Skip to main content
5
(105)

Vo všeobecnosti platí, že hardvérové peňaženky sú najbezpečnejšou formou Bitcoin peňaženiek, avšak stoja peniaze. Ak máte záujem zabezpečiť svoje Bitcoiny a myslite to s nimi naozaj vážne, prejdite na hardvérovú peňaženku. Ak však ukladáte iba malé množstvo obnosu, môžete použiť jednu z voľne prístupných softvérových peňaženiek uvedených v tomto článku.

Pred vložením peňazí do Bitcoionu alebo inej kryptomeny je dôležité porozumieť rizikám. Hodnota Bitcoinu by sa mohla v najbližších rokoch ľahko zdvojnásobiť, ale rovnako ľahko by mohla klesnúť na takmer nulovú hodnotu. Vložte iba to, čo si môžete dovoliť stratiť, pretože existuje šanca, že ho nedostanete späť. Ak rozumiete rizikám a ste pripravení postupovať vpred,nechajte si nami odporúčiť jednu z dole prezentovaných peňaženiek. Každá ma svoje výhody a nevýhody. Už len závisí na osobných preferenciách jednotlivca.

najlepsie bitcoin penazenky

Coinbase peňaženka – najuniverzálnejšia a uživateľsky najjednoduchšia

coinbase peňaženka

Coinbase je jedným z najjednoduchších spôsobov ako nakupovať, predávať a uchovávať kryptomeny vďaka čomu je prvým miestom na tomto zozname. S Coinbase sa môžete pripojiť k bankovému účtu a ľahko prevádzať fiat peniaze do alebo z peňaženky v rôznych menách. Tieto peniaze môžete použiť na nákup a predaj. Okrem Bitcoinu Coinbase v súčasnosti podporuje aj množstvo dalších kryptomien.

Kým veľkou výhodou Coinbase je jednoduché používanie, je to vyvážené obavami o bezpečnosť. Mt. Gox bol jedno obdobie dominantnou platformou pre Bitcoiny a ďalšie meny. Až pokiaľ nebol hacknutý a stratil tak takmer pol miliardy dolárov v užívateľskej mene. Coinbase sa však poučil z tohto príbehu a výrazne pracujú na zabezpečení.

Ak chcete viac informácií, prečítajte si našú rozsiahlu Coinbase recenziu.

  • Výhody: User-friendly. Možnosť pridať finančné prostriedky z peňaženky. Uznávaná spoločnosť s veľkým zázemím. Množstvo dalších využiteľných služieb.
  • Nevýhody: Spoločnosť má určitú kontrolu nad vašimi finančnými prostriedkami. Vyššie poplatky.

Prejsť na Coinbase

TREZOR peňaženka – najbezpečnejšia

trezor peňaženka

Trezor nie je plnou nákupnou a predajnou platformou, ako je Coinbase. Namiesto toho je to bezpečné miesto na uloženie Bitcoinov. Trezor je fyzické zariadenie, ktoré sa pripája k počítaču, tabletu alebo telefónu a umožňuje prístup k vašim coinom. Peňaženka Trezor pracuje s viacerými menami a funguje ako správca hesiel, disponuje dvojfaktorovým autentifikačným zariadením a ďalšími užitočnými funkciami.

Trezor ponúka určitú ochranu pred stratenými heslami a stratenými zariadeniami aj tak by ste si mali dávať veľký pozor. Zmyslom tejto digitálnej Bitcoin peňaženky je zabrániť ostatným v ukradnutí Bitcoinov, takže môžete predpokladať, že proces obnovy nie je nevyhnutne ľahký.

Rozsiahlu recenziu na TREZOR One nájdeš tu: TREZOR One – recenzia a porovnanie

  • Výhody: Extrémne bezpečná peňaženka. Ľahko ovládateľná a intuitívne rozhranie. Podporuje ďalšie peňaženky a altcoiny
  • Nevýhody: Vysoká cena v porovnaní s jej konkurentmi

Prejsť na Trezor

Blockchain.info peňaženka – najlepšia online

Blockchain je technológia, ktorá umožňuje existenciu Bitcoinov a iných kryptomien. Blockchain.info je podobný ako Coinbase v tom, že je to online peňaženka, ale nemôžete nakupovať ani predávať priamo prostredníctvom Blockchain, čo znamená, že vaše Bitcoinové úložisko je oddelené od trhu.

Pretože nejde o klasickú zménáreň, považuje sa za bezpečnejšiu ako je Coinbase. Ak nie ste „technický zdatná osoba“, je zmenáreň typu Coinbase oveľa jednoduchšia pre vás. Toto oddelenie zvyšuje úroveň zabezpečenia, ale tiež úroveň zložitosti pri používaní Bitcoinov.

  • Výhody: Zabehnutá a dôveryhodná spoločnosť v komunite Bitcoinov. Kvaltiné rozhranie. Dostupné pre mobilné aj desktop zariadenia
  • Nevýhody: Dôvera voči tretej strane a veľmi náročne uskutočnenie plne anonymných platieb

Prejsť na Blockchain

Exodus peňaženka – najintuitívnejšia pre desktop

exodus bitcoin peňaženka

Exodus je softvérová peňaženka ako Electrum, ale krajšia a intuitívnejšia na používanie. Ponúka podobné výhody pre bezpečnosť, ale vyzerá inak. Peňaženka je iba pre stolné počítače, kde zmení vaše kryptomeny v pekné grafy a prehľadné portfólio. Coiny môžete vymieňať prostredníctvom aplikácie s integráciou na ShapeShift okrem ukladacieho priestoru.

Exodus obsahuje šifrovanie súkromného kľúča a ďalšie užitočné bezpečnostné nástroje. Vďaka portfóliu a grafickým zobrazeniam je skvelý pre každého, kto má skúsenosti s investovaním a ktorý chce prejsť na kryptomeny.

  • Výhody: User-friendly, umožňuje obchodovať s kryptomenami priamo z peňaženky. Výborna podpora zakladateľov
  • Nevýhody: Absencia mobilnej verzie

Prejsť na Exodus

Mycelium – najlepšia pre mobil

mycelium bitcoin penazenka

Mycelium je Bitcoin peňaženka určená iba pre mobilné zariadenia. K dispozícii sú verzie Android a iOS. Použitie Mycelium je o niečo zložitejšie ako iné Bitcoin peňaženky. Pokročilí používatelia by však mali najsť pozitíva.

Je veľmi bezpečný, umožňuje anonymitu a udržuje váše Bitcoiny vo vrecku alebo v taške takmer všade, kam idete.

  • Výhody: Zameraný na mobily, ktoré každý deň rastú
  • Nevýhody: Zložitosť. Absencia desktop verzie.

Prejsť na Mycelium

  Trezor Coinbase Blockchain Exodus
Spoločnosti trezor peňaženka blockchain peňaženka exodus peňaženka
Typ peňaženky Hardwarová Softwarová Softwarová Softwarová
Web interface
Mobilná aplikácia
Desktop verzia
Nezávislosť
Úroveň súkromia Variabilná Obstojná Slabá Dobrá
Bezpečnosť Dobrá Dobrá Dobrá Dobrá
Vhodnosť pre začiatočníka Dobrá Dobrá Dobrá Dobrá
Cena $99 Zdarma Zdarma Zdarma
Celkové hodnotenie 94% 92% 91% 90%
Odkazy na peňaženky ODKAZ ODKAZ ODKAZ ODKAZ


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 105

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár