Skip to main content
5
(57)

Bankovníctvo ako ho poznáme dnes sa mení rýchlym tempom. Dni prechádzok do miestnej pobočky na otvorenie účtu s nespočetným množstvom dokumentov sú minulosťou. K tomuj pridajte otravné činnosti, ako sú vyplatenie šeku, papierové výpisy, telefonická podpora alebo fyzický prevod finančných prostriedkov.

Aplikácia challenger bankingu vám umožňuje vykonávať veľkú väčšinu vašich každodenných bankových potrieb kliknutím na jediné tlačítko. Či už ide o otvorenie účtu za pár minút, odosielanie a prijímanie platieb, sledovanie transakcií alebo online zmenáreň – Revolut vám to umožňuje pomocou jednoduchej mobilnej aplikácie.

Ak uvažujete o otvorení účtu v Revolut, odporúčame vám, aby ste si najprv prečítali našu komplexnú recenziu.

revolut recenzia

Pokryli sme všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie – napríklad ako aplikácia funguje, čo môžete v ňej robiť, poplatky, oprávnenosť, bezpečnosť a ďalšie.

Čo je Revolut?

Vo svojej najzákladnejšej podobe je Revolut mobilná aplikácia, ktorá vám umožňuje prevádzkovať bežný účet. Platforma, ktorú založili dvaja ruskí vývojári – Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko, bola založená v roku 2015, je domovom pre viac ako 4,5 milióna používateľov!

Z tohto počtu sa približne 1,6 milióna zákazníkov žije vo Veľkej Británii, pričom zvyšok sa nachádza po celej Európe. Ak tieto čísla nie sú dostatočne pôsobivé, Revolut tvrdí, že každý deň sa otvorí 7000 nových účtov, služba Revolut tiež uľahčuje mesačné objemy transakcií približne vyčíslene na 3 miliardy USD.

Pokiaľ ide o to, čo môže aplikácia Revolut urobiť, je to veľmi podobné bežnému bežnému účtu. Aplikácia vám napríklad umožňuje odosielať a prijímať prostriedky prostredníctvom siete rýchlejších platieb vo Veľkej Británii, SEPA a dokonca aj SWIFT. Aplikácia samozrejme prichádza aj s debetnou kartou. Vydané Visa alebo MasterCard (v závislosti od miesta) vám umožňuje nakupovať tovar a služby online a vyberať hotovosť v miliónoch bankomatov po celom svete.

Okrem toho je táto aplikácia známa aj svojou schopnosťou uľahčovať veľmi výhodné zámeny zahraničných mien – niektoré z nich je možné vykonávať podľa špičkových kurzov.

Bez ohľadu na to, ktorú funkciu používate, jednou z hlavných výhod používania aplikácie challenger banking, ako je Revolut, sú aktualizácie v reálnom čase, na ktoré ste zvyknutí. Napríklad v okamihu, keď použijete svoju debetnú kartu, dostanete do telefónu okamžité upozornenie. To samo o sebe uľahčuje sledovanie vašich financií.

Je dôležité poznamenať, že Revolut ide nad rámec vyššie uvedených bankových služieb. Aplikácia tiež ponúka celý rad ďalších funkcií, ako je nákup a predaj kryptomien, cestovné poistenie.

Takže teraz, keď máte krátku predstavu o tom, čo vlastne aplikácia je, v ďalšej časti našej recenzie preskúmame bežné účty, ktoré služba Revolut ponúka.

Revolut bežné účty

Charakteristickým znakom služby Revolut je jej aktuálna ponuka účtu. Keď sa prvýkrát objavili bankové platformy challenger, jednou z kľúčových nedostatkov bolo to, že používatelia nedostali unikátny účet.

Namiesto toho by platforma poskytla každému užívateľovi rovnaké informácie o aktuálnom účte. To čoskoro spôsobilo veľké problémy a tieto platformy boli nie trvalo udržateľné a to nehovoriac o tom, že tie účty boli značne obmedzené.

Naopak, bežný účet Revolut funguje rovnakým spôsobom ako akýkoľvek iný bežný účet, ktorý ste predtým mali. V prvom rade všetci používatelia služby Revolut dostanú jedinečný bežný účet.

Tym pádom máte nielen schopnosť odosielať a prijímať prostriedky na domácom trhu, ale máte aj plný prístup k cezhraničným prevodom. Ľahkosť s akou môžete posielať hotovosť do zahraničia, je až neuveriteľná.

Pokiaľ ide o vykonávanie transakcií, je to také jednoduché ako prihlásenie do mobilnej aplikácie Revolut, zadanie podrobností účtu príjemcu, výber toho, koľko chcete odoslať a hotovo.

Aj keď sme predmetom zámeny vášho tradičného bežného účtu za aplikáciu Revolut, je dôležité si uvedomiť, že platforma v súčasnosti neponúka žiadne konvenčné úverové produkty. Patria sem napríklad kontokorentné úvery, pôžičky a hypotéky. Ako však budeme diskutovať neskôr, spoločnosť Revolut nedávno oznámila, že jej žiadosť o Európsku bankovú licenciu bola schválená. Aj keď sa to oficiálne ešte stále pripravuje, získanie licencie by potenciálne mohlo vydláždiť cestu k úverovým produktom.

Avšak, ako sa očakáva pri každej službe bežného účtu, Revolut sa dodáva aj s plnohodnotnou debetnou kartou. Podrobnejšie sa to venujeme v nasledujúcej časti.

Revolut debetná karta

Pri prvom otvorení účtu v Revolut dostanete automaticky debetnú kartu. Vydáva ich zvyčajne spoločnosť Visa pre UK a zvyšok EU väčšinou MasterCard. Debetná karta Revolut funguje rovnako ako tradičná karta vydaná bankou.

Po prvé, môžete ju použiť v akomkoľvek bankomate, ktorý prijíma karty Visa alebo MasterCard – doma aj v zahraničí. Kartu môžete samozrejme použiť aj online na nákup tovaru a služieb, ako aj na predajňi alebo telefonicky.

Keď vykonáte transakciu – môžete si to okamžite prezrieť v aplikácii Revolut. Okrem toho, ak používate debetnú kartu online s obchodníkom, ktorý ste si predtým nezakúpili, je pravdepodobné, že spoločnosť Revolut vás požiada o potvrdenie transakcie z telefónu. Všetko, čo musíte urobiť, je vstúpiť do aplikácie a overiť, či ste vykonali transakciu.

Kryptomeny a Revolut

Revolut tiež ponúka svojim používateľom spôsob, ako si kúpiť a udržať niektoré kryptomeny, medzi ktoré patrí – Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Ripple.

Ich poplatky čo sa týka kryptomien sú primerané a transparentné, takže pred uskutočnením nákupu môžete vidieť výmenné kurzy v aplikácii. Pomocou aplikácie Revolut môžete tiež sledovať mieru kryptomien v reálnom čase prostredníctvom časti aplikácie pre prevodník.

Podpora kryptomien je štandardne dodávaná so všetkými účtami Revolut, čo ľuďom uľahčuje začatie nákupu a predaja kryptomien.

Aplikácia poskytuje nástroj na sledovanie portfólia, vďaka ktorému môžete v priebehu času sledovať výkonnosť svojich kryptomien, a tiež vám umožňuje nastaviť upozornenia pomocou upozornení push, ak si chcete kúpiť alebo predať v určitých cenových bodoch.

Svoju kryptomenu môžete tiež minúť pomocou svojej karty, ako by ste použili ktorúkoľvek inú cudziu menu v aplikácii.

Jedinou nevýhodou je, že Revolut je kustodiálne riešenie, takže nemôžete kryptomeny stiahnuť resp. poslať na iné peňaženky alebo burzy, takže pre vážnych používateľov by sme neodporúčali Revolut, ale iba pre začiatočníkov čo sa týka krypto sféry.

Chcem vyskúšať Revolut

Meny a zmenáreň

Okrem každodenného bežného účtu a služby debetných kariet je služba Revolut vynikajúcou voľbou, ak máte povinnosť vysporiadať sa s viacerými menami. V skutočnosti Revolut tvrdí, že podporuje okolo 120 rôznych mien. To je veľmi výhodné, ak potrebujete posielať a prijímať prostriedky v iných menách, ako je vaša, alebo ak ste v zahraničí a potrebujete použiť debetnú kartu.

Napríklad, ak by ste mali používať debetnú kartu Revolut v USA, a teda by ste obchodovali v amerických dolároch, aplikácia Revolut by v okamihu transakcie vykonala okamžitú zámenu. V porovnaní s použitím debetnej karty vydanej tradičnou bankou tak dosiahnete značné úspory.

Pokiaľ ide o základy, devízové poplatky, ktoré používa Revolut, sú na prvý pohľad dosť zložité a preto sme rozdelili kľúčové body uvedené nižšie.

Počas trhových hodín: Všetky podporované meny – okrem TBH a UAH, je možné v rámci aplikácie zamienať bezplatne počas štandardných devízových trhových hodín.

Mimo trhových hodín: Mimo devízových trhových hodín, hlavné meny ako GBP, USD, EUR, AUD, CAD, atď., Prichádzajú s výmenným poplatkom 0,5%. Zatiaľ čo TBH a UAH prichádzajú s hodinovým poplatkom vo výške 2%, všetky ostatné podporované meny majú poplatok vo výške 1%.

Vysokofrekvenční používatelia: Ak ste na bezplatnom účte Revolut a zamenili ste viac ako 5 000 GBP za jeden kalendárny mesiac, budete definovaný ako vysokofrekvenčný zákazník. To znamená, že budete platiť vyššie devízové poplatky, ako sú uvedené vyššie.
V závislosti od toho či uskutočňujete zámenu počas alebo mimo trhových hodín a od konkrétnych mien, ktoré si zamieňate sa bude pohybovať od 0,5% do maximálne 2,5%.

Zatiaľ čo vyššie uvedené poplatky sa môžu značne líšiť, v drvivej väčšine prípadov budete platiť Revolutom podstatne menej v porovnaní s tradičnou finančnou inštitúciou.

Takže teraz, keď sme pokryli cudzie meny, budeme v ďalšej časti podrobnejšie skúmať štruktúru cien Revolut.

Koľko stojí Revolut?

V prvom rade veľká väčšina používateľov používa štandardný účet Revolut, ktorý je bezplatný. Revolut však ponúka aj niekoľko platených účtov, ktoré sa dodávajú s mesačným predplatným. Čoskoro si to prejdeme. Medzitým sa však pozrime na aké náklady si ako zvyčajný používateľ zvyknete.

Pokiaľ ide o aplikáciu, môžete si ju bezplatne stiahnuť prostredníctvom obchodu Apple Store alebo Google Play. Za otvorenie účtu nie sú žiadne poplatky. Ak sa rozhodnete zostať štandardným používateľom, nemusíte platiť mesačné nič. V okamihu otvorenia účtu však budete musieť zaplatiť poplatok za debetnú kartu vo výške 5,8 EUR. Okrem toho budete musieť na účely overenia vložiť do svojho účtu 10 EUR.

Najlepším riešením je vložiť 10 EUR alebo viac bankovým prevodom alebo debetnou kartou a potom zaplatiť poplatok z vložených prostriedkov.

Poplatky za zasielanie a prijímanie prostriedkov

Ak uskutočňujete prevod zo Slovenska na Slovensko, pôjde to cez sieť rýchlejších platieb a preto väčšina prevodov dorazí v priebehu niekoľkých minút.

Toto je bezplatné. Ak vykonávate prevod medzi EÚ a EÚ prostredníctvom SEPA, je to tiež bezplatné. Zatiaľ čo program Revolut uvádza, že to môže trvať niekoľko pracovných dní, vo väčšine prípadov to však bude nasledujúci deň. To je tiež možné dosiahnuť bezplatne.

Jediný čas, kedy zaplatíte poplatok za odoslanie alebo príjem peňazí je ak potrebujete používať sieť SWIFT. Zahŕňalo by to napríklad transakciu zo Slovenska do Austrálie alebo Japonska na Slovensko. Vo väčšine prípadov bude odosielanie a prijímanie prostriedkov cez SWIFT stáť 14 EUR, hoci to sa môže líšiť v závislosti od druhej banky zapojenej do transakcie.

Poplatky za používanie debetnej karty

Pri použití debetnej karty Revolut na výber hotovosti z bankomatu bude prvých 200 EUR bezplatne. Za celú túto sumu sa však platí poplatok 2%.

Používanie debetnej karty online alebo v obchode nie je spoplatnené, pokiaľ uskutočňujete transakcie v miestnej mene. Ak používate kartu v zahraničí, budete sa musieť vrátiť k vyššie uvedeným poplatkom v časti devíz.

Za zmienku tiež stojí, že ak stratíte svoju debetnú kartu Revolut – alebo si jednoducho chcete objednať ďalšiu, stojí to 5 EUR za kartu. Budete tiež musieť zaplatiť prepravný poplatok.

Revolut cenník

Okrem bezplatného štandardného účtu ponúka Revolut dva ďalšie cenové plány – Premium a Metal. Aj keď spoločnosť Revolut ponúka aj podnikateľský účet, nepatria sem do ponuky hlavných bežných účtov.

Revolut Premium – 6,99 GBP mesačne

Ak sú vaše bankové požiadavky o niečo komplikovanejšie ako ponúka bezplatný účet, mali by ste zvážiť účet Revolut Premium. Pri cene 6,99 GBP mesačne ponúka Premium účet niekoľko kľúčových výhod.

 • Žiadne poplatky pri výbere z bankomatu až do prvých 400 EUR mesačne (zvyčajne 200 EUR)
 • Vždy zostanete v devízových cenách s najnižšou limitovanou hodnotou
 • Cestovné poistenie, ktoré zahŕňa oneskorené nároky na let a batožinu
 • Prioritný zákaznícky servis
 • Schopnosť nakupovať a predávať kryptomeny (CFD)
 • Exkluzívny dizajn karty
 • Jednorazové virtuálne karty
 • Prístup do letiskového salóniku

Revolut Metal – 12,99 £ mesačne

Najvyššia úroveň, ktorá je k dispozícii na Revolut je metal účet, ktorý má mesačnú cenu 12,99 GBP. Všetky funkcie poskytované v metal účte sú rovnaké ako prémiové, okrem nasledujúcich:

 • Až do prvých 600 GBP mesačne žiadne poplatky za bankomat výbery
 • Spätná väzba na všetky platby debetnými kartami (0,1% v Európe, 1% mimo Európy)
 • Revolut Concierge

Pokiaľ ide o posledný bod, Revolut Concierge je inovatívny osobný asistent riadený AI. Napríklad, ak hľadáte najlacnejšie letenky do New Yorku budúci mesiac alebo ak chcete nájsť odporúčanie butikového hotela v meste, ktoré sa chystáte navštíviť, Concierge tieto informácie automaticky nájde.

Ako vyzerá balíček čo ti príde domov ?

Kto si môže založiť účet ?

Jedinou požiadavkou oprávnenosti, ktorú musíte vziať do úvahy, je vaša poloha. V čase písania recenzie Revolut podporuje osoby s legálnym pobytom vo Veľkej Británii, Európskom hospodárskom priestore (EHP), Švajčiarsku a Austrálii. Ak ste z inej krajiny, ako sú uvedené nižšie, nebudete môcť otvoriť účet v službe Revolut.

Austrália, Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Nórsko , Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo

Otvorenie účtu – čo potrebujem ?

Otvorenie účtu v službe Revolut je super ľahké. Postupujte podľa pokynov krok za krokom:

Krok 1: Stiahnite a nainštalujte aplikáciu – navštívte webovú stránku a zadajte svoje telefónne číslo, aby ste dostali pozvánku do aplikácie. Ak nemáte zariadenie so systémom Android alebo iOS váš telefón aplikáciu nepodporuje.

Krok 2: Zadajte svoje osobné informácie – Ako je bežné v každej finančnej aplikácii, budete musieť zadať svoje osobné údaje. Bude to samozrejme zahŕňať celé meno, adresu, bydlisko, dátum narodenia, číslo mobilného telefónu a e-mailovú adresu. Pokiaľ ide o telefónne číslo, uistite sa, že je to správne, pretože v prípade, že zabudnete svoje prihlasovacie údaje, budete ho potrebovať na overenie transakcií alebo opätovné získanie prístupu k účtu.

Krok 3: Vyberte číslo PIN – Vždy, keď chcete získať prístup k aplikácii Revolut, budete musieť zadať svoje číslo PIN.

Krok 4: Overte svoju totožnosť – Na rozdiel od ťažkopádneho procesu vyžadovaného tradičnými bankami, overenie totožnosti v Revolut trvá niekoľko sekúnd. Všetko, čo musíte urobiť je odfotografovať si preukaz totožnosti (cestovný pas alebo vodičský preukaz či občiansky preukaz) pomocou fotoaparátu na mobile. Uistite sa, že je obrázok krištáľovo čistý, inak ho automatizovaný systém nebude môcť overiť. Po prijatí vášho ID budete musieť urobiť selfie. Týmto sa zabezpečí, že ste oprávneným vlastníkom ID, ktoré ste predtým nahrali.

Krok 5: Vložte prostriedky – Na svoj účet Revolut budete musieť vložiť sumu najmenej 10 EUR. Môžete tak urobiť prostredníctvom bankového prevodu alebo debetnej karty.

Krok 6: Vyberte svoj program – Revolut vám dáva možnosť zvoliť si štandardný bezplatný program alebo platené programy Premium a Metal.

Krok 7: Zaplaťte poplatok za doručenie karty – Ak chcete dokončiť proces otvorenia účtu, potvrďte adresu na ktorú chcete svoju kartu doručiť, zaplatite poplatok za doručenie 4,99 GBP (prevzatý z práve vložených 10 GBP) a to je všetko – a teraz máte plne funkčný bežný účet Revolut!

Chcem vyskúšať Revolut

Je Revolut bezpečný?

Je dôležité si uvedomiť, že challenger banks ako Revolut sú stále v úplnom počiatku. Zatiaľ čo generácia Millennial nebude mať problémy s prechodom od tradičnej banky k mobilnej bankovej aplikácii, ostatní potrebujú možno menší čas na zmenu. Preto je nevyhnutné preskúmať, ako bezpečné sú vaše peniaze v službe Revolut.

V prvom rade hoci Revolut má svoje sídlo v Spojenom kráľovstve, táto spoločnosť nie je legálne uznávanou bankou a preto peniaze, ktoré uchováva, nie sú chránené britským systémom finančnej kompenzácie (FSCS). Zvyčajne majú britskí zákazníci svoje bankové vklady chránené až do prvých 85 000 GBP v prípade, že dôjde ku kolapsu inštitúcie. V prípade Revolut však tieto záruky neexistujú.

Na druhej strane – a ako sme už uviedli, Revolut koncom roka 2018 oznámil, že bol úspešne schválený pre európsku bankovú licenciu. To by znamenalo, že vklady Revolut do výšky 100 000 EUR sú následne chránené európskym systémom ochrany vkladov (EDGS). Táto licencia však musí byť nielen oficiálne udelená, ale nedávno sa uvádza, že samotné schválenie je ohrozené.

Hoci sa FSCS a EDGS v čase písania neuplatňujú, spoločnosť Revolut je stále autorizovaná Úradom pre finančné vedenie Spojeného kráľovstva (FCA) a finančné prostriedky klientov sú držané na oddelených bankových účtoch umiestnených vo Veľkej Británii.

Zákaznícka podpora

Jedným z hlavných predajných bodov challenger bank, ako je Revolut je to, že skúsenosti zákazníkov sú na prvom mieste. Na tradičnej bankovej scéne je to jedno z najväčších zranitelných častí zaznamenaných retailovými zákazníkmi, s bežným postupom sú dlhé telefonické oneskorenia a externé call centrá.

U Revolut je kľúčovým problémom skutočnost, že sa rozrástol veľmi rýchlo. Vďaka platforme do ktorej sa každý deň dostane viac ako 7 000 nových zákazníkov, spoločnosť jednoducho nemá kapacitu na poskytovanie dostatočnej úrovne zákazníckej podpory.

Hlavnou cestou, ako kontaktovať niekoho z Revolutu je prostredníctvom live chatu, ku ktorému máte prístup iba prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Tí, ktorí sú v súčasnosti držiteľmi plateného účtu typu Premium alebo Metal sa evidentne ponúka prioritná podpora.

Avšak Revolut nedávno oznámil, že na tom neustále pracuje a zvýšuje svoje kapacity ako to je len možné.

Záver recenzia

Zákazníci si môžu otvoriť účet nielen z pohodlia svojho mobilného telefónu za pár minút, ale prístup k každodenným bankovým službám získate kliknutím na jeden klik.

Či už ide o zasielanie a prijímanie finančných prostriedkov – na domácom aj medzinárodnom trhu, výber hotovosti z bankomatu a nákup tovaru online alebo okamžitú zámenu mien – Revolut je v tom doma. Preto má aplikácia okolo 4,5 milióna zákazníkov.

Veríme, že tých menej svetlých stránok ako horšia zákaznícka podpora čoskoro zmiznú.

Okrem toho je ešte potrebné zistiť, čo sa deje s tzv. Európskou licenciou na bankovníctvo. Ak dôjde k získaniu licencie nielen, že to zaručí finančné prostriedky pre klientov až do výšky 100 000 EUR pred hrozbou kolapsu, ale umožní tiež spoločnosti Revolut ponúkať produkty založené na úveroch, ako sú pôžičky a prečerpania.

Chcem vyskúšať Revolut

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 57

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Join the discussion One Comment

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: