Kde kupovať Bitcoin v roku 2019 | Socialtrading.sk
BitcoinKryptomenyRady a tipy

Kde kupovať Bitcoin v roku 2019

Od 6. augusta 2019 Žiadne komenty

V članku sme sa snažili zhromaždiť tie najkvalitnejšie Bitcoin zmenárne a burzy v roku 2019 a porovnali ich podľa dôležitých nákupných faktorov.

kde-kupovat-bitcoin-v-roku-2019

Tu je niekoľko rád: Pri kúpe Bitcoin budete budete potrebovať miesto na ich uloženie. Môže ísť o online digitálnu peňaženku pripojenú k účtu, kde kupujete a predávate, program v počítači alebo fyzické zariadenie, ktoré pripojíte k počítaču.

Môžete prevádzať Bitcoiny a používať ich na nákupy v niektorých obchodoch v režime offline. Pri obchodovaní s Bitcoinami si však dávajte pozor na vysoké poplatky za prevod medzi menami a dokonca aj prevodom na iné digitálne peňaženky.

Kde si teda zakúpiť Bitcoiny? Čítajte ďalej:

Coinbase: Najlepšia celkovo

Coinbase je najväčšou a najuznávanejšou Bitcoin platformou. Ponúka zmenáreň aj peňaženku v jednom, čo z neho robí jedno z najjednoduchších miest, kde začať s Bitcoinami. Coinbase tiež podporuje BTC hotovostné platby, Ethereum a Litecoin a množstvo dalších. Viaci informácií sa dočítaš v Coinbase recenzia 2019 – tie najdôležitejšie informácie.

Po registrácii a prepojení svojho bankového účtu môžete ľahko previesť prostriedky z účtu na účet a podľa potreby ich previesť na BTC a späť na USD alebo EUR. Coinbase účtuje variabilný percentuálny poplatok vo výške jedného percenta pre transakcie  (1 USD min a max. 50 USD) z bankového účtu alebo Coinbase USD. Nákupy kreditnou alebo debetnou kartou sa pripočítavajú k pevnému poplatku 2,49%.

Coinbase je veľmi bezpečná, prístupná prostredníctvom webovej aplikácie alebo mobilnej aplikácie, využíva dvojfaktorové overenie a uchováva redundantné digitálne a papierové zálohy dát „v bezpečných depozitoch a trezoroch po celom svete.“ Plus, zostatky hotovosti sú poistené až do výšky 250 000 USD za odcudzenie alebo porušenie online úložiska. Okrem toho má Coinbase 98% meny zákazníkov offline, aby ich chránila pred škodlivými hackermi. To je ďalší dôkaz toho, prečo je Coinbase lídrom v keď pride na kryptomeny.

Prejsť na Coinbase

CoinMama: Najlepšie pre rýchle a ľahké transakcie

Coinmama je univerzálna burza a digitálna peňaženka, ktorá uľahčuje nákup Bitcoinov a obmedzený zoznam ďalších kryptomien v amerických dolároch alebo eurách. Coinmama má viac ako milión zákazníkov v 188 krajinách.

Jeden zo veľmi intuitívnych a jednoduchých krokov je ako si kúpiť Bitcoiny v krokoch po 100, 200 , 1000 alebo 5000 USD už na ich domovskej stŕanke. Aj keď burza ponúka skvelé transakcie v reálnom čase, účtuje si vyššie poplatky ako niektorí iní, okolo 5,9 % z transakcie. Za nákup kreditnou alebo debetnou kartou zaplatíte ďalších 5 % extra.

Namiesto nákupu a predaja na otvorenom trhu ako býva zvykom Coinmama financuje používateľov, ktorí obchodujú zo svojich vlastných podielov, čo v porovnaní s niektorými platformami otvoreného trhu zvyšuje bezpečnosť. Neexistuje žiadna mobilná aplikácia, ale web je zato veľmi kvalitný.

Prejsť na Coinmama

Binance: Najlepšie pre nízke sadzby v iných menách

Binance podporuje širokú škálu digitálnych mien vrátane Bitcoin, Ethereum a jeho vlastnej kryptomeny (BNB). Binance účtuje veľmi nízke poplatky a to 0,1 % za transakciu. Ak chcete ísť za hranice najpopulárnejších kryptomien a kúpiť napríklad aj menej známu krypto, Binance je najlepšia voľba.

binance-logo

Binance ponúka možnosť obchodovania s coinami vo viacerých menách a podporuje digitálne meny vrátane EOS, Skycoin, TRON, ICON, Ethereum Classic, Litecoin, Ripple, Stellar Lumens, Bitcoin Cash, plus veľa ďalších o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli.

Aj keď je to platforma, ktorá ponúka obrovské množstvo mien za nízku cenu, v mobilnej aplikácii pre Android sú hlásené nejaké chyby a niektorí používatelia hlásia oneskorenia pri výbere určitých mien. Binance nie je poistená, čo môže byť pre niektorých hlavným problémom, najmä po odhalení zopár nie úplne transparentnýcch obchodov v marci 2018. Veríme, že Binance sa z toho poučil a už svíta pri nich len na lepšie časy.

Prejsť na Binance

Coinbase Pro: Najlepšia pre aktívnych traderov

Coinbase Pro (predtým GDAX) je obchodná platforma  s rôznymi screenami, ktoré budu veľmi známe hlavne pre tých, ktorí používajú Bloomberg alebo platformy na obchodovanie s komoditami a opciami. Je tu  poplatok v rozsahu od 0,10 % do 0,30 %, odvíja sa od objemu vášho obchodu. Väčšina ľudí obchoduje s menej ako 10 miliónov USD mesačne a tým pádom to klesá na úroveň 0,30 %. Ak chcete vyskúšať Coinbase, ale s oveľa vyšším objemom, táto platforma je správna cesta. 

Pretože GDAX je teraz súčasťou Coinbase, fondy sú bezpečné a poistené. Rovnako ako Coinbase, aj hotovosť je poistená do výšky 250 000 USD a väčšina coinov je uložená vo fyzickej forme v režime offline, aby sa zabránilo krádeži.

Prejsť na Coinbase Pro

Robinhood: Najlepšie pre nízke náklady

Robinhood začal ako sprostredkovateľ bezplatných akcií a nedávno sa rozšíril do sveta aj s kryptomenami. Najlepšie na tom je: žiadne poplatky! Na tejto platforme si môžete kúpiť a predať Bitcoiny a ďalšie krypto úplne bezpoplatkov. Od februára 2018 spoločnosť Robinhood podporuje obchody s Bitcoinami a Ethereum a dalších 15 krypto. Robinhood Crypto je technicky samostatný účet od účtu Robinhood Stock. Krypto účty podporujú trhové a limitné objednávky.

Vaše coiny sú uložené na rovnakom účte Robinhood, aký používate pre svoje zásoby a zdieľajú sa prihlasovacie údaje. Robinhood bol najprv len na mobil, ale nedávno pridali aj webovú verziu.

Najväčšou nevýhodou je, že Robinhood funguje iba v 16 štátoch pre kryptomeny, ale v budúcnosti plánuje pridať viacero dalších. Ale ak žijete v jednom z týchto štátov, Robinhood Crypto je vynikajúcou možnosťou, ako začať v obchodovaní s Bitcoinami alebo Ethereom.

Prejsť na Robinhood

  Coinbase Coinmama Binance Coinhouse Bitstamp
Spoločnosti
Typ zmenárne Obchodná platforma Broker Obchodná platforma Obchodná platforma Broker
Odkaz na recenziu Recenzia Recenzia Recenzia Recenzia Čoskoro
Odkaz na web ODKAZ ODKAZ ODKAZ ODKAZ ODKAZ

Pridaj komentár