skóre rizika: 4

4. Vicente Rodriguez

Vicente je investor samouk so vzdelaním v oblasti financií a bankovníctva. Ako hodnotový investor neustále vyhľadáva fundamentálne podhodnotené akcie s cieľom udržať ich v strednodobom až dlhodobom horizonte. Ako vedľajšiu stratégiu investuje aj malé percento svojho kapitálu do kryptomien.

Trader navrhuje investovať aspoň: 750 USD

Skóre rizika: 4

5. Patryk Peltonen

Ako naznačuje jeho používateľské meno na eToro „slow and steady“, neočakávajte obrovskú volatilitu, keď kopírujete Patrika. Tento trader väčšinou dlhodobo investuje do ETF, pričom už aj tak nízke riziko zabezpečuje dlhopismi a inými aktívami.

Trader navrhuje investovať aspoň: 750 USD

Skóre rizika: 3

6. Boon Yoon Tan

Tento malajzijský trader, ktorý pracuje aj ako poisťovací agent, sa ako rastový investor zameriava na spoločnosti s vysokým potenciálom a akcie drží aspoň jeden až dva roky. Rovnako ako ostatní traderi, ktorí si radi udržiavajú nízke skóre rizika, nevyužíva obchody na páku ani neshortuje.

Trader navrhuje investovať aspoň: 500 USD

Skóre rizika: 4

7. Zheng Bin

Zheng Bin, ktorý má za sebou tri roky v investičnom bankovníctve a desať rokov tradingu, nemá pevne stanovenú stratégiu. Svoje peniaze a investície však spravuje mimoriadne starostlivo, akoby to boli jeho životné úspory. Stojí za zmienku, že je členom Mensy.

Trader navrhuje investovať aspoň: 200 USD

Skóre rizika: 4

8. Constantin Helmut Theodor Olk

Ako krátkodobý až strednodobý obchodník Constantin uprednostňuje okrem indexov a komodít aj investície do akcií s vysokým objemom. Vďaka svojim viac ako 20-ročným skúsenostiam s tradingom má dobrý prehľad o celkovej nálade na trhu.

Trader nenavrhuje investovať žiadnu významnú sumu

Skóre rizika: 3

9. Wesley Warren Nolte

Oficiálny eToro Value investor Wesley Warren Nolte po tom, čo v roku 2015 predal svoju úspešnú technologickú konzultačnú firmu spoločnosti Fortune 500, využil svoje pozoruhodné znalosti a postrehy v oblasti technológií, aby za posledných päť rokov dosiahol priemerný ročný zisk +40 %.

Trader nenavrhuje žiadnu významnú sumu na investovanie

Skóre rizika: 4

10. Simone Rizzetto

Simone Rizzetto má rozsiahle skúsenosti v oblasti biotechnológie a imunoonkológie, ako aj magisterský titul v oblasti informatiky. Z tohto dôvodu sa zameriava najmä na akcie v oblasti technológií a zdravotníctva, pričom uplatňuje nástroje analýzy údajov s cieľom udržať riziká na čo najnižšej úrovni.

Trader navrhuje investovať minimálne: 600 USD

Skóre rizika: 4

Odporúčame: 5 najlepších eToro traderov v roku 2020

Porovnanie najlepších obchodníkov eToro (Január 2022)

Tu je porovnanie vyššie uvedených traderov:

Názov traderaSkóre rizikaNávratnosť v roku 2021P/L posledné 3 mesiacePočet kopírujúcichOdporúčana čiastka na kopírovanie
Jeppe Kirk Bonde4+16,58%+2,53%23408$600
Heloise Greeff4+23,71%+5,58%20794$1000
Christian Kongsted3+46,32%+6,04%21347$600
Vicente Rodriguez4+18,48%+4,42%2453$750
Patryk Peltonen3+7,58%+1,15%2990$500
Boon Yoon Tan4+8,30%+2,87%2031$500
Zheng Bin4+77.33%+11,16%5293$200
Constantin Helmut Theodor Olk3+20,28%+3,80%2020N/A
Wesley Warren Nolte4+5,75%+0,88%19809N/A
Simone Rizzetto4+16,40%+5,04%1362$600

Ako nájsť najlepších traderov na eToro pomocou filtrov na vyhľadávanie ľudí

Ste na eToro nový? Potom je ideálny čas pozrieť sa na našu recenziu eToro, aby ste vďaka našej kompletnej analýze odhalili všetky pochybnosti, ktoré by ste mohli mať o tomto brokerovi a potom si v priebehu niekoľkých sekúnd otvorte bezplatný demo účet a postupujte podľa tohto postupu live.

Chcem začať obchodovať na demo účte

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 67% retailových investorov peniaze.

Na hľadanie najlepších traderov eToro alebo, ako sa zvykne hovoriť, najlepších Popular Investors (populárni investori) ktorých by sme mohli kopírovať v našom portfóliu, máme vynikajúci vyhľadávací nástroj.

K tomuto nástroju sa dostanete cez ľavé menu, kliknutím na ikonu „discover“ alebo kliknutím na „search“, ak je menu otvorené.

Po kliknutí na ikonu sa posúvajte nadol, kým nenájdete sekciu traderov. Kliknutím na „View all“ získate lepší prehľad a možnosti filtrovania.

V tomto momente vám eToro poskytne jeden zo svojich predprogramovaných prehľadov.

Pokračujte a kliknite na „GO“.

Ak ste spokojní s predpoužitými filtrami, môžete prejsť k ďalšiemu kroku. Ak však chcete vedieť, ako hľadáme najlepších traderov na eToro, musíte odstrániť všetky filtre kliknutím na jednotlivé „X“.

Odteraz budete začínať od nuly a naučíte sa nezávislú a profesionálnu metódu.

Môžete si všimnúť, že máte 5 stĺpcov s 5 rôznymi údajmi:

 • Return (návratnosť)
 • Risk Score (skóre rizika)
 • Copiers (počet kopírujúcich)
 • Copiers Change (zmena v počtu kopírujúcich)
 • Weekly DD

Prvý fundamentálny bod.

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že existuje niekoľko ďalších údajov, ktoré môžete vizualizovať a študovať.

Niektoré sú veľmi dôležité a v osobnom profile tradera ich ani nenájdete!

Ak ich chcete objaviť, kliknite na tento symbol.

Potom sa po kliknutí na každý zo štyroch stĺpcov zobrazia všetky ostatné údaje.

Kliknutím na záhlavie každého stĺpca si môžete vybrať, ktoré informácie sa majú zobraziť. Po vykonaní výberu stačí pre potvrdenie kliknúť na tlačidlo „apply“ (použiť) v spodnej časti.

Čoskoro vám prezradíme, aké sú najdôležitejšie data na ktoré sa treba pozrieť a ktoré vám nikto iný v okolí nikdy nepovie.

Najprv je však dôležité pochopiť, čo tieto data znamenajú.

Ak sa chcete stať skutočným profesionálom a naozaj sa naučiť náš postup na vyhľadávanie najlepších traderov na eToro, ktorých môžete kopírovať, je nevyhnutné poznať všetky hodnoty.

Zoznam dostupných dát o traderoch na eToro

 • User data (informácie o úživateľovi)

V tomto prvom stĺpci nájdeme základné údaje o používateľovi, t. j. jeho používateľské meno, krajinu pôvodu, fotografiu a symbol, ktorý označuje, či ide o populárneho investora alebo len o overeného tradera.

„Overený“ znamená, že trader vykonal postup potvrdenia svojho účtu v eToro a zaslal všetky požadované dokumenty na preukázanie svojej totožnosti.

V zozname je overený trader označený symbolom zelenej vlajky.

Populárny investor je namiesto toho už overený trader, ktorý sa navyše rozhodol zapojiť do rovnomenného programu, aby získal prístup k dodatočným zárobkom, ktoré eToro udeľuje podľa zásluh, predovšetkým podľa počtu kopírovaní. Na oplátku trader súhlasí s tým, že udá svoje skutočné meno a skutočnú fotografiu, pričom oboje kontroluje eToro.

Na jednej strane eToro posilňuje postavenie tradera, ktorí ukazujú svoju skutočnú identitu, na druhej strane investori majú istotu, že investujú na skutočných ľuďoch, ktorí sa do hry vložili vo svojom skutočnom mene, bez toho, aby sa skrývali.

Netreba pripomínať, že sa dôrazne odporúča používať príznak „Verified“, aby sa zobrazovali len ľudia, ktorí sú aspoň overení, samozrejme, spolu so všetkými populárnymi investormi.

 • Return (návratnosť)

Na rozdiel od predchádzajúcich rokov, keď sa do výpočtu výkonnosti započítavali aj provízie, ktoré trader získal za kopírovanie obchodných aktivít (čo nemalo nič spoločné so skutočnou schopnosťou tradera pôsobiť na trhoch), dnes sa tento údaj vypočítava podľa jednoduchého vzorca, ktorý zo započítavania vylučuje akýkoľvek vklad alebo výber a vracia len to, čo sa zarobilo (alebo stratilo) tradingom.

Hoci schopnosti tradera nie sú obmedzené, vždy by ste mali mať kritické oko a byť obozretní nielen vtedy, keď sú čísla príliš nízke, ale aj vtedy, keď sú príliš vysoké, samozrejme, vždy s ohľadom na zvolené časové obdobie.

Pri tradingu neexistujú zisky bez rizík, takže veľmi vysoké zisky môžu skrývať rovnako vysoké riziká.

 • Risk score (skóre rizika)

Je to veľmi dôležitý údaj získaný z vlastného vzorca eToro, ktorý sa snaží poskytnúť všeobecné hlasovanie o nebezpečnosti príslušných traderov na základe rôznych hodnôt, medzi ktoré patria najmä obchodované nástroje, ich volatilita a používanie páky na svoje obchody.

 • Copiers (počet kopírujúcich)

Počet kopírujúcich, t. j. investorov, ktorí s reálnymi peniazmi kopírujú obchodné signály vykonané trderom. eToro zvyčajne zoradí zoznam podľa tohto čísla.

Je to niečo ako hodnotenie popularity tradera. Mali by ste však byť mimoriadne opatrní, pretože popularita rozhodne nestačí na optimálny výber.

Sú pomerne časté prípady traderov, ktorí sa v priaznivých obdobiach stali veľmi kopírovanými pre jednoduchý „ripple effect“, keď investori kopírovali voľby iných investorov bez toho, aby objektívne analyzovali výkonnosť tradera. Mnohí z nich sa dočkali nepríjemných prekvapení.

Ide o klasický prípad zlyhania múdrosti davu v sociálnom tradingu (dozviete sa, ako to funguje v sociálnom tradingu a čo sa vám môže stať, ak si neurobíte analýzu), pretože investori nevyhodnotili údaje nezávisle (princíp nezávislosti), ale nechali sa ovplyvniť vnímaním iných.

Preto tieto údaje vždy berte veľmi opatrne. Neskôr si ukážeme, ako ich správne využiť.

 • Copiers change (zmena v počtu kopírujúcich)

Tento údaj zobrazuje percentuálnu zmenu celkového počtu kopírujúcich daného tradera.

Chcete hľadať tie na vzostupe, ktoré sa stávajú populárnymi, pretože majú dobrú výkonnosť? Potom musia byť hodnoty kladné.

Chcete hľadať tých obchodníkov, ktorých dav nedávno opustil, aby ste zistili, či sú ešte nejakí hodní? Potom by hodnoty mali byť záporné.

 • Weekly drawdown

Vždy v rámci zvoleného časového obdobia tento údaj udáva hodnotu maximálneho poklesu aktív zaznamenaného v najhoršom týždni.

Drawdown je určite jedným z najdôležitejších údajov pre analýzu výkonnosti a najmä rizika.

Chcem začať obchodovať na demo účte

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 67% retailových investorov peniaze.

Funkcie filtrov vyhľadávania traderov na eToro

Tu sú všetky filtre, ktoré máte k dispozícii:

 • Time period

Znova začneme od filtra Časové obdobie. Ideálnym východiskovým bodom sú posledné 2 roky, aby sme mali čo najviac dat a začali hľadať dobrých traderov z čo najdlhšou históriou.

Niekedy môže byť užitočné použiť veľmi nedávne Časové obdobie, napríklad posledný mesiac, aby sme našli dobrých traderov, ktorí sú v optimálnej fáze na zaradenie do portfólia.

 • Trader status

Trader môže mať 2 stavy: Prvý z nich znamená, že trader jednoducho úspešne prešiel celým overením identity na eToro.

Zatiaľ čo druhý je overený a zároveň ho už kopírujú aj traderi.

 • Performance filters

Celkovo sú k dispozícii 4: Return, Risk Score, Copy AUM, Number of Copiers

Return (návratnosť): koľko trader zarobil/prerobil

Risk score (skóre rizika): algoritmus eToro hodnotí obchodníkov od 1 do 10, pričom 1 je najnižšie skóre rizika a 10 najvyššie. Čím vyššie je skóre rizika, tým vyšší môže byť potenciálny výnos a straty

Copy AUM (copy AUM): Koľko peňazí obchodník spravuje. Ak do obchodníka investovalo 10 ľudí 500 dolárov, bude mať AUM 5000 dolárov.

Number of Copiers (počet kopírujúcich): Celkový počet ľudí, ktorí tradera kopírujú.

 • Trading status

Celkovo sú 2: allocation, active weeks

Allocation (alokácia): filtrovanie traderov podľa toho, do čoho investujú.

Active weeks (aktívne týždne): týždeň sa považuje za aktívny, ak mal trader počas celého týždňa aspoň jednu otvorenú pozíciu.

 • Advanced filters

Tu si môžete vybrať zo 6 rôznych filtrov eToro.

Profitable trades (ziskové obchody): filtrujte traderov podľa ich obchodnej výkonnosti. Nezabudnite, že vysoké percento ziskových tradov nemusí nevyhnutne znamenať, že trader to robí rozumne.

Number of traders (počet obchodov): filtrujte traderov eToro podľa ich obchodnej aktivity. Čím viac obchodov majú, tým aktívnejší môžu byť.

Average position size (priemerná veľkosť pozície): filtrujte traderov podľa priemernej veľkosti ich obchodných pozícií. Môže byť užitočné vybrať si ich podľa množstva aktíva, ktoré chcete investovať.

Daily drawdown: Filtrovanie podľa najhoršieho denného utrácania

Weekly drawdown: Filtrovanie traderov podľa ich týždenného utrácania

Country (krajina): Filtrovanie traderov podľa ich štátnej príslušnosti alebo krajiny bydliska

Chcem začať tradovať na eToro

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 67% retailových investorov peniaze.

Postup krok za krokom na hľadanie najlepších traderov na eToro na kopírovanie

V tomto okamihu sme pripravení začať sa „hrať“ s údajmi a používať tieto filtre na vyhľadávanie najsofistikovanejších traderov.

Tu je postup krok za krokom.

Zohľadnite posledných 12 mesiacov

Dôležité je pozrieť sa aspoň na údaje za jeden rok, ešte lepšie za dva roky, takže buď „posledných 12 mesiacov“, alebo „posledné dva roky“.

Pokúste sa urobiť tento research s oboma hodnotami.

Overenie stavu tradera eToro

Chceme si byť istí, že hodnotíme len skutočných ľudí, ktorých pravdivosť osobných údajov dôkladne preveril tím eToro.

Trader, ktorí sa zapojili do programu „Popular Investor“, je stále príliš málo, preto sa tomuto filtru vyhýbame, aby sme príliš neobmedzovali naše vyhľadávanie.

Uistite sa, že trader dosiahol kladné výnosy

Všetci sme tu preto, aby sme dosahovali zisk, takže ak trader za rok nedokázal vygenerovať aspoň 10 % výnos, možno nie je tou správnou voľbou.

Samozrejme, ak v prvom filtri zadáte „Posledné dva roky“, tu musíte zadať 20 %.

Ignorovanie traderov používajúcich nebezpečné techniky

Toto je prvý dôležitý filter, ktorý nájdete v časti „Advanced filter“.

V prvom rade musíme odstrániť traderov, ktorí majú príliš nízke percento „výhier“ (z pochopiteľných dôvodov), ale predovšetkým tých, ktorí majú príliš vysoké percento „výhier“.

Len krátke osvieženie, príliš vysoké percentá (ktoré sú pre nás od 80 % nahor) nie sú znakom zručnosti, ale len techník riadenia obchodov, ako je Averaging Down alebo Martingale.

Obe techniky v podstate zahŕňajú neuzatváranie stratových tradov, ale otváranie iných, aby sa straty kompenzovali a rýchlejšie získali späť. Tým, že stratové obchody nikdy nezatvárate, zostáva percento „výhier“ samozrejme veľmi vysoké.

Tieto techniky môžu byť v niektorých prípadoch účinné, ale ak ich neovládate naozaj dobre, väčšinou sú istým receptom na neúspech.

Ak sa vám zdá spodná hranica 40 % príliš nízka, zvážte, že niektorí špičkoví odborní traderi dosahujú s týmito percentami vynikajúce zisky.

Pri stratégii nie je dôležité len percento úspešnosti, ale aj to, koľko v priemere zarobí pri ziskových operáciách a koľko v priemere pri stratových. Toto sa nazýva pomer rizika a návratnosti.

Zohľadnite skóre rizika

Spoločnosť eToro vyvinula systém hodnotenia rizík stratégie tradera.

Toto hodnotenie sa vypočítava na základe zohľadnenia rôznych prvkov, najmä priemernej volatility nástrojov, na ktorých trader pôsobí.

Čím volatilnejšie sú nástroje, tým volatilnejšie je portfólio, ktoré ich obsahuje a teda tým väčšie je riziko.

Hodnoty nad 6 začínajú byť vysoké.

Hľadajte diverzifikáciu portfólia

Táto hodnota je veľmi dôležitá, pretože rýchlo odstráni všetkých traderov, ktorí investujú príliš veľké percentá aktív do každej operácie.

Ak sú percentá príliš vysoké, stačí niekoľko nesprávnych obchodov, aby sa spálila veľká časť účtu. Lepšie je vyhnúť sa tým, ktorí to preháňajú.

A týmto sme ukončili sériu filtrov, ktoré treba pridať. Tu je grafické zhrnutie pred prechodom k správe stĺpcov.

Pokračujme vo vkladaní stĺpcov s potrebnými datami.

Filtrovanie traderov podľa expozície na trhu

Tento filter môžete použiť, ak máte záujem kopírovať tradera, ktorý investuje peniaze na konkrétnom trhu. Stačí, ak vložíte minimálne a maximálne percento alokácie vybraného trhu a systém bude automaticky filtrovať traderov na základe týchto informácií.

Minimálna suma by mala byť aspoň 1 %, zatiaľ čo maximálnu sumu si určíte podľa svojich potrieb:

Ak hľadáte tradera, ktorý obchoduje najmä s akciami, zvoľte vysoké maximálne percento alokácie akcií (povedzme 80 %). Ak hľadáte investora, ktorý venuje malú časť svojho portfólia kryptomenám, zvoľte malé percento alokácie kryptomien (povedzme 10 %). Opäť platí, že maximum závisí od toho, čo hľadáte.

Usporiadanie stĺpcov

Ako už bolo vysvetlené, hodnoty, ktoré chceme zobraziť v 5 dostupných stĺpcoch, môžeme zmeniť kliknutím na ikonu ozubeného kolieska (viď. obrázok nižšie). Stačí vybrať informácie a vybrať nové, ktoré chcete zobraziť. Keď ste to urobili, kliknite na tlačidlo „apply“.

V predvolenom nastavení eToro zobrazuje nasledujúce stĺpcové údaje: Return, Risk score, Copiers, Copiers change, and Weekly Drawdown. Ak chcete vizuálne zobraziť údaje, ktoré sme nastavili počas 4. a 6. kroku, stĺpce s týmito informáciami zamenite:

Skóre rizika > Ziskové obchody
Zmeny v počtu koprírujúcich > Priemerná veľkosť obchodu

Skóre rizika je dôležité, ale nezabudnite, že sme už nastavili špecifický filter, aby sme sa vyhli traderov so skóre rizika nad 6.

Pozrite si profil každého populárneho investora na eToro

Je čas na niekoľko manuálnych úkonov. Začnite triedením podľa počtu kopírujúcich kliknutím na stĺpec „copiers“. Potom sa postupne, počnúc zhora, pozrite na osobný profil každého tradera otvorením jeho profilu na novej karte (kliknite pravým tlačidlom myši na jeho meno).

Po otvorení profilu zatiaľ nezačínajte kontrolovať všetky údaje, na to ešte nie je čas.

Ak chcete zoznam ešte viac zúžiť a zamerať sa len na najlepších traderov eToro, pozrite sa na riadok Equity line účtu Tradera.

Ako?

Chodte do sekcie Chart a kliknite na ikonu vpravo.

Pre lepšiu analýzu odporúčame použiť aj funkciu eToro ProCharts. Keď ste v časti s grafmi, vyberte ikonu Gear vpravo a potom „Launch ProCharts“.
Tu eToro zobrazuje reálnu Equity line účtu tradera (kvôli pravidlám ochrany osobných údajov nezobrazuje reálny zostatok peňazí, ale všetko je vytvorené na hypotetickom počiatočnom účte 10 000 USD).
Odtiaľto vyberte obdobie „Posledné dva roky“, aby ste videli čo najviac.
Teraz sa máte možnosť pozrieť graf. Tu je potrebné si položiť zopár otázok:

Je v zisku?
Je trend takmer konštantný?
Nájdu sa nejaké veľmi zvláštne momenty?
Ako sú na tom drawdowny?

S trochou praxe (a s prihliadnutím na prepad trhu v marci 2020) vám bude stačiť len malý pohľad na výber najatraktívnejších akcií a vyradenie ostatných.

Nezabudnite vždy sledovať akcie počas dvoch rokov, pretože v tomto prípade potrebujete čo najväčší prehľad.

Nižšie je uvedených niekoľko príkladov equite lines podľa nášho názoru dobrých traderov.

Keď nájdete jedného vhodného, vráťte sa na stránku Vyhľadávanie traderov, kliknite na „+“ a pridajte tohto tradera do zoznamu s názvom „Best eToro Traders by InvestinGoal“.

Pokračujte v postupe „jeden trader za druhým“.

Približne za 10 minút by ste mali nájsť aspoň 30 dobrých traderov, ktorých môžete pridať do nového zoznamu a prejsť do ďalšej fázy 3.

Mohlo by vás zaujímať: eToro tipy: ako efektívne tradovať a zarobiť

Vyhodnoťte každého tradera eToro na potenciálne kopírovanie

Prvým pravidlom úspechu je organizovanosť, avšak niektoré údaje sa nezobrazujú priamo v stĺpcoch, ale musia sa vyhľadávať priamo v profile tradera.

Ide o Priemernú veľkosť obchodu, podrobné údaje o expozícii a mnohé ďalšie.

Riešením je tu teda organizácia dát, aby sa s nimi dalo efektívne pracovať a aby ste nemuseli neustále skákať sem a tam a pozorovať všetky zaujímavé údaje každého tradera.

Na takéto veci nie je nič lepšie ako Excel.

Otvorte si nový pracovný sheet Excelu a vyplňte stĺpce tým, čo vás môže zaujímať, keď navštívite profil tradera eToro, ktorých môžete mať záujem kopírovať (pozri časť „Štatistiky“).

Povedzme, že sa zaujímame o akcie, ETF a kryptomeny a že sa chceme uistiť, že tradera má za tie roky pevnú obchodnú stratégiu.

 • Návratnosť v roku 2019
 • Návratnosť v roku 2020
 • Výnosy od začiatku roka (od 1. januára 2021)
 • Stĺpce expozícií (akcie, ETF, kryptomeny, ostatné)

Odporúčame, aby ste traderov chvíľu sledovali, aby ste mali čo najpresnejšie data. V skutočnosti môže byť trader nútený zvýšiť expozíciu na určitom trhu na obmedzený čas, čo môže viesť ku kontaminácii dát.

V prípade potreby upravte filtre

V tejto chvíli už môžete sledovať profesionálnu stratégiu na vyhľadávanie najlepších traderov eToro, založenú na teórii a najmä na konkrétnych hodnotách.

Nevýhodou používania presných parametrov vyhľadávania je, že nevyhnutne vynecháte niektorých traderov, ktorí boli na krajnej hranici týchto hodnôt.

Takže jednoduchým trikom, ako nájsť desiatky ďalších hodnotných traderov, je zopakovať postup, ale z času na čas odstrániť alebo upraviť filter.

Samozrejme, hodnoty potom treba kontrolovať ešte dôkladnejšie, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam.

Postupne upravujte percento vystavenia trhu, aby ste našli nových potenciálnych traderov eToro na kopírovanie.

Môžete tiež skúsiť odstrániť „winning“ percento. Môže to však byť nebezpečné, preto buďte pri analýze novovstupov mimoriadne opatrní.

Odstrániť môžete aj minimálny výnos 10 %. Môže sa stať, že trader bol v mínuse z dôvodu neúspešného obchodného roka alebo krachu na trhu. V každom prípade je potrebné pred investovaním do uvedených obchodníkov analyzovať dôvod DD.

Odstráňte alebo upravte priemernú veľkosť obchodu. Ak trader vie, čo robí, môže prekročiť nami nastavených 5 %, ale filter by nám neumožnil vidieť jeho profil.

Úprava skóre rizika môže byť užitočná. Krypto traderi môžu mať v priemere vyššie skóre rizika ako napríklad traderi na burze. Alebo sa trh môže zrútiť, takže skóre rizika všetkých traderov by sa trochu zvýšilo, hoci ich stratégia bola do tej chvíle efektívna. Preto môže byť potrebné upraviť maximálne skóre rizika, aby ste našli viac traderov.

Chcem začať tradovať na eToro

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 67% retailových investorov peniaze.

Ďalšie tipy na nájdenie kvalitného eToro tradera

Tu je niekoľko ďalších tipov na spresnenie vyhľadávania.

Tip č. 1: Sledujte denné, týždenné a ročné údaje o DD v profile tradera. Pochopenie a analýza Drawdown je absolútne dôležitá.

Tip č. 2:

Na eToro môžete skutočne vidieť históriu obchodov každého tradera, takže môžete analyzovať obchodnú stratégiu populárneho investora eToro, ktorého plánujete kopírovať. Stačí, ak navštívite „Históriu“ v časti Portfólio v profile tradera. Môžete tiež pridať filtre na ďalšiu analýzu výkonov tradera.

Tip č. 3: Všeobecne platí pravidlo, ale nie absolútne, že je lepšie uprednostniť tradera, ktorí sa zameriavajú/špecializujú na niekoľko nástrojov alebo trhov: povedzme napríklad na technologické spoločnosti na akciovom trhu, hlavné páry USD forex alebo komoditné CFD futures. Platí to však aj naopak. V skutočnosti je dôležité, aby tradera vedel, čo robí.

Tip č. 4: eToro je najväčšia sociálna obchodná sieť v okolí, tak prečo sa nepozrieť do sekcie feed v profile tradera? Pozrite sa, ako sa správa, či zdieľa dôvody svojich rozhodnutí, či dokazuje, že má stratégiu, či odpovedá na otázky svojich sledovateľov a podobne. Tieto veci sú dôležité, ak sa rozhodnete ho naozaj sledovať.

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 150

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár