Skip to main content
4.8
(44)

Peňaženka Coinbase vznikla ako Toshi a rastie s pomocou tímu Coinbase. Coinbase Exchange a Coinbase Wallet sú vo vlastníctve tej istej spoločnosti, ale na používanie Coinbase Exchange nemusíte mať účet.

Jedným z najväčších výhod Coinbase peňaženky je jej cena. Jeho používanie nie je nijaké nákladné a je možné si ho stiahnuť pre iOS aj pre Android. Nevýhodou je, že počet coinov, ktoré podporujú je v súčasnosti nízke.

Ak hľadáte peňaženku, ktorá sa bez problémov integruje do vášho mobilného zariadenia, je to Coinbase peňaženka ta pravá. Tím v Coinbase plánuje pridať ďalšie tokeny do peňaženky s postupom času a inštalácia a používanie je veľmi jednoduché.

Ako nastavím Coinbase peňaženku?

Dobrou správou je, že Coinbase peňaženka sa jednoducho sťahuje a používa.

Neexistujú žiadne obmedzenia, kto môže používanie peňaženky zkomplikovať alebo nebodaj znemožniť a môžte si ju tak stiahnuť kdekoľvek na svete. Je to vynikajúca nadstavba ak ste nadšencom pre krypto.

Určite odporúčame založiť účet aj na hlavnej stránke Coinbase:

Založiť účet na Coinbase

Ak chcete začať, stačí stiahnuť pre akékoľvek mobilné zariadenie, s ktorým chcete používať Coinbase peňaženku. Vyhľadajte „Coinbase Wallet“ v ľubovoľnom obchode s aplikáciami, ktorý používate, alebo na stránkach Google.

Po stiahnutí budete musieť vytvoriť nový účet. Kliknite na tlačidlo „Create New Account“ na obrazovke a potom si musíte vymyslieť jedinečné používateľské meno. Na používanie peňaženky nie sú stanovené žiadne požiadavky KYC, musíte si však vytvoriť používateľské meno, ktoré sa ešte nepoužíva.

Následne po vyplnení unikátného uživateľskeho mena je potrebné kliknúť na tlačidlo „Create a new wallet“.

Budete požiadaní o prijatie zmluvných podmienok. Začiarknite všetky políčka, ktoré je potreba a potom zadajte svoje používateľské meno, aby ostatní používatelia mali možnosť preniesť tokeny do vášho účtu.

Po dokončení budete musieť vybrať medzi Touch ID alebo Passcode, aby ste chránili svoj účet. Ak má vaše zariadenie skener odtlačkov prstov, môžete použiť Touch ID. V opačnom prípade budete musieť vytvoriť šesťciferný prístupový kód na ochranu svojho účtu pred neoprávneným prístupom.

Následne dostanete tajnú prístupovú frázu na obnovenie, ktorá vám umožní prístup k vašej peňaženke v prípade straty alebo odcudzenia hardvéru. Určite si to okamžite zapíšte, ale môžete sa rozhodnúť aj tento krok preskočiť a urobiť to neskôr.

Dôrazne odporúčame, aby ste si poznámku o obnovení 12 slov zapísali predtým ako dokončíte registráciu. A máme hotovo.

coinbase zalozenie penazenky

Ako používať Coinbase peňaženku?

Posielanie a prijímanie tokenov s ním je super ľahké. Je navrhnutý tak, aby ho používal takmer každý, takže sa nemusíte báť aj keď by to mala byť vaša prvá krypto transakcia. Zvládne to naozaj každý!

Ako poslať kryptomeny z Coinbase peňaženky

Coinbase peňaženka je zatiaľ schopná posielať BTC, BCH, ETH, ETC, LTC a všetky ERC-20 tokeny na iné peňaženky či už softwarové alebo hardwarové.

Všetko, čo musíte urobiť, je:

  • Otvorte aplikáciu Coinbase peňaženka, prihláste sa
  • Prejdite na kartu Tokeny a vyberte druh tokenu, ktorý chcete odoslať
  • Stlačte tlačidlo „Send“.
  • Budete musieť zadať množstvo tokenov, ktoré chcete poslať.
  • Zadajte adresu príjemcu peňaženky, do ktorej odosielate tokeny, alebo naskenujte QR kód.
  • Potom stačí kliknúť na „Continue“ a je hotovo

Ako obdržať kryptomeny do Coinbase peňaženky

Proces prijímania tokenov pomocou Coinbase peňaženky je veľmi podobný ich odoslaniu.

  • Postupujte podľa vyššie uvedených krokov, až kým sa nedostanete na krok odoslania alebo prijatia
  • Namiesto toho, aby ste klikli na „Send“, kliknite na „Receive
  • Poskytnite svojej peňaženke adresu alebo QR kód, ktorý automaticky vygeneruje odosielateľovi a je hotovo

Peňaženka Coinbase má pre každú peňaženku 10 rôznych adries a prvá adresa je vždy predvolená. Ak chcete použiť inú adresu, prejdite na „Settings > Advanced > Active wallet“ a vyberte inú adresu.

Je Coinbase peňaženka bezpečná?

Coinbase peňaženka je samostatná peňaženka, ktorá ukladá súkromné kľúče na zariadení, na ktorom je nainštalovaná, čo znamená, že je rovnako bezpečná ako zariadenie. Peňaženka používa technológiu Secure Element na uzamknutie súkromných kľúčov na vašom smartfóne, čo je najmodernejšia bezpečnostná technológia.

Použitím odtlačku prsta na ochranu súkromných kľúčov vo vašom smartfóne je hack v peňaženke takmer nemožný.

Je takmer nemysliteľné, že by hacker mohol vytvoriť duplikát odtlačkov prstov alebo iným spôsobom prinútiť zariadenie, aby ich nechal vložiť do vašej peňaženky Coinbase. Môžete tiež nastaviť časový limit automatického uzamknutia pre peňaženku od jednej minúty do jednej hodiny.

Nezabudnite skopírovať prístupové heslo na obnovenie, ktoré ste dostali pri konfigurácii svojho účtu, pretože v prípade problému so zariadením je to jediný spôsob, ako získať prístup k svojej peňaženke!

Je to dobrý produkt?

Peňaženka Coinbase ponúka úhľadné rozhranie a veľkú bezpečnosť pre majiteľov kryptomien, ktorí nechcú investovať do vyhradenej hardvérovej peňaženky, ako je napríklad Ledger Nano S či TREZOR One.

Peňaženka vám tiež umožňuje ukladať digitálne zberateľské predmety do jedinej aplikácie s plnou podporou prostriedkov ERC 721.

Peňaženka je k dispozícii každému a v podstate neexistujú prekážky pri používaní Coinbase peňaženky s výnimkou potreby vlastniť polomoderný smartphone. Pokiaľ to máte, je to životaschopná voľba pre krypto investorov či hodlerov.

Coinbase peňaženka prináša veľa za málo

Okrem zabezpečenia kryptomien na svojom mobilnom zariadení s najvyššou úrovňou zabezpečenia, je tiež veľmi jednoduché odosielať a prijímať podporované tokeny takmer kdekoľvek chcete. Ak hľadáte spôsob, ako uložiť svoje úspory do krypta, peňaženka Coinbase je dobrá voľba, ktorá vás nebude stáť nič.

Určite si prečítajte o Coinbase ako celku v našej recenzi: Coinbase recenzia – tie najdôležitejšie informácie

Ako jedna z najpopulárnejších búrz na svete je Coinbase v dobrej pozícii, aby ju ďalej rozvíjala. Pravdepodobne budu dodávať pravidelné aktualizácie a ďalšie populárne tokeny budú pridané v priebehu budúceho roka.

Celkovo je Coinbase peňaženka skvelým produktom, ktorý sa pravdepodobne zlepší, keď bude podporovaných viac tokenov a coinov. Je ľahko rovnako bezpečný ako akákoľvek iná softvérová peňaženka a ľahko sa používa.

Bez investovania do vyhradenej hardvérovej peňaženky je to skvelá voľba pre ukladanie menšieho množstva kryptomien – pre väčšie sumy by sme vždy odporúčali hardvérovú peňaženku.


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hlasov: 44

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár