Skip to main content
5
(21)

V utorok (2.7.2017) sa zoskupenie nespokojných Bitcoin aktivistov, digitálnych minerov, špekulantov či podnikateľov podarilo vytvoriť novú verziu najznámejšej kryptomeny s názvom Bitcoin Cash. Netrvalo dlho, aby táto udalosť dostala názov „Bitexit„.

rozdelenie bitcoinu vysvetlenie

Čo si musi Satoshi Nakamoto, utajený kodér, ktorý vynašiel Bitcoin, ktorý začal fungovať ako prvá decentralizovaná kryptomena v januári 2009, myslieť o rozdelení –  o technickom manévri známom ako „hard fork„?

Bitcoin prispel výrazne k šíreniu kryptomien – v súčasnosti je na internete viac ako 900 dostupných, vrátane Ethereum, Ripple a Litecoin – ale Bitcoin zostáva ako najznámejší a cennejší po celom svete.

Kryptomeny predstavujú veľký investičný priestor a ako prvá referenčná správa na túto tému, ktorú vytvoril tím Cambridge University Center for Alternative Finance (CCAF), ktorá bola potvrdená začiatkom tohto roka. Štúdia, ktorá získala údaje od takmer 150 kryptomien a jednotlivcov z rôznych 38 krajín, ukázala, že od apríla bola spoločná trhová hodnota 27 miliárd USD. A v júni dosiahla ako prvy krát na objem 100 miliárd USD.

Štúdia navyše zistila, že takmer šesť miliónov ľudí aktívne využívalo kryptomeny (väčšinou Bitcoin), čo je trojnásobok predchádzajúcich odhadov. Vzhľadom na to, že Bitcoin ešte nie je starý ani desaťročie, „kolektívny tlak kryptomeny sa zvyšuje a ľudia si to začínajú spájať so senzáciami Silicon Valley typu AriBnB.“ uviedla CCAF’s Global Cyptocurrency Benchmarking štúdia.

Ale prečo nastal utorkový „hard fork“?

Kritici Bitcoinu sa už niekoľko rokov zdráhajú tým, že odolávajú zmenám a odmietajú aktualizovať základný kód, nedokázali účinne vyriešiť nedávny nárast popularity, ktorý viedol k jeho skoku z približne 993 USD za jednotku na začiatku 2017 na súčasnú hodnotu 2 700 USD.

Rýchlosť – alebo skôr jej nedostatok – je ten kľúčový problém. Jednoducho povedané, Bitcoin transakcia sa dokončí, keď sa do databázy blokov, ktorá sú podkladom pre kryptomeny, pridá ďalší blok. V súčasnosti sú bloky obmedzené na 1 MB za 10 minút, alebo sedem transakcií za sekundu. Pre lepšiu predstavu, Visa môže spravovať 2 000 transakcií za sekundu. Jednoducho povedané, v tzv. peak times kedy prebiahá najviac Bitcoin transakcií môže trvať hodiny kým sa dokončí. Bitcoin Cash sa usiluje o zmiernenie tohto problému.

Je príliš skoro, aby sme povedali, či nová kryptomena prežije v dlhodobom horizonte, hoci jej vytvorenie má rozumné podklady. „Forking je cenné správanie. Rovnako ako mutácia v DNA, umožňuje rýchlejšiu evolúciu, “ napísal Fred Ehrsam, spoluzakladateľ Coinbase, na Twitteri.

Prečo obchodovať kryptomeny na eToro

68 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí. Investovanie do kryptoaktív nie je vo väčšine krajín EÚ a v Spojenom kráľovstve regulované. Neexistuje žiadna ochrana spotrebiteľa. Váš kapitál je vystavený riziku.

„Bitcoin Cash nevyriešil škálovanie,“ povedal Ryan Taylor, generálny riaditeľ Dash Core, organizácie, ktorá sa zaoberá vývojom Dash, a patri medzi rivalov medzi kryptomenami.

Derin Cag, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Richtopia, ktorá stála na neutrálnejšej pôde a povedal: „Existujú klady a zápory ohľadom „hard forku“. Výhodou je mediálne pokrytie, ktoré robí Bitcoin viac mainstreamovým. Druhou výhodou je technológia, ktorá umožnuje rozšíriť veľkosť jednotlivých blokov.“

„Nevýhodou sú extrémne rozdiely v krypto komunite a rozdelenie technológií na dve. Ide o vnútornú diskusiu, ktorá trvala dva roky a od augusta 2017 sa odrazila od diplomacie do implementácie. „

Cag dodal: „Mnoho ľudí vrátane spoločnosti BitMain, čínskej miner hardvérovej spoločnosti v hodnote takmer $ 1 mld., A Bitcoinoví influenceri, ako napríklad Roger Ver, preukázali podporu pre Bitcoin Cash. Osobne zostanem neutrálny a budem sa držať rovnakého množstva Bitcoinov a Bitcoin Cashu, aby som zistil ako to všetko vyvrcholí. Okrem ekvivalentu Bitcoinu je ekosystém blockchainu stále zdravý s rastom spoločnosti ako Ethereum a mnohých ďalších začínajúcich kryptomien. „

bitcoin cash vývoj

Len po dni existencie sa hodnota Bitcoinovej hotovosti zvýšila na viac ako 600 USD za jednotku – až o 214 dolárov pred rozdelením – a Economist oznámil, že v obehu je viac ako 10 miliárd USD, čo je za Bitcoinom stále 47 miliárd USD. Možno, že Bitexit preukáže, že nie je tak škodlivý ako Brexit.

Uznajte sami, ktorá z týchto už teraz dvoch mien bude viac napredovať. Každopádne bude to veľmi zaujímave sledovať to.

Chcem obchodovať kryptomeny!

68 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí. Investovanie do kryptoaktív nie je vo väčšine krajín EÚ a v Spojenom kráľovstve regulované. Neexistuje žiadna ochrana spotrebiteľa. Váš kapitál je vystavený riziku.

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 21

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár