Čo je a ako kúpiť Cardano v 3 jednoduchých krokoch | Socialtrading.sk
KryptomenyRady a tipy

Čo je a ako kúpiť Cardano v 3 jednoduchých krokoch

Od 21. januára 2018 Žiadne komenty
5
(29)

Čo je Cardano?

Cardano je open source, decentralizovaná kryptomena, ktorá sa nedávno dostala medzi 10 najlepších kryptomien viď. Coinmarket. Je to relatívne mladý projekt, ktorý začal v roku 2015 a dá sa na ním obchodovať ešte len od októbra 2017.

ako kúpiť cardano
Projekt ako taký je stále len v plienkach. Takže čo urobilo Cardano tak populárnou investíciu s hranicou trhu nad 30 miliárd USD?

Cardano je unikátny projekt v tom, že usiluje o zmenu spôsobu, akým su kryptomeny navrhnuté a vyvinuté. V skorých fázach projektu nebol žiadny “white paper” alebo plán. Namiesto toho existoval súbor zásad a postupov. Ak niečo, Cardano pristupuje vedeckým spôsobom a to sa odráža na zloženie samotného tímu, ktorý sa skladá z inžinierov a akademických výskumníkov.

 

Členovia tímu Cardano spoločne vyvíjajú “smart-contract” platformu s pokročilými funkciami. Cieľom je vytvoriť kryptomenu, ktorá bude mať najlepšie vlastnosti z rôznych príbuzných projektov.

Platforma Cardano sa v súčasnosti vytvára vo vrstvách, čo umožní jednoduchšiu údržbu a modernizáciu. Jedna z vrstiev bude pracovať so smart kontraktmi, zatiaľ čo Cardano bude vykonávať aj decentralizované aplikácie (Dapps). Prvý oficiálny prípad používania Cardano bol vyhlásený v decembri 2017 s možnosťou uchovávania a overenia diplomov pre študentov z Grécka na Cardano blockchaine.

Ako kúpiť Cardano v 3 krokoch

Krok 1: Výber peňaženky Cardano

Cardano je mladý projekt, ktorý sa stále veľmi rozvíja. Z tohto dôvodu je k dispozícii veľmi málo možností a zároveň aj peňaženiek na ukladanie Cardano, nazývaneho aj ADA.

daedalus cardano penazenka

Cardano desktop peňaženky

Jediná dostupná peňaženka pre Cardano je Daedalus. Je možné ju stiahnuť cez oficiálnu webovú stránku. Je to open-source kryptomenová peňaženka pre ADA. Myšlienkou peňaženky je, že bude rásť s komunitou, stáva sa univerzálnou peňaženkou, platformou aplikácií blokov a obchodom s aplikáciami. Peňaženka Daedalus je k dispozícii pre systémy Windows a Mac. Peňaženka na desktope má tendenciu byť bezpečnejšia ako webová peňaženka, ale stále je zraniteľná voči škodlivému malvérom.

Cardano hardvérové peňaženky

Hardvérová peňaženka je skvelým miestom pre ukladanie kryptomien, pretože je offline a tým pádom aj bezpečná pred rôznymi vonkajšími útokmi. Aj keď nie je možné ukladať ADA na akúkoľvek hardvérovú peňaženku zatiaľ, Ledger Nano S sa nechal počuť, že to plánuju v blízkej budúcnosti zmeniť.

Cardano web peňaženky

Pre Cardano ADA momentálne nie je k dispozícii webová alebo online peňaženka. Preto sa nepokúšajte sťahovať žiadnu webovú peňaženku, ktorá tvrdí, že ju podporuje – je to takmer určite podvod!  Zatiaľ čo webová peňaženka môže používateľovi ponúknuť veľké pohodlie (môže byť skontrolovaná kedykoľvek, kdekoľvek s pripojením na internet), je to jeden z najnebezpečnejších druhov peňaženiek, ktoré sú k dispozícii.

Cardano mobile peňaženky

Cardano inžinieri sú v súčasnosti v procese navrhovania a budovania mobilnej peňaženky pre Android a iOS. To používateľom poskytne pohodlie pri kontrole ich zostatkov a pri prevodoch na cestách. Zatiaľ čo v službe Google Play a App Store nájdete niektoré mobilné peňaženky, žiadne z nich nie je dostatočne preverená!

Krok 2: Kúpiť Cardano na burze

Keďže Cardano sa je k dispozícii na burzách iba od októbra 2017, zatiaľ nie je veľa miest, ktoré by ste si ho mohli kúpiť. Našťastie máte možnosť nasledujúcich krypto-zmenárniach:

Kúpiť Cardano na Binance

Je neuveriteľné, že Binance je tak úspešná burza a začala fungovať až v roku 2017. V krátkom čase sa táto krypto zmenáreň zo Šanghaja stala jednou z najpopulárnejších vôbec. Na službe Binance nájdete desiatky kryptomien, vrátane ADA, ktoré majú menové páry k BTC aj ETH. A tým pádom ich viete za ne zameniť. Bohužiaľ, neexistujú žiadna iná možnost avšak je tam veľmi nízky poplatok.

kde kúpiť cardano binance

Kúpiť Cardano na Bittrex

Bittrex bol spustený v roku 2014 a je americká zmenáreň resp. burza s obrovským počtom kryptomien. Na Bittrex si môžete kúpiť ADA obchodovaním za BTC alebo USDT. Rovnako ako v prípade Binance neexistuje žiadna možnosť uloženia hotovosti, takže ak nemáte už BTC alebo USDT, budete musieť pred jej prevodom na Bittrex kúpiť jednu z týchto mien inde pomocou inej platobnej metódy (bankovým prevodom, kreditnou kartou atď.)

Kúpiť Cardano s hotovosťou

V súčasnosti neexistuje spôsob, akým môžete kúpiť Cardano ADA s hotovosťou. Čo môžete urobiť, je kúpiť Bitcoin s hotovosťou a potom ho vymeniť za Cardano na jednej z vyššie uvedených zmenárni (alebo prostredníctvom Changelly).

Kúpiť Cardano kreditnou kartou

Kým ešte nie je možné kúpiť Cardano priamo kreditnou alebo debetnou kartou, existujú spôsoby, ktorými si môžete pomocou v tejto platobnej metóde. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to urobiť, je cez Coinbase. Registrácia je rýchla a jednoduchá a Bitcoin alebo Ethereum môžete mať za pár minút. Môžete to potom preniesť na burzu, ktoré sme spomínali vyššie.

Ako kúpiť Cardano cez PayPal

Rovnako ako pri hotovosti a kreditnej karte ešte nie je možné kúpiť Cardano pomocou služby PayPal. Očakáva sa, že v budúcnosti budú existovať ďalšie možnosti, keďže kryptomeny rastú na popularite extrémnym spôsobom. Čo môžete urobiť, je ísť na LocalBitcoins alebo VirWOX, ktoré vám umožňujú kúpiť Bitcoin cez PayPal.

Krok 3: Stiahnite ADA do vlastnej peňaženky

Zvyčajne odporúčame ľuďom, aby stiahli coiny z burzy hneď, ako ich kúpia, aby mali úplnú kontrolu nad nimi. V súčasnosti však nie je k dispozícii mnoho možností ako jediná a to je Cardano peňaženka Daedalus avšak len pre desktop.

Záver

Cardano je kryptomena, ktorá naďalej rastie v popularite. Aj keď ukáže až čas aké je jej reálne využitie. Kapitalizácia ukázala, že komunita ju berie ako veľmi potenciálny projekt ale skôr z hľadiska investície. Uvidíme čo prinesie Cardano v budúcnosti v rámci adaptácie do reálneho života.

[kkstarratings]

 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 29

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Pridaj komentár