Skip to main content
4.9
(16)

Bitcoin Mercantile Exchange alebo BitMEX je obchodná platforma, ktorá ponúka služby obchodovania s maržami pre skúsených profesionálnych obchodníkov s Bitcoinami. V tejto recenzií sa budeme venovať službám, ktoré burza poskytuje a jej výhodám či nevýhodám.

bitmex recenzia

BitMEX umožňuje traderom nakupovať a predávať zmluvy na kryptomeny (nie samotné coiny) kombinované s obchodom s maržami (inak povedané pákový efekt).
Aj keď dodáva zmluvy na rôzne kryptomeny, pracuje iba s BTC (vklady, výbery). Táto platforma je väčšinou vhodná pre skúsených traderov.

Úvod

BitMEX bol vytvorený výberom traderov v oblasti financií, obchodu a vývoja webových aplikácií. Arthur Hayes, Ben Delo a Samuel Reed založili burzu v roku 2014 v rámci svojej spoločnosti HDR (Hayes, Delo, Reed) Global Trading Ltd. na Seycheloch.

Služby

BitMEX poskytuje derivátovú obchodnú platformu s dôrazom na obchodovanie s maržami. To znamená, že v skutočnosti neobchodujete s kryptomenami, ale skôr s obchodnými zmluvami, ktoré sa riadia konkrétnou cenou kryptomeny. Okrem toho môžete využiť svoj obchod až 100x.

Tento druh obchodovania je veľmi volatilný k lepšiemu a horšiemu. Znamená to, že môžete generovať veľké zisky s malým množstvom peňazí, ale tiež to môže znamenať, že môžete rýchlo prísť o všetko, čo ste investovali.

Ak vám toto všetko znie veľmi mätúco, pravdepodobne to znamená, že by ste nemali používať BitMEX, pretože tento typ obchodovania s finančnými derivátmi je určený hlavne pre skúsených obchodníkov.

Poďme sa pozrieť na druhy kontraktov, ktoré poskytuje BitMEX:

Future kontrakty

Dohoda o kúpe alebo predaji kryptomeny za vopred stanovenú cenu v určenom čase v budúcnosti.

Perpetuálne kontrakty

Perpetuálne kontrakty sú podobné klasickým future kontraktom s výnimkou, že nemá expiráciu.

Upside kontrakty o zisku

Umožňuje kupujúcim podieľať sa na potenciálnom náraste kryptomeny. Kupujúci zaplatí prémiu v deň obchodu, za ktorý má nárok na rozdiel medzi cenou krypta a realizačnou cenou v deň splatnosti, ak je kladný, inak nedôjde k žiadnej platbe.

Downside kontrakty o zisku

Opak upside kontraktu o zisku. Umožňuje kupujúcim podieľať sa na potenciálnej nevýhode kryptomeny.

Meny a spôsoby platby

BitMEX je služba len pre kryptomeny, pričom Bitcoin je hlavnou obchodnou možnosťou. Zákazníci majú tiež prístup k výberu ďalších kryptomien okrem Bitcoinu a to:

Obchody s BTC majú okamžité aj future obchodné možnosti, zatiaľ čo všetky ostatné meny majú iba future možnosti.

V súčasnosti neexistuje podpora fiat mien a burza spracováva iba Bitcoiny. To znamená, že zisky a straty sa zobrazujú v BTC, aj keď môžete obchodovať s kontraktmi o altcoinoch. Vklady a výbery je možné vykonávať iba v BTC.

Poplatky

Poplatky sú na BitMEXu veľmi konkurencieschopné. Väčšina používateľov ich v skutočnosti považuje za zanedbateľné v porovnaní s robustnými ziskami.

Taker poplatok je stanovený na 0,0750% a maker poplatok môže byť -0,0250%, takže maker v podstate dostante zľavu malú zľavu na obchode. Kompletný zoznam poplatkov nájdete TU.

Vklady a výbery sú naďalej bezplatné, čo je vždy veľmi príjemné – po dokončení tradu by vám nemali zostať a ani vzniknuť žiadne skryté poplatky.

Celkovo, poplatky sú to čo robia BitMEX tak atraktívnym, najmä v porovnaní s inými významnými burzami, kde poplatky obvykle dosahujú približne hodnotu 0,25% a viac.

Založiť účet na BitMEX

Zákaznícka podpora

Podpora je poskytnutá výhradne prostredníctvom e-mail, ktorý je v tomto odvetví dosť štandardný.

Pekným aspektom BitMEXU je webová stránka, ktorá je plná užitočných informácií a funkcií. Centrum podpory poskytuje skvelý prehľad o burze a pomáha vzdelávať používateľov o zložitých obchodoch.

Webové stránky taktiež často aktualizujú. Informujú notifikáciami používateľov o všetkých aktualizáciách a problémoch. Live chat medzi tradermi je možný v dolnom rohu obrazovky známy ako Trollbox.

Aj keď to nie je priame spojennie so službou BitMEX, je stále naozaj skvelé komunikovať „aspoň“ s ostatnými tradermi.

BitMEX vs. Bitfinex a ďalšie burzy

BitMEX nie je jedinou burzou na tomto trhu, ktorý ponúka možnosť tradovania opcií. Burza typu Bitfinex alebo OKCoin sa považujú za hodnotné alternatívy. Medzi týmito burzami a BitMEXom však existujú určité rozdiely.

Tu sú v skratke:

  • BitMEX umožňuje vyšší pákový efekt s nižšou maržou a menšou minimálnou sumou
  • BitMEX používa podkladovú indexovú cenu na účely výpočtu marže, nie ako poslednú obchodovanú cenu. To znamená, že trader so zlým úmyslom nemôže manipulovať s order bookom a spôsobiť tak nejaké finančné ujmy iným traderom
  • BitMEX umožňuje zákazníkom vybrať pákový efekt, ktorý si želajú, pomocou posúvača páky alebo ho upraviť ručne

Často kladené otázky

Je BitMEX legálna spoločnosť?

Áno. BitMEX je v úplnom vlastníctve spoločnosti HDR Global Trading Limited. Spoločnosť bola založená na Seychelských ostrovoch a je riadne registrovaná s číslom spoločnosti 148707.

Stojí BitMEX za vyskúšanie?

Ak nie ste úplnym nováčikom vo svete tradingu a hľadáte stabilnú platformu s dobrým postavením na trhu BitMEX bude pre vás šťastnou voľbou.

Tím BitMEXu využíva svoje finančné prostriedky zdá sa veľmi rozumne a neustale rozvíja celú platformu a vyvíja technológiu okolo projektu a v neposlednom rade sa snaží o v časné informovanie uživateľov.

Chcem vyskúšať BitMEX

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 16

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár