Skip to main content
5
(22)

Súhrn o platforme eToro

Výhody: Jednoduché nastavenie, schopnosť sledovať a kopírovať skúsených traderov, užitočné video tutoriály

Zhrnutie: eToro je pravdepodobne najjednoduchšia investičná platforma na pochopenie zo všetkých ostatných alternatív. Má jednoduchý prístup a skutočnosť, že môžete skopírovať obchody a diverzifikovať svoje investície od rôznych traderov, je nezvyčajná v obchodnom svete.

ako obchodovať bitcoin na etoro

Návod obchodnej platformy eToro pre Bitcoin

Jednou z najzaujímavejších investičných možností na eToro je samotný Bitcoin. Na rozdiel od iných obchodných platforiem sa eToro sa odlišuje od konkurentov tým, že je sieťou sociálnych investícií a rieši fakty, ktoré:

  • obchodné platformy sú príliš zložité
  • väčšina ľudí nemôže ľahko nájsť cestu, pokiaľ ide o finančné trhy
  • nedostatočný prístup k informáciám o trhu a najlepším traderom

Prostredníctvom eToro Openbook je najväčšia sociálna sieť traderov na svete postavená. Teraz môžete využiť múdrosť viac ako 3 miliónov traderov z 200 rôznych krajín a zobraziť ich portfóliá a obchody. Základnou myšlienkou je, že môžete kopírovať úspešných traderov, čo robí celý proces kedy a čo investovať, oveľa jednoduchším. Takže namiesto toho, aby ste sa rozhodli, akú akciu alebo komoditu chcete investovať, môžete sa rozhodnúť, ktorá osoba máte kopírovať (na základe jej minulých zlyhaní a úspechu).

Takže, čo musíte urobiť, je prezrieť, sledovať a skopírovať traderov s najlepšou výkonnosťou v celej sieti. To znamená, že nemusíte byť expertmi na to, aby ste investovali ako špičkový trader.  Napríklad Annie Charalambous investuje do Bitcoinu 3,5% svojho portfólia a do dnešného dňa získala viac ako 30% svojich investícií z Bitcoinu. Má takmer 80 000 followerov a môžete tiež vidieť, ktorí traderi kopírujú jej obchody tiež.

Veríme, že najväčšou výhodou eToro je, že je ľahká použiteľnosť pre neskúsených traderov. Nezahŕňa všetky druhy zložitých obchodných platforiem a divnú terminológiu. Stačia len 3 kliknutia a môžete začať investovať.

Nevýhodou eToro je to, že je určená pre „laických“ traderov, nedovolí vám, aby sa Bitcoin nakrátko predával a zase kupoval, keď je zaujímavý pokles v krátkom horizonte na rozdiel od iných obchodných platforiem ako AvaTrade.

Ako začať investovať do Bitcoinu s eToro

Prejdite na stránku eToro Openbook Bitcoin a kliknite na položku „Invest in Bitcoin„.

etoro bitcoin

Potom si budete môcť vybrať množstvo USD, ktoré chcete investovať. Môžete si vybrať z predvolených hodnôt $ 50, $ 500 a $ 1000 alebo uveďte vlastnú sumu. Navrhujeme začať s minimálnou sumou 50 USD len preto, aby ste sa oboznámili so systémom.

etoro bitcoin investicia

Ďalej budete musieť zadať svoj spôsob platby a vyplniť krátky prieskum, ktorý vyžadujú predpisy eToro, pretože ide o obchodnú platformu. Po dokončení prieskumu budete musieť nahrať identifikačný doklad pre váš účet, ktorý sa má overiť. Po načítaní tohto dokumentu môže trvať až päť dní, kým sa dostanete do „revizného módu“, hoci z naších skúseností to trvá oveľa menej.

Po overení vášho účtu bude vaša objednávka vykonaná v najbližšom čase realizácie, ktorý je v pondelok až piatok o 06:00, 12:00, 18:00 a 00:00. Takže majte na pamäti, že ak chcete obchodovať v 16:00, musíte ho umiestniť aspoň 5 minút predtým, čo znamená 15:55. eToro si zoberie poplatok vo výške 1% z realizovanej sumy alebo minimálne 1 cent na transakciu.

Záver – Veľmi atraktívna investičná možnosť pre neskúsených obchodníkov

eToro je pravdepodobne najjednoduchšia investičná platforma na pochopenie zo všetkých ostatných alternatív. Má jednoduchý prístup a skutočnosť, že môžete skopírovať obchody a diverzifikovať svoje investície od rôznych traderov, je nezvyčajná v obchodnom svete.

Chcem obchodovať Bitcoin na eToro

DisclaimereToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptmien, ako aj obchodovanie s CFD. Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu ako CFD fungujú a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.
Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.
Kryptomeny sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD nie sú regulované obchodné kryptomeny a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 22

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár