Skip to main content
5
(59)

Ste traderom na eToro alebo chcete začať tradovať na eToro a chcete sa dozvedieť o obchodovaní s kryptomenami?

Ak je odpoveď áno, alebo ak hľadáte skvelého brokera, prostredníctvom ktorého môžete rýchlo a pohodlne tradovať s kryptomenami, potom ste našli to správne miesto.

V našej kompletnej recenzii eToro nájdete informácie o obchodovaní s kryptomenami u tohto špičkového brokera. Tu sa podrobne pozrieme na to, ako presne nakúpiť kryptomeny na eToro v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Ako nakupovať kryptomeny na eToro v 5 jednoduchých krokoch

Ako sme už povedali, trading s kryptomenami na eToro je naozaj jednoduchý proces. Tu sa podrobne pozrieme na presných 5 krokov, ktoré budete musieť dodržať, aby ste mohli začať:

  1. Otvoriť účet na eToro

Samozrejme, ak ešte nie ste používateľom eToro, musíte sa ním stať. To znamená, že musíte prejsť na webovú stránku eToro a otvoriť si účet.

Keď sa dostanete na webovú stránku, všetko, čo budete musieť urobiť, je kliknúť na tlačidlo Zaregistrovať sa teraza zadať niektoré základné informácie, ktoré sa od vás budú požadovať. Potom budete pripravení prejsť k nášmu ďalšiemu kroku.

2. Overenie vašej totožnosti

Ako bezpečný, dôveryhodný a regulovaný broker na celom svete musíte v eToro predložiť niekoľko dokumentov na overenie vašej totožnosti a adresy.

Overenie eToro je zvyčajne rýchle a vôbec nie je nekomfortné, pokiaľ máte pripravené potrebné dokumenty, ktoré môžete elektronicky odoslať. Týmito dokumentmi sú cestovný pas, vodičský preukaz alebo občiansky preukaz na overenie vašej totožnosti a doklad o adrese vo forme účtu za komunálne služby alebo výpisu z účtu s nedávnym dátumom.

Po nahratí týchto dokumentov môžete rýchlo overiť svoj účet eToro a ste takmer pripravení tradovať.

Proces overenia môže trvať dlhšie, ale je veľmi dôležité, aby prebehol správne, pretože môže uľahčiť veľmi dôležité procesy, ako sú výbery peňazí alebo prevody kryptomien.

Chcem začať tradovať na eToro

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 77% retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu ako CFD fungujú a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

3. Vklad peňazí na účet eToro

Po overení účtu musíte vykonať vklad. Minimálny vklad na eToro je 50 USD. Na tento vklad môžete použiť rôzne metódy vrátane bankového prevodu, kreditnej/debetnej karty a niektorých metód elektronických peňaženiek, ako sú PayPal a Skrill.

Stojí za zmienku, že hoci je vklad na eToro jednoduchý, ak ste ešte nedokončili overenie účtu, budete čeliť limitu vkladu vo výške 2 000 USD alebo 2 000 EUR, ale o tom sme už hovorili v našej recenzii minimálneho vkladu na eToro.

4. Výber kryptomien na trading

Po vykonaní týchto krokov a vložení peňazí na účet stačí postupovať podľa nasledujúceho obrázka. To znamená, že v ľavom bočnom paneli svojho profilu kliknete na položku „trade markets“ a potom v hornej časti vyberiete kartu „crypto“.

Čo sa týka ponúkaných krypto trhov, niekoľko z nich nájdete nižšie. eToro ponúka Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a mnoho ďalších. Táto ponuka sa s postupom času a zvyšovaním dopytu naďalej rozširuje. Navyše, ak investujete do TRX a ADA, môžete mať nárok na krypto staking eToro vo výške 75 % (až 90 % pre elitných členov klubu eToro).

5. Nakupovanie kryptomien na platforme eToro

Skutočný nákup kryptomien je posledným krokom. Opäť to nemôže byť jednoduchšie. Jednoducho si vyberte presnú sumu, ktorú chcete za krypto, keď sa otvorí okno ako nižšie.

Minimálna veľkosť obchodu na kryptomenách eToro je 10 USD a budete môcť okamžite otvoriť obchod alebo nastaviť objednávku za požadovanú cenu.

Jediné, čo si tu treba uvedomiť, je, že by mohlo dôjsť k sklzu, najmä keď je trh volatilný.

Pokiaľ ide o najobľúbenejšie kryptomeny, ktoré ponúka eToro, na platforme sa najviac kupujú a obchodujú tri. Nie je žiadnym prekvapením, že sú to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Ripple (XRP).

Poplatky za obchodovanie s kryptomenami na eToro

Keď hovoríme o poplatkoch za trading s kryptomenami na eToro, treba myslieť len na niekoľko poplatkov.

Týmito poplatkami sú spready, ktoré sa môžu uplatňovať na každom trhu a u každého brokera v tej či onej forme, hoci u eToro sú veľmi konkurencieschopné, akékoľvek nočné poplatky, ktoré vám môžu vzniknúť pri držaní pozícií CFD na kryptomeny cez noc. Tieto poplatky sú dynamické a môžete si ich overiť priamo u brokera v čase tradingu.

Môžu sa vyskytnúť aj niektoré neobchodné poplatky, na ktoré treba upozorniť, ak napríklad vložíte inú menu ako USD. To by si vyžiadalo poplatok za konverziu. Vo všeobecnosti je však nákup pozícií bez páky celkom bez poplatkov. Ak chcete získať úplný prehľad všetkých poplatkov účtovaných spoločnosťou eToro, určite by ste si mali pozrieť náš prehľad spreadov a poplatkov spoločnosti eToro.

Chcem začať tradovať na eToro

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 77% retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu ako CFD fungujú a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Vlastním kryptomenu, ktorú si kúpim na eToro?

To je dôležitá otázka a odpoveď znie, že záleží na tom, ako ich kúpite. Ak na eToro nakupujete kryptomeny, pričom idete na dlhú pozíciu bez páky, potom budete vlastniť samotné podkladové aktívum, zatiaľ čo akákoľvek pozícia s pákou alebo krátka pozícia u brokera sa vykonáva ako CFD a vy nevlastníte podkladové krypto.

Jedna vec, na ktorú treba upozorniť, je, že ak vlastníte podkladovú kryptomenu, môžete ju tiež bezpečne uložiť do peňaženky eToro, prostredníctvom ktorej ich môžete aj pohodlne a bezpečne posielať a prijímať.

Nákup kryptomien na eToro: Výhody a nevýhody

Na záver uvádzame niekoľko poznámok, ktoré sme našli pri nákupe kryptomien na eToro, a niekoľko oblastí, na ktorých treba popracovať.

VýhodyNevýhody
eToro ponúka širší výber krypto trhov ako iní konkurenční brokeriPoplatky za trading s kryptomenami eToro môžu byť trochu vysoké
Obchodovanie s kryptomenami CFD na eToro je veľmi jednoduché
eToro je „copy trading“ kráľ. Kopírovanie tradov je k dispozícii aj na krypto trhoch
eToroX je fantastický doplnok od brokera, ktorý vám pomôže bezpečne ukladať a prenášať kryptomeny

Chcem začať tradovať na eToro

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 77% retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu ako CFD fungujú a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 59

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš