Aké sú najlepšie Bitcoin peňaženky v roku 2017 | Socialtrading.sk
BitcoinKryptomeny

Aké sú najlepšie Bitcoin peňaženky v roku 2017

Od 13. augusta 2017 Žiadne komenty

Vo všeobecnosti platí, že hardvérové peňaženky sú najbezpečnejšou formou Bitcoin peňaženiek, avšak stoja peniaze. Ak máte záujem zabezpečiť svoje Bitcoiny a myslite to s nimi naozaj vážne, prejdite na hardvérovú peňaženku. Ak však ukladáte iba malé množstvo obnosu, môžete použiť jednu z voľne prístupných softvérových peňaženiek uvedených v tomto článku.

najlepšie bitcoin peňaženky 2017

Ledger peňaženka

ledger peňaženka

Zhrnutie: Podobne ako TREZOR, Ledger je hardware peňaženka určená pre používateľov, ktorí chcú zvýšiť bezpečnosť. Peňaženka je vlastne fyzické zariadenie, ktoré sa pripája k počítaču a funguje ako ďalší zdroj ochrany. Znamená to, že Bitcoiny nemôžete posielať z peňaženky bez vlastníctva fyzického zariadenia. Ak hľadáte hardware peňaženku (napr. Ledger alebo TREZOR), porovnávame ich v tomto článku.

Ledger ponúka množstvo produktov ako Ledger Nano S, Ledger Unplugged (bezkontaktná Bitcoin peňaženka) atď. Najpopulárnejším modelom dnes je Ledger Nano S.

  • Výhody: User-friendly, veľmi bezpečná, veľká podpora
  • Nevýhody: Drahšia, väčšia bezpečnosť = menšia použiteľnosť (je to problémom všetkých hardware peňaženiek)

Prejsť na Ledger

TREZOR peňaženka

trezor peňaženkaZhrnutie: TREZOR je perfektné riešenie pre ukladanie veľkého množstva Bitcoinov, aby sa udržali mimo vonkajších vplyvov ako je napr. veľky pokles hodnoty. Kombinácia bezpečnosti svetovej triedy s flexibilitou akejkoľvek inej webovej peňaženky je ideálna pre začiatočníkov aj odborníkov. Spoločnosť za posledný rok získala veľke množstvo chvály a pozitívnych recenzií.

  • Výhody: Extrémne bezpečná peňaženka, ľahko ovládateľná a intuitívne rozhranie, podporuje ďalšie peňaženky a altcoiny
  • Nevýhody: Vysoká cena v porovnaní s jej konkurentmi

Prejsť na Trezor

 

Coinbase peňaženka

coinbase peňaženka

Zhrnutie: Spoločnosť Coinbase je dnes vedúcou exchange službou pri nákupe a predaji Bitcoinov. Bola založená v roku 2012 a odvtedy získala viac ako 31 miliónov USD na financovanie rizikového kapitálu. Služba výmeny Bitcoinov je k dispozícii v 19 krajinách po celom svete. Ich online peňaženka je pre začiatočníkov príjemná, ale v skutočnosť Coinbase vlastní vaše finančné prostriedky. Nie je to take zlé ako to znie.

Coinbase nedávno spustil službu Vault služba, ktorá popiera kontrolu nad vašimi finančnými prostriedkami.

  • Výhody: User-friendly, možnosť pridať finančné prostriedky z peňaženky. Uznávaná spoločnosť s veľkým zázemím
  • Nevýhody: Spoločnosť má určitú kontrolu nad vašimi finančnými prostriedkami (závisí to, či používate službu Vault). Nepodporuje sa celosvetovo (zatiaľ).

Prejsť na Coinbase

Blockchain.info peňaženka

Zhrnutie: Najobľúbenejšia peňaženka pre Bitcoiny dnes podľa štatistických údajov, Blockchain.info vám umožňuje posielať / prijímať Bitcoiny cez prehliadač alebo mobil. Je známa ako hybridná peňaženka, čo znamená, že Blockchain.info ukladá peňaženku online, ale nemá prístup k vašim súkromným kľúčom. Keďže peňaženka je načítaná z ich serverov, je stále potrebná určitá dôvera v spoločnosť. Odporúčané pre začiatočníkov, ktorí skúšajú Bitcoiny.

  • Výhody: Zabehnutá a dôveryhodná spoločnosť v komunite Bitcoinov, kvaltiné rozhranie, dostupné pre mobilné a webové stránky
  • Nevýhody: Dôvera voči tretej strane a veľmi náročne uskutočnenie plne anonymných platieb

Prejsť na Blockchain

Exodus peňaženka

exodus bitcoin peňaženka

Exodus je pomerne nová peňaženka (spustená v júli 2016), ktorá umožňuje ukladať nielen Bitcoiny, ale aj Litecoiny, Dogecoiny, Dash a Ethereum. Je jedinečný svojim krásnym dizajnom a intuitívnym používateľským rozhraním. Exodus ti dovoľuje interne zamienať medzi rôznymi kryptomenami priamo v peňaženke. V súčasnosti je peňaženka dostupná len v desktop verzii.

  • Výhody: User-friendly, umožňuje obchodovať s kryptomenami priamo z peňaženky, samo-hostujúca peňaženka, výborna podpora zakladateľov
  • Nevýhody: Obmedzená iba na desktop verziu v súčasnosti. Relatívne nová spoločnosť

Prejsť na Exodus

 

Ledger Trezor Coinbase Blockchain Exodus
Spoločnosti ledger bitcoin peňaženka trezor peňaženka blockchain peňaženka exodus peňaženka
Typ peňaženky Hardwarová Hardwarová Softwarová Softwarová Softwarová
Web interface
Mobilná aplikácia
Desktop verzia
Nezávislosť
Úroveň súkromia Dobrá Variabilná Obstojná Slabá Dobrá
Bezpečnosť Dobrá Dobrá Dobrá Dobrá Dobrá
Vhodnosť pre začiatočníka Dobrá Dobrá Dobrá Dobrá Dobrá
Cena €58 $99 Zdarma Zdarma Zdarma
Celkové hodnotenie 96% 94% 92% 91% 90%
Odkazy na peňaženky ODKAZ ODKAZ ODKAZ ODKAZ ODKAZ
Aké sú najlepšie Bitcoin peňaženky v roku 2017
5 (99.43%) 35 hlas[ov]

Zanechaj koment