Skip to main content
4.9
(45)

Kucoin je jednou z mnohých zmenárni kryptomien, ktoré sú k dispozícii pre tých, ktorí hľadajú modernú a bezpečnú platformu na obchodovanie medzi kryptomenami. Jednoduchý nákup za dobré kurzy.

Kucoin založila skupina s vášňou pre blockchain, ktorá si už vybudovala silnú reputáciu v priemyselných gigantoch, ako sú GF Securities, Ant Financial, Youling, Jianbang Communication a iBOX PAY. Cieľom spoločnosti Kucoin je vždy poskytnúť používateľom bezpečnú a priamu metódu prevodu ich mien na najmodernejšiu platformu.

Aj keď ide o relatívne nový prírastok do sveta kryptomien, tím spoločnosti Kucoin sa už osvedčil a zmenáreň si od jej zavedenia získala aj dôveru expertov tejto komunity.

Výskumný a vývojový tím bol zostavený až v máji 2017. V auguste došlo k angel investícii a V1.0 o pár dní neskôr už bola na svete.

Od tej doby tím zaviedol program Kucoin Bonus Plan, pridal niekoľko mien a dopracoval mobilné aplikácie pre Android aj iOS.

Aj keď je samotný Kucoin relatívne mladý projekt, zakladajúci tím vykonáva výskum súvisiaci s technológiou blockchain od roku 2011 a technická architektúra platformy bola dosiahnutá už v roku 2013. Tým sa tímu poskytlo niekoľko rokov na vyladenie detailov a poskytovanie plynulých služieb.

Prihlasovanie a registrácia do Kucoin

Registrácia do Kucoin je veľmi jednoduchá. Začnite zadaním e-mailu a zvolením hesla. Následne obdržíte verifikačný e-mail s ďalšími pokynmi.

Po prihlásení do účtu Kucoin môžete upravovať rôzne nastavenia, sledovať svoje aktíva alebo spravovať svoje odmeny, napríklad pozvánky a bonusy. Traderi sa zhodujú v tom, že Kucoin patrí medzi najpriamejšie burzy, ktoré je môžno použivať na trhu a je vhodná hlavne pre začiatočníkov.

Dôrazne sa odporúča povoliť dvojfaktorové overenie, aby ste do svojho účtu pridali ďalšiu úroveň zabezpečenia. Tento typ zabezpečenia by ste mali absolvovať všade, kde je povolený.

Trh a obchod

Kucoin má veľmi čistý a moderný vzhľad webových stránok a ako aj prehľad trhov, kde môžete vidieť dostupné obchodné páry a môžete si vybrať medzi BTC, ETH, KCS, NEO a USDT.

Po výbere obchodného páru sa dostanete na obrazovku obchodovania, kde si môžete prezrieť klasické candles, spraviť order na knihu a potom si môžete kúpiť alebo predať vybrané meny. Pri prvom vstupe na túto obrazovku sa zobrazí výzva na zadanie kódu z Google Authenticatoru pred tým, ako budete môcť obchodovať. Môže to byť trochu nepríjemné, ale pridáva na web ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Kucoin a jeho poplatky

Cieľom spoločnosti Kucoin je vždy ponúkať veľmi nízke poplatky za trading aj za výbery, vďaka čomu je používanie tejto burzy cenovo dostupné. Za vykonanie vkladu sa neplatí žiadny poplatok a obchodné poplatky sú iba 0,1 % na základe zakúpeného aktíva.

Poplatky za výber závisia od príslušnej kryptomeny, ale niektoré sú bez poplatkov vrátane poplatkov za GAS a NEO. Iní majú neuveriteľne nízke poplatky, ako napríklad BTC iba 0,0005, LTC iba 0,001 a ETH iba 0,01.

Výbery, ktoré sú menšie ako súčasný poplatok x 100 000 sa spracovávajú v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak vyberiete napríklad menej ako 50 BTC (poplatok 0,0005 x 100 000 = 50), použije sa táto rýchlosť. Ostatné výbery môžu vyžadovať ďalšie spracovanie.

Je dôležité poznamenať, že veľká väčšina poplatkov, ktoré sú už minimálne, sa vracajú používateľom. 90% z celkových obchodných poplatkov sa používateľom vrátia rovnakým spôsobom, pričom si Kucoin ponecháva iba 10 % z poplatkov za obchodné služby.

Najväčšia časť, 50 % poplatkov, ide na používateľov s účtami KCS vo svojich účtoch ako bonus v podobe Kucoinov. Ďalších 40 % potom zdieľajú prostredníctvom pozývacieho bonusu.

Kľúčové vlastnosti

Kucoin sa prostredníctvom svojich vynikajúcich vlastností snaží oddeliť od ostatných podobných burz či zmenárni kryptomien. Medzi výkonným rozhraním, vynikajúcim zákazníckym servisom a skúsenosťami tímu stojí za zmienku veľa iných kľúčových vlastností:

 • Efektívny zákaznícky servis: Kucoin má zákaznícky servis k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom hotline, e-mailu a webovej stránky pre jednoduché použitie.
 • Početné populárne aktíva v blockchainu: Kucoin používa základnú technológiu, ktorá podporuje nekonečný počet párov obchodovania s kryptomenami. Počiatočný zoznam zahŕňa trhy ETH, BTC a USDT vrátane obchodných párov s rôznymi tokenmi ERC20, NEO, KCS a LTC. Tiež bude existovať jedinečná funkcia, ktorá umožní držiteľom kryptomien zaregistrovať svoje vlastné páry kryptomien a začať obchodovať. Nové meny sa neustále pridávajú. Kucoin si už vybudoval reputáciu tým, že ponúka dvojice coinov skôr ako iné burzy, čo mu pomáha zaistiť si podiel na trhu.
 • Skvelé rozhranie API
 • Špičkový profesionálny tím: Tím, ktorý stojí za spoločnosťou Kucoin, má dlhoročné skúsenosti v oblasti blochainu a kryptomien a pracuje vo vedúcich pozíciách vo veľkých spoločnostiach. Tím tiež kladie veľký dôraz na výskum a vývoj
 • Tím konzultantov s finančnými expertmi
 • Stabilita finančného systému: Kucoin má úrovne stability zvyčajne vyhradenú pre finančné sektory.
 • Finančná bezpečnosť: Peňaženky v rámci platformy Kucoin majú viac úrovní zabezpečenia. Peňaženky na mikroúbery sú uložené v architektúre súkromnej siete vytvorenej pomocou Amazon Web Services Cloud, ktorý umožňuje peňaženkám využívať výhody viacvrstvového firewallu tohto cloudu. Dokumentácia pre samotné peňaženky má viacvrstvové šifrovanie. Makro peňaženky sa zvyčajne ukladajú v banke.
 • Zabezpečenie aktív na úrovni banky
 • Rýchle spracovanie: Výbery v rámci určitého množstva sa spracúvajú v priebehu niekoľkých sekúnd a väčšie výbery trvajú najviac cca 10 minút. Vklady trvajú do dvoch minút.
 • Core Trading Engine: Technológia vyrovnávania pamäte je vysoko efektívna, hardvérová akcelerácia. Z hľadiska perspektívy sú ich technológie stokrát až tisíckrát lepšie v porovnaní od štandardu používaným v tomto priemysle. Výsledkom nie sú žiadne oneskorenia ani omeškania počas procesov na webe či aplikáciach.
 • Operačné stratégie: Za zmienku stojí aj operačná stratégia Kucoin, pretože operačný tím pracuje na rozsiahlej a dlhodobej propagácii operácií offline a online. Väčšina provízií z burzy je odmenená používateľom, ktorí sú aktívni a vymieňajú, propagujú alebo investujú v Kucoine. Vďaka týmto stimulačným politikám dúfa Kucoin v udržanie vysokej úrovne nadšenia pri zlepšovaní celého ekosystému.

Zákaznícka podpora Kucoin

Zákaznícka podpora je veľmi dobrá a existuje niekoľko spôsobov, ako kontaktovať tím podpory. Podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a členovia tímu sú hrdí na to, že všetky problémy vyriešia včas.

Je možné poslať e-mail na adresu support@kucoin.com alebo kontaktovať podporu prostredníctvom webovej stránky. Okrem riešenia problémov a odpovedania na otázky je podporný tím pripravený počúvať návrhy, pretože Kucoin rád uprednostňuje preferencie používateľov.

Je Kucoin bezpečný?

Používanie Kucoin je skutočne bezpečné vďaka úsiliu o bezpečnosť na systémovej aj prevádzkovej úrovni. Na úrovni systému pomáha, aby bol Kucoin skonštruovaný podľa štandardov na úrovni financovania. To zahŕňa štandardný šifrovací protokol prenosu pre vrstvy údajov, čo znamená, že všetky citlivé údaje a údaje používateľa sú uložené a zašifrované na úrovni banky. K dispozícii je tiež viacfaktorová dynamická autentifikácia pre zvýšenie bezpečnosti.

Na operatívnej úrovni má Kucoin špecializované oddelenie kontroly vnútorných rizík a oddelenie operačných procesov. Každé z týchto oddelení má vlastné prísne normy pre prevádzku a používanie údajov, ktoré zahŕňajú viacúrovňové preskúmanie plus schválenie.

Jedinou výhradou týkajúcou sa bezpečnosti je skutočnosť, že platforma Kucoin je stále relatívne nová a ešte sa nepreukázala ako bezpečná naozaj je. Ako už bolo povedané, rozsiahle skúsenosti jeho tímu v kombinácii s mnohými zavedenými bezpečnostnými prvkami by mali stačiť na vzbudenie dôvery v bezpečnosť systému.

KCS Kucoin Token

Kucoin token, KCS alebo Kucoin Shares má celkový objem od vydania 200 miliónov. Po plánovanej likvidácii odkúpenia bude v obehu 100 miliónov tokenov. Minimálne 10 % čistého zisku za každý štvrťrok sa pridelí na nákup KCS a tie, ktoré odkúpili budu zničene. KCS pracuje so všetkými peňaženkami Ethereum, pretože ide o decentralizovanú kryptomenu založenú na systéme Ethereum.

Initial Coin Offering teda ICO sa uskutočnila v troch fázach. Prvá fáza predstavovala 35 %, asi 70 miliónov tokenov bola pre zakladateľov. Druhá fáza bola 15 % pre investorov, konzultantov a iných. Posledná tretia fáza bola pre všetkých používateľov a táto verejná ICO predstavovala zvyšných 50 % alebo 100 miliónov KCS.

KCS token benefity

Token prichádza s bonusom Kucoin, ktorý sa udeľuje používateľom, ktorí tento token majú. Tento stimulačný bonus predstavuje polovicu všetkých obchodných poplatkov, ktoré platforma účtuje, pričom percento sa môže v budúcnosti upraviť. Na dosiahnutie denného bonusu musia mať používatelia uložený svoj KCS v rámci platformy Kucoin.

Tí, ktorí majú na svojom Kucoin účte minimálny počet KCS, môžu tiež využiť znížené obchodné poplatky v čase, keď zadávajú order. KCS nakoniec dosiahne určitú úroveň, v tomto okamihu dostanú používatelia, ktorí sú držiteľmi tohto tokenu, prístup k zákazníckemu servisu Fast-Pass, k individuálnym investičným konzultáciám a iným exkluzívnym službám.

Zhrnutie

Hoci je Kucoin relatívne nováčíkom v tomto odvetví, pracujú už od roku 2011 na pláne a celkovej adaptácií projektu.

V súčasnosti sú možnosti obchodovania s pármi trochu obmedzené, ale vzťahujú sa na všetky najbežnejšie kryptomeny.

Čo ich v skutočnosti odlišuje je od konkurencie aktuálne sú veľmi prijateľne poplatky. A k tomu ponúkajú skvelé stimuly vo forme rôznych bonusov za pozvanie do platformy atď.

So zavedením sľúbených funkcií, ako je napríklad možnosť pridávania obchodných párov, by sa denný objem mal dramaticky zvýšiť, čím by Kucoin mohol dosiahnuť veľký progres. Aktuálne v čase písania článku je hodnota $10 399.

Určite odporúčame Kucoin vyskúšať alebo minimálne ho sledovať či už burzu ale aj ich kryptomenu.


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 45

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár