Skip to main content
5
(54)

Počkať? Existuje viac druhov Bitcoinu? Myslíme, že by sa to dalo kľudne porovnať s dolármi, existuje americký dolár aj kanadský dolár a jasne majú úplne odlišné geografické využitie. Ale…

čo je a ako nakúpiť bitcoincash

Bitcoin Cash je jedným z najslávnejších altcoinov. Je súčastou veľkého množstva existujúcich altcoinov ale stále ma svoju konkurenčnú výhodu, slávneho „brata“.
Bitcoin Cash vznikol v auguste 2017 po hard forku a rozdelení blockchainu Bitcoinu. Neustále diskusie a mnohé názory o tom, ako najlepšie kultivovať kryptomeny a Bitcoin Cash je priamym dôsledkom argumentu.
V tomto článku sa dozviete, v čom je Bitcoin Cash špeciálny a odlišný a ako ho nakúpiť a bezpečne držať.

Čo je Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash vznikol kvôli nízkej škálovateľnosti Bitcoinu. Pôvodný blockchain sa v posledných rokoch exponenciálne rozrástol. To znamená, že mnoho ďalších používateľov využíva sieť a tým pádom je aj viac zaťažená. Obmedzený blok Bitcoinu o veľkosti 1 MB znamená, že  bloky sa plnia rýchlejšie, než môžu byť vyťažené. Transakcie sa teda stávajú pomalé a drahé.

Bitcoin Cash prináša niektoré odlišné zmeny v protokole, z ktorých hlavnou je veľkosť bloku z 1MB na 8 MB. Táto zmena umožňuje viac údajov na jeden blok, čo znamená, že je možné spracovať viac transakcií v každom bloku. Mnohí to vnímajú ako krok vpred, pokiaľ ide o to, ako najlepšie prispôsobiť sieť.

Skeptici zostávajú presvedčení, že je to jednoducho krátkodobá oprava, ktorá problém nevyrieši a nedojde k implementácii nápadov – napríklad Segwit, ktorého protokol je teraz aktívny na pôvodnom blockchaine Bitcoinu – pomáha efektívne prelomiť transakcie smerom do menších a zvládnuteľných častí.

Krok 1: Ako získať peňaženku pre Bitcoin Cash

Predtým, než si budete môcť kúpiť Bitcoin Cash, budete potrebovať vhodnú peňaženku ako už býva zvykom. Mnohí poskytovatelia a platformy sa zdráhali prijať Bitcoin Cash. Mali hneď niekoľko dôvodov.

Mnohí významní tvorcovia peňaženiek už dávnejšie zaradili Bitcoin Cash medzi podporované kryptomeny. Zatiaľ čo možno stále existuje menej možností výmeny, môžete nájsť veľa miest, aby ste si teraz preverili svoje finančné prostriedky.

Hardvérové ​​peňaženky, ktoré podporujú Bitcoin Cash, zahŕňajú vedúcich v odvetví Ledger a TREZOR. Oba vám umožňujú používať službu Bitcoin Cash rovnako ako akékoľvek iné kryptomeny. Po mierne pomalom štarte predstavili možnosť požiadať si o svoje finančné prostriedky aj vtedy, keď ste vlastnili Bitcoin v čase rozdelenia blokov.

Existuje množstvo softvérových peňaženiek, ktoré môžete použiť; môžete už použiť jednu z nich pre svoj pôvodný Bitcoin.  Exodus poskytuje bezproblémovú službu tvarovania so softvérom, aby ste môžete presunúť svoju menu podľa želania.
Môžete napríklad prechádzať medzi službou Bitcoin Cash a Ethereum Classic, ak sa cítite obzvlášť alternatívne. Jaxx podporuje viaceré meny, vrátane Bitcoin Cash. Služba je spustená na stolných počítačoch a mobilných zariadeniach, takže si môžete udržať svoj súkromný kľúč s vami po celú dobu.

Electron Cash je derivátom Electrum. Ak ste zvyknutí na Electrum, potom nebudete mať problém ani s Electron Cash. Je to jednoduchý fork od spoločnosti Electrum so všetkými potrebnými komponentmi pre Bitcoin Cash.

Niektoré peňaženky podporujú Bitcoin Cash, aj keď možno nebudete chcieť dlhšie ponechať svoje finančné prostriedky v peňaženke. Ak ich máme online vždy to sa vystavujeme potenciálnym rizikám. To môže byť bezpečnostné riziko v závislosti od služby, ktorú používate. Coinfloor ponúka slušnú peňaženku, ktorá vám umožňuje obchodovať na Britskej burze. Budete mať prístup ku kľúčom a na viac nie sú pripojené pripojené k internetu a preto sa považujú za oveľa bezpečnejšie ako bežné peňaženky.

Ďalšie peňaženky, ktoré stoja za zmienku sú Keepkey, BTC.com alebo Coinomi. Všetky dostupné peňaženky nájdete aj na  na oficiálnej webovej stránke Bitcoin Cash.

Krok 2: Nájdenie vhodnej burzy

Bitcoin Cash zmenární či platforiem kde je možné so samotnou kryptomenou obchodovať nie je taký hojný počet ako pre samotný Bitcoin. My Vám však zopár tých overených ukážeme.

eToro – Platforma ako eToro vám nedá skutočný prístup k vašim coinom a nemôžete ich posielať z eToro k iným ľuďom. Jediná vec, ktorú možno dosiahnuť s platformou, je nakúpiť a predať Bitcoin Cash za fiat menu (ako je USD, EUR atď.). Znamená to, že táto platforma je dobrá, ak chcete len špekulovať o cene.

Keď chcete viac informácií o tejto platforme odporúčame našu recenziu eToro alebo CryptoPortfolios recenziu!

DÔLEŽITÉ! Ak používate eToro, v skutočnosti nepotrebujete peňaženku pre Bitcoin Cash pretože vám nedodávajú skutočné coiny. Pre viac informácií ako obchodovať na eToro.

Coinbase – Najdôveryhodnejšia burza či peňaženka pre Bitcoiny, ktorá poskytuje možnost nákupu / predaja aj Bitcoin Cash (počiatočné). Odporúčame recenziu Coinbase.

CEX.IO je tiež dobrá voľba. So sídlom v Londýne je spoločnosť dôveryhodným a skúseným menom v odvetví, od roku 2013. Môžete si vybrať z výberu mien vrátane Bitcoin Cash, (prečítajte si nášu recenziu na CEX.io ). Ak chcete len získať nejakú kryptomenu, existuje možnosť rýchleho nákupu prostredníctvom kreditnej karty.

cexio-bitcoincash

Uvedomte si však, že možnosť kreditnej karty je drahá. V prípade obchodovania s nízkymi poplatkami môžete prostredníctvom bankového prevodu a obchodovania na burze uhradiť poplatok vo výške 0,2% a ušetrí tak značnú čast pri väčších objednávkach na nákup a predaj. Spoločnosť so sídlom v Európe vám umožňuje pracovať v EUR aj v USD.

Na platforme môžete dokonca použiť aj techniky obchodovania s maržou s cieľom maximalizovať (alebo minimalizovať) svoje výnosy a súčasne sledovať hĺbku trhu.

Coinfloor je exchange pochádzajúci tiež z Londýna. Tam je braní ako Bitcoin exchange číslo jedna.

Ďalšie bezpečné alternatívy sú napr. Kraken, Bitfinex, Poloniex, HitBTC.

Krok 3: Prenesenie BCH do peňaženky

Ako obvykle odporúčame, aby ste nikdy nenechali peniaze na burze!

Akonáhle dokončíte nákup Bitcoin Cash, presuňte ho na svoju vlastnú peňaženku, ktorú máte k dispozícii (tam, kde máte kontrolu nad svojím súkromným kľúčom). Potom môžete sledovať stav transakcie pomocou Bitcoin Cash  block explorer. Po obdržaní troch potvrdení o vašej službe Bitcoin Cash môžete bezpečne povedať, že ste proces dokončili.

Záver

Je jasné, že Bitcoin Cash stále nedosiahol plnú akceptáciu veľkej časti krypto komunity. Momentálne je ale 4. najrozšírenejšou kryptomenou podľa kapitalizácie. Viď. Coinmarketcap

Bitcoin Cash zostáva mimo Segwit, zatiaľ čo pôvodný blockchain sa snaží posunúť implementáciu Segwitu. Kto bude vládnuť? V krátkodobom horizonte nikto – a pravdepodobne budeme môcť vidieť ďalšie turbulencie na krypto trhu, keďže rok 2018 je pred nami.

Bitcoin Cash môže mať tú výhodu, že je prvým hlavným rozdelením, ktoré získalo akceptáciu. Je viac než isté, že Bitcoin Gold nebol posledným Hard forkom Bitcoinu ale Bitcoin Cash bude vždy tým prvým a najpevnejším.

[kkstarratings]

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 54

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Join the discussion 2 komentáre

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: