Skip to main content
5
(13)

Stellar poskytuje decentralizovanú medzinárodnú sieť pre blockchain platby, ktorá umožňuje rýchle transakcie s nízkymi poplatkami. Sieť je navrhnutá tak, aby medzinárodné platby a menové prevody boli rýchle a „bezbolestné“. Ohromujúca rýchlosť potvrdenia platby môže byť uskutočnená už do 3 sekúnd a každú sekundu sa uskutoční tisíce transakcií.

ako kúpiť stellar

Ak sa pohybujete alebo sledujete kryptotrh aspoň okrajovo určite Vás hneď napadlo, že je to veľmi podobný projekt ako Ripple. Ripple zažil obrovský nárast hlavne nakonci minulého roka.

 

Ako to celé súvisí so Stellar? Stellar kryptomena XLM je výsledkom efektívneho forku z Ripple. Samozrejme, stalo sa to v roku 2014 a od vtedy sa toho na kryptotrhu mnoho zmenilo, ale podobnosti sú stále ľahko viditeľné.

Stellar sa teraz zameriava hlavne na to, aby zahraničné platby a mikroplatby poskytovali maloobchodným a podnikateľským jednotkám, ako aj bežným smrteľníkom. Tento cieľ sa líši od Ripple, ktorý skôr vyhľadáva banky na používanie svojej platobnej siete.

Nativne tokeny siete sa nazývajú „lumeny„. Momentálne je v obehu okolo 20 miliárd coinov. To je obrovská hodnota, najmä v porovnaní s Bitcoinami. Pôvodne bolo vytvorených 100 miliárd lumenov a Stellar Foundation v súčasnosti drží zvyšnú ponuku.

Preto je dôležité pochopiť ako sieť Stellar funguje, vrátane toho, ako ovplyvňuje lumeny pred investovaním. Vo všeobecnosti sa kryptomeny pokúšajú riešiť medzinárodné platby tým, že umožňujú používateľom konvertovať ich do digitálnej meny, a preto ich posielajú ako aktíva. Ale Stellar a Ripple túto prax striktne vlastne nedodržiavajú.

Ak chcete uskutočniť platbu pomocou Stellar, musia používatelia pracovať so sieťovou kotvou, ktorá je jednoducho dôveryhodným sprostredkovateľom, ktorý uchováva a konvertuje finančné prostriedky. Fiat sa vymieňa za digitálny kredit (napr. USD či EUR), potom sa posiela na inú kotvu na stranu príjmateľa.

ako nakúpiť stellar

 

Môžeme napríklad poslať finančné prostriedky v USD i keď máme len EUR. Potom posielame EUR na účet s miestnou kotvou. Kotva by potom mala pripísať môj účet s digitálnymi tokenmi EUR. Následne by som mal poslať digitálny kredit výmenou EUR za USD.

Odkiaľ teda pochádzajú lumeny? Neexistuje explicitný vzťah medzi sieťou Stellaru a tokenom lumenu. To znamená, že sa nemôžete podieľať na sieti bez toho, aby ste držali nejaký token. Pri odosielaní platieb musia mať používatelia zostatok na účte minimálne 20 lumenov. Navyše blockchain všeobecne potrebuje natívnu menu na boj proti spamu. Transakcie stoja malý poplatok, aby sa za účelom zabránenia rozsiahlym spamovým útokom. Ide o par centov, ktoré sú splatné iba v lumenoch.

 

Nákup Stellar Lumes v 3 krokoch

Krok 1: Získať Stellar peňaženku

Na konkurenčnom trhu nie je pochýb o tom, že Stellar má teraz pôsobivý úspech. Jeho coiny sa dostali do Top 10 na Coinmarketcap.

Stellar hardware peňaženky

Ledger je trhový líder hardware peňaženiek, ktorá umožňuje bezpečné ukladanie lumenov. Ak hľadáte peňaženku, ktorá podporuje lumeny (spolu s inou menou vrátane Bitcoin, Ether a Ripple), nenájdete veľa lepších možnosti ako je Ledger Nano S. Táto vrecková hardware peňaženka je v podstate nehacknuteľná a k tomu je užívateľsky prívetivá.

Stellar desktop peňaženky

Stellar Desktop Client  je možnosť pre každého, kto chce peňaženku na desktop, ktorá dokáže odosielať, prijímať a obchodovať s lumenmi. Samozrejme nie je to tak bezpečné ako hardvérová peňaženka.

Stellar mobile peňaženky

Stellar sa zaujíma hlavne o to aby sprístupnil aj mobilné platby a Lobstr ponúka skvelý balík. Ide o funkčnú a užívateľsky prívetivú mobilnú peňaženku, ktorá je k dispozícii v systémoch Android a iOS. Par klikov a máte ju v prevádzke, avšak ako vždy musíme spomenúť, že bezpečnosť nie je v mobilných zariadeniach optimálna.

Krok 2: Nákup Stellar Lumens

Lumeny nesúci názov XLM, ktorý bol zmenený zo STR. Niektoré exchanges ešte nemuseli aktualizovať názov tak ich možno nájsť aj pod týmto názvom.

Najjednoduchší spôsob ako obchodovať so Stellar Lumens je na obchodnej platforme eToro. Je dôležité ju rozlišovať medzi skutočnými exchanges, ktoré vám umožňujú kupovať a hodlovať svoje vlastné Lumeny a platformy ako eToro, ktoré vám umožňujú len špekulovať o cene. S eToro si môžete kupovať / predávať Lumeny len za fiat menu (t. j. doláre, eurá atď.).

Ak chcete skutočne kúpiť a držať svoje vlastné lumeny, môžete vyskúšať väčšinu tych najznámejších exchanges ako:

Binance – burza so super nízkymi poplatkami a množstvom funkcií

Bittrex je americká burza, ktorá má slušnú povesť, ktorá funguje 24 hodín denne

Poloniex je známy svojou rozsiahlou ponukou altcoinov, takže môžete obchodovať s lumenmi v rôznych pároch

V súčasnosti neexistuje jednoduchý a dôveryhodný spôsob nákupu lúmenov kreditnou alebo debetnou kartou. Chcete však šikovné riešenie? Ak áno,  Changelly vám poskytne prístup k lúmenom tým, že si ich môžete zameniť za akúkoľvek inú kryptomenu.

Krok 3: Výber Lumenov

Ako vždy, ak ste si kúpili Stellar Lumes z burzy, nezabudnite ich stiahnuť do vlastnej peňaženky. Udržanie lúmenov na burze vás vystavuje riziku hackingu, krádeže a platobnej neschopnosti (na strane burzy).

[kkstarratings]

 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 13

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár