Skip to main content
5
(3)

Coinbase Pro má dlhú históriu lídra vo svete krypto ako zmenáreň či burza. Pre tích čo nevedia v minulosti sa volala GDAX. Ako naznačuje súčasný názov, Coinbase Pro je verzia Coinbase doplnená o funkcie, ktoré ocenia pokročilí obchodníci, vrátane podrobnejších grafov a obchodných možností.

Coinbase Pro sa pýši tým, že je najdôveryhodnejšou platformou určenou na obchodovanie s kryptomenami, pretože je podporovaná veľkou a dobre zavedenou spoločnosťou s poistením na mieste poskytnutým poistením FDIC pre ich Coinbase peňaženku až do výšky 250 000 USD a je tiež registrovaná u FinCEN ako obchodovanie s peňažnými službami.

Podrobnejšie informácie o Coinbase peňaženke: Ako používať peňaženku Coinbase: Kompletný sprievodca

Pretože Coinbase Pro je súčasťou Coinbase určenej pre profesionálnych obchodníkov, táto vyspelejšia platforma je rovnako uznávaná ako „klasická“ Coinbase burza. Coinbase bola založená v júni 2012 ako peňaženka v digitálnej mene, ako aj platforma pre spotrebiteľov a obchodníkov, aby mohli uskutočňovať transakcie pomocou vtedy nových kryptomien, ako sú Bitcoin, Litecoin a Ethereum. Coinbase má sídlo v San Franciscu v Kalifornii a má viac ako 20 miliónov používateľov s obchodovanými viac ako 150 mld USD.

Založiť účet na Coinbase

Čo je Coinbase Pro

Coinbase Pro je navrhnutý tak, aby apeloval na pokročilejších obchodníkov, ktorí chcú vedieť viac ako len základy trhových výkyvov týkajúcich sa párov kryptomien. Je rozšírená napríklad o orderbooks v reálnom čase, histórie tradov a nástroje na tvorbu grafov. Zároveň je rozhranie na Coinbase Pro veľmi intuitívne a umožňuje obchodníkom začať ihneď používať platformu..

Kto môže používať Coinbase Pro?

Coinbase Pro je určený pre jednotlivých obchodníkov, nie pre inštitúcie. Ak sa nachádzate v niektorej z geografických oblastí podporovaných Coinbase Pro, môžete si jednoducho zaregistrovať účet. Môžete tiež rýchlo inovovať svoj existujúci účet Coinbase na Coinbase Pro.

Medzi podporované Európske krajiny patria Švédsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Španielsko, Slovensko, San Maríno, Poľsko, Portugalsko, Nórsko, Holandsko, Malta, Monako, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Írsko, Taliansko, Maďarsko, Grécko, Fínsko, Francúzsko, Dánsko, Cyprus , Česká republika, Chorvátsko, Belgicko, Bulharsko a Rakúsko.

Keďže Coinbase Pro nie je určený pre inštitucionálnych klientov tak pre tieto skupiny existuje osobitná platforma. Coinbase Prime je špeciálne navrhnutý na používanie inštitucionálnymi klientmi, má však rovnaký prístup ku všetkým produktom Coinbase a diverzifikovanej skupine likvidity.j

Táto platforma tiež prichádza so špecializovaným tímom s profesionálnymi inštitúciami v New Yorku. Ďalšou možnosťou je Coinbase Custody, ktorá poskytuje inštitúciám úschovu digitálnych aktív vrátane prísnych finančných kontrol a bezpečného ukladania.

Aké kryptomeny podporuje Coinbase Pro?

Dostupnosť rôznych obchodných párov úplne závisí od miestnych predpisov v danej krajine. Zatiaľ čo používatelia Coinbase Pro môžu prezerať objednávky a ďalšie informácie súvisiace s akýmkoľvek obchodným párom, môžu obchodovať iba s pármi, ktoré sú v súlade s miestnymi regulátormi v ich oblasti. V Kanade, Austrálii a Singapure sú obchodnými pármi ETH / BTC, LTC / BTC a BCH / BTC.

Overenie účtu Coinbase Pro

Ak chcete používať Coinbase Pro, musíte si overiť svoj účet, ktorý sa uskutoční skôr, ako začnete obchodovať alebo dokonca vkladať prostriedky. Ak chcete dokončiť proces overovania a používať platformu, musíte navhrať oficiálny dokument. Musíte tiež zadať svoju adresu bydliska a dve identifikačné dokumenty, napríklad cestovný pasy, občianský preukaz alebo vodičský preukaz.

Ako obchodovať na Coinbase Pro

V ľavom hornom rohu na stránke sa nachádza rozbaľovacia ponuka, v ktorej vyberiete pár kryptomeny, ktorý chcete zobraziť alebo obchodovať. Môžete zobraziť všetky páry alebo zúžiť možnosti podľa trhov. Rozdeľujú sa na trhy podľa BTC, USD, EUR a GBP.

V hornom strede stránky sa zobrazia aktuálne informácie o vybranom páre. Zahŕňa to poslednú obchodnú cenu, percentuálnu zmenu za 24 hodín a 24-hodinový objem tradov.

Ľavý bočný panel na stránke Trade má možnosť prihlásiť sa alebo sa zaregistrovať hore (ak ešte nie ste prihlásený), pričom order formuláre na nákup či predaj sa nachádzajú priamo pod týmto. Napravo od tohto stĺpca nájdete orderbook s výberom zobrazenia histórie tradov. Order má stĺpce pre veľkosť trhu, cenu a „My size“ a uvádza zoznamy predajných orderov hore a nákupných orderov. Trade história je uvedená v chronologickom poradí, pričom každá obchodná farba je označená ako nákup či predaj. Existujú stĺpce pre veľkosť tradu, cenu a čas, až na druhý.

Na pravej strane obrazovky, ktorá zaberá niečo viac ako polovicu šírky stránky, nájdete cenový graf. Vpravo si môžete vybrať, či chcete zmeniť hĺbkovú mapu. Ako hĺbkový graf môžete vidieť hĺbky nákupu a predaja v riadkových grafoch so strednou trhovou cenou uvedenou v strede. Podržaním kurzora nad určitým bodom sa dozviete konkrétnu cenu, sumu, ktorú môžete v tomto bode kúpiť / predať a aký by bol súčet v pôvodnej mene.

Ak vyberiete cenovú schému, v pravom hornom rohu sa zobrazia otvorené, vysoké, nízke, blízke a objemové hodnoty pre akýkoľvek bod, nad ktorým ste. Keď umiestnite kurzor myši na určitý bod, zobrazí sa vám tiež konkrétny čas na horizontálnej osi a konkrétna cena na vertikálnej osi. Predvolený typ grafu je sviečkový graf tzv. candlestick chart, aj keď ho môžete zmeniť na čiarový graf, line chart.

Sviečkový graf je farebne označený ako zelený a červený / oranžový pre nákup a predaj. Priamo nad grafom na pravej strane je možnosť zmeniť typ grafu, ako aj jeho intervaly.

Predvolená hodnota je päť minút, ale ďalšie možnosti zahŕňajú jednu minútu, 15 minút, jednu hodinu, šesť hodín a jeden deň. Tu tiež môžete pridať prekrytie, buď EMA12 alebo EMA26.

Ako spraviť nákup na Coinbase Pro?

Ak zadáte order na Coinbase Pro, máte priamy prístup k likvidite Coinbase Markets. Ordery od Coinbase Pro sa dostávajú priamo na tento trh, rovnako ako v prípade ako to bolo na GDAX.

Zadanie orderu je veľmi jednoduchá vec. Začnite prechodom na stránku Trade kliknutím na položku „View exchange“ z hlavného menu. Na ľavej strane obrazovky sa zobrazí možnosť prihlásiť sa alebo vytvoriť účet. Začnite prihlásením. Prejdite do rozbaľovacieho menu nad miestom, kde ste sa prihlásili a vyberte pár kryptomien s ktorým chcete obchodovať.

Potom na ľavej strane obrazovky, ale mierne nižšie, prejdite na order formulár. Existujú dve možnosti karty „Buy“ a „Sell“, ktoré sú farebne označené zelenou a červenou / oranžovou farbou. Kliknite na príslušnú možnosť v závislosti od požadovaného typu orderu. Hneď pod týmito možnostami sa zobrazia tri karty pre vybratý typ orderu: Market, Limit alebo Stop. Každý vás vyzve, aby ste vyplnili sumu, za ktorú chcete kúpiť alebo predať.

V závislosti od typu orderu sa zobrazia aj dalšie polia, ktoré je potrebné vyplniť. V prípade limitných orderov tiež zadáte limitnú sumu a vyberiete si z vykonania „Post only“ alebo „Allow taker“ s rozšírenou možnosťou politiky platnej v čase, ktorá je predvolene nastavená na možnosť Good Til Canceled. Môžete to zmeniť na Good Til Time, Immediate alebo Cancel alebo Fill alebo Kill. Pri príkazoch na zastavenie vyberiete čiastku, cenu zastavenia a limitnú cenu.

Bez ohľadu na zvolený typ orderu sa poplatok, ktorý zaplatíte, celková suma v cieľovej evidencii uvedú a automaticky aktualizujú priamo nad tlačítkom „Place Buy/Sell Order“. Po zadaní požadovaných informácií kliknite na toto tlačítko.

Svoje otvorené orderi môžete kedykoľvek zobraziť priamo pod grafmi v strede na tej istej stránke.

Vklady a výbery z Coinbase Pro

Ak chcete vložiť krypto na svoj účet Coinbase Pro, prejdite na „Assets“ a potom na „Withdrawal“. Vyberte si druh meny, ktorú chcete vložiť a zadajte adresu, na ktorú chcete coiny poslať.

Výber kryptomien je podobne jednoduchý. Prejdite na „Assets“ a potom na „Withdrawal“. Vyberte typ meny a zadajte peňaženku, do ktorej chcete odosielať.

Vkladanie a výber fiat mien sa vykonáva aj prostredníctvom stránky „Assets“ a možnosti „Deposit“ alebo „Withdrawal“. Vklady a výbery v EUR je možné vykonať prevodmi SEPA.

Existuje tiež možnosť okamžitého prevodu finančných prostriedkov medzi vaším účtom Coinbase Pro a Coinbase. Toto je bezplatné a vykonáva sa na rovnakej stránke „Assets“. Nezabudnite v časti Destination vybrať príslušnú peňaženku Coinbase alebo Coinbase Pro.

Rozsiahlu recenziu o Coinbase nájdete: Coinbase recenzia – tie najdôležitejšie informácie

Poplatky

Coinbase Pro používa model maker-taker na poplatky a traderi s makermi nemusia platiť žiadny poplatok. Makeri sú tí, ktorí zadávajú orderi, ktoré nie sú okamžite vyplnené priradením k existujúcemu orderu.

Naopak, orderi takerov sa vykonávajú za trhovú cenu a sú vyplnené naraz. Pri posudzovaní poplatkov za Coinbase Pro majte na pamäti, že order je možné rozdeliť do viacerých objednávok, ktoré zahŕňajú príkaz makera a príkaz takera. V takomto prípade sa na každú samostatný order účtujú príslušné poplatky vrátane poplatkov pre makera.

Poplatky pre takerov využívajú výhody objemových zliav, ktoré môžu tieto poplatky znížiť na neuveriteľných 0,10 %. Poplatky za nákupné orderi začínajú na 0,30% pri objeme do 10 miliónov USD. Medzi 10 miliónmi a 100 miliónmi USD poplatok klesne na 0,20 %.

Tí, ktorí majú objem obchodovania viac ako 100 miliónov USD, dostávajú poplatok 0,10 %. Objem obchodov je založený na 30 dňoch s objemom v USD. Transakcie uskutočnené na knihách bez USD sa najprv prevedú na USD podľa ceny za napĺňanie z príslušnej knihy, ktorá je najnovšia, potom sa vypočíta objem.

Coinbase Pro API

Súčasťou Coinbase Pro je špičkové API napojenie. Má informačný kanál WebSocket, ktorý uľahčuje získavanie trhových údajov v reálnom čase. Zároveň API na obchodovanie pomáha používateľom vytvárať programové a bezpečné obchodné roboty. Na Coinbase Pro je vyhradená stránka API a súvisiaca dokumentácia.

Je Coinbase Pro bezpečný?

Na zvýšenie bezpečnosti užívateľských prostriedkov ponúka platforma poistnú ochranu. Všetky kryptomeny uložené online sú plne poistené. Coinbase uchováva 98% z nich v tzv. cold storage. Okrem toho všetky zostatky na účtoch v USD majú krytie z poistenia FDIC, pričom maximálne krytie je 250 000 USD na zákazníka.

Zhrnutie

Coinbase Pro je nový názov populárnej burzy GDAX, pokročilá verzia Coinbase, ktorá je určená pre pokročilých obchodníkov. Platforma je intuitívna na používanie a ponúka všetky mapy a nástroje, ktoré profesionálni obchodníci potrebujú. Poplatky sú nízke, dokonca pre makerov trhu nie sú žiadne poplatky.

Coinbase je pravdepodobne najviac dôveryhodná burza, ktorá je v súčasnosti k dispozícii, so zavedenými bezpečnostnými opatreniami, ktoré poisťujú finančné prostriedky zákazníkov, ktoré sú uložené online, pričom takmer všetky prostriedky uchovávajú v bezpečnom cold storage resp. v offline prostredí.

Používanie Coinbase Pro je vynikajúci spôsob, ako sa vyhnúť pravidelným Coinbase poplatkom, ktoré môžu byť drahé pri nákupe kreditnými a debetnými kartami.

Rovnako ako pri väčšine zmenárni kryptomien môže byť podpora pomalá – čo je to, na čom Coinbase v priebehu času pracuje. Ak sa chcete vyhnúť chybám, nezabudnite viac krat po sebe skontrolovať, či vkladáte správne kryptomeny na správnu adresu peňaženky. V prípade výberov a vkladov vám odporúčame najskôr odoslať malú skúšobnú sumu pred uskutočnením akýchkoľvek veľkých transakcií, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku.

Založiť účet na Coinbase


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár