Skip to main content
4.9
(37)

V tomto okamihu je trh kryptomien naplnený rôznymi burzami, z ktorých každá má svoje výhody a nevýhody. Vzhľadom na veľký počet búrz, z ktorých si krypto komunita môže vyberať je veľky a zároveň nejasný.

alternativy coinbase

Coinbase sa bežne považuje za jednu z najväčších a najpopulárnejších platforiem na zmenu kryptomien na svete. Doteraz zhromaždil viac ako 30 miliónov používateľov, ktorí predali coiny v hodnote viac ako 150 miliárd dolárov.

Recenzia: Coinbase recenzia – tie najdôležitejšie informácie

Coinbase vo všeobecnosti poskytuje používateľom vysoko kvalitné služby, napriek tomu existujú určité funkcie, ktoré spoločnosť zatiaľ neposkytuje. Relevantné príklady zahŕňajú konkrétne obchodné nástroje alebo podporu vyššieho počtu kryptomien.

Najlepšie Coinbase alternatívy kryptotrhu podla nás

Tu je náš prehľad najlepších Coinbase alternatív, ktoré vám umožnia rýchlo a bezpečne nakupovať kryptomeny.

Nasledujúce burzy sú považované za niektorých hlavných konkurentov Coinbase vďaka svojim vlastnostiam, poplatkovým politikám, podporovaným coinom, platobným metódam, bezpečnosti používateľov a bezpečnosti aktív.

CEX.io

CEX.io bola pôvodne založená v roku 2013 s cieľom poskytovať držiteľom kryptomien služby cloudového miningu. Od tej doby sa spoločnosť vyvinula na britskú platformu na zmenu kryptomien, ktorá ponúka množstvo služieb, okrem iného aj trading na rôznych platformách, knihy objednávok likvidity, služby okamžitého nákupu / predaja a ďalšie.

CEX.io si kladie za cieľ poskytovať služby všetkým druhom, vrátane začiatočníkov, denných traderov a dokonca aj inštitucionálnych investorov. Zmenáreň teda teraz poskytuje služby viac ako 3 miliónom zákazníkov, ktorí sa nachádzajú v 99% globálnych krajín a 38 štátoch so sídlom v USA.

Funkcie

CEX ponúka tri hlavné služby, ktorými sú „okamžitý nákup“, „burza CEX.io“ a „CEX.IO broker“.

Funkcia okamžitého nákupu ako taká umožňuje uživateľom nakupovať BTC okamžite prostredníctvom služieb MasterCard a Visa. Proces je navrhnutý tak, aby bol čo najrýchlejší, za predpokladu, že nákup je možné uskutočniť pomocou niekoľkých kliknutí. Používatelia dostanú tri vopred pripravené možnosti nákupu (200, 500 a 1 000 dolárov v BTC) spolu s možnosťou okamžitého nákupu vlastnej sumy.

Po druhé, burza CEX je navrhnutá tak, aby fungovala podobne ako najobľúbenejšie digitálne zmenárne dostupné na trhu. Po vytvorení účtu a súlade s KYC tak môžu užívatelia spolu s niekoľkými altcoinmi a stablecoinmi tradovať s krypto pármi, vrátane BTC / USD, ETH / USD, BCH / USD, XRP / USD, BTC / EUR. Viac podrobností o podporovaných kryptomenách nájdete ďaľej. K dispozícii je tiež trading s maržami. Analýza cien je jednoduchá vďaka nástroju trhových údajov, pomocou ktorého je možné sledovať volatilitu cien pre všetky podporované páry.

A konečne, funkcia CEX brokera umožňuje trading s maržami digitálnych aktív prostredníctvom tzv. Contracts for Difference (CFD). Medzi výhody patrí správa expozície a all-inclusive prístup na spotové trhy a CFD. Na účely testovania je k dispozícii aj demo účet.

K dispozícii je tiež staking. Preto môžu byť užívatelia odmenení za vklad a držanie tokenov / coinov na ich účtoch CEX úrokmi.

Poplatková politika

Poplatková politika spoločnosti CEX sa počíta na základe 30-denného objemu obchodov užívateľa. Napríklad objem obchodu pod 5 BTC (čo je prípad väčšiny) bude vyžadovať poplatok príjemcu vo výške 0,25% a poplatok „makingu“ vo výške 0,16%. Na druhej strane spektra znamená objem obchodu viac ako 6 000 BTC poplatok za prijatie 0,10% a poplatok za „making“ 0%.

CEX má tiež niekoľko poplatkov za vklad / výber. Vklad v USD cez karte uu Visa alebo MasterCard, kde je poplatok 2,99%, zatiaľ čo vklady bankovým prevodom sú bezplatné. Výbery kariet majú poplatok za službu 1,8% – 3% a províziu 3,80 USD. Výbery bankovým prevodom zahŕňajú poplatok 0,3%.

Použiteľnosť platformy

Používanie CEX zvládne podľa nás naozaj každý. Potrebné je samozrejme si vytvoriť účet a prejsť „otravné“ ale potrebné KYC. Následne môžete dať pridať prostriedky na účet jednou z podporovaných foriem.

CEX ponúka elegantné užívateľské rozhranie. K dispozícii je aj mobilná aplikácia.

Podporované coiny a spôsoby platby

Zmenáreň obsahuje podporu pre BTC, ETH, BCH, BTG, DASH, LTC, XRP, XLM, OMG, MHC, TRX, BTT, ADA, NEO, GAS, BAT, ATOM, XTZ, GUSD, ONT, ONG a USDC. Medzi podporované fiat meny patria USD, EUR, GBP a RUB. Podporované stablecoiny sú USDT a USDC.

Pokiaľ ide o podporované spôsoby platby, používatelia môžu vkladať / vyberať svoje prostriedky prostredníctvom kariet Visa, MasterCard, bankových prevodov SWIFT a ACH.

Bezpečnosť a ochrana používateľov

CEX sa považuje za bezpečnú platformu, pretože až do tohto momentu nebol žiadny hack na nich úspešne vykonaný a tym pádom sa nevie o žiadnom uživateľov, ktorý by prišiel o prostriedky na tejto burze. Burza taktiež striktne dodržiava sériu zásad proti podvodom a vráteniu peňazí. Je legálne registrovaný, kompatibilný s ochrannou známkou PCI / DSS a ponúka certifikát o začlenení.

Odporúčame celú recenziu na CEX.io: CEX.io Recenzia

Prejsť na CEX.io

CoinMama

CoinMama je ďalšou dobrou Coinbase alternatívou, ak máte v úmysle využivať burzu a jej zmenárenské služby, ktoré sú rýchle, bezpečné a zabezpečené a je k nim prístup odkiaľkoľvek na svete. CoinMama bola založená v roku 2013 a odvtedy obslužila viac ako 1,9 miliónu ľudí tým, že im pomohla zamenit krypto v miliónoch dolárov v 188 krajinách.

coinmama recenzia

Medzi hlavné hodnoty spoločnosti patria jednoduchosť, integrita, tímová práca, orientácia na zákazníka, rast, komunikácia, zábava, vlastníctvo coinov a inovácie.

Funkcie

Cieľom tejto platformy je poskytovať službu, ktorá bude rýchla, bezpečná a bezchybná. CoinMama ako taká umožňuje používateľom okamžite nakupovať BTC po vytvorení a overení účtu. Na homepage návštevníka privíta prednastavená možnosť nákupu BTC – 100 EUR, 500 EUR, 1 000 EUR a vlastnou sumou. Platforma tiež uľahčuje nákup ďalších populárnych kryptomien. Pokiaľ ide o predaj, v súčasnosti je povolený iba predaj BTC prostredníctvom bankových prevodov SEPA pre európske banky. Momentálne nie je k dispozícii žiadna služba peňaženky.

Poplatková politika

CoinMama ponúka pomerne férovo nízke poplatky. Trhová sadzba ako taká zahŕňa 2% daň spolu s províziou vo výške 3,90%, ktorá sa znižuje v závislosti od predávanej sumy. Transakcie debetnou / kreditnou kartou zahŕňajú ďalších 5% poplatok za spracovanie. Bankové prevody SEPA sú bezplatné, zatiaľ čo bankové prevody SWIFT vyžadujú paušálnu daň 20 GBP pri všetkých orderoch do 1 000 USD. Transakcie nad túto hranicu sú bez provízií.

Použiteľnosť platformy

CoinMama tvrdo pracovala na zaistení bezproblémového používateľského rozhrania. V dizajne UX sa teda dá ľahko orientovať, dokonca aj pre začiatočníkov v oblasti. Platforma taktiež ponúka sekciu FAQ a pomoc, ktorá je určená na zodpovedanie všetkých možných otázok. Personalizovaná zákaznícka podpora je k dispozícii aj pre všetkých majiteľov účtov.

Na uskutočnenie kúpy kryptomeny si musia používatelia vytvoriť účet a overiť totožnosť pomocou postupu KYC. Potom je možné kryptomenu kúpiť alebo predať prostredníctvom dostupných platobných metód.

Podporované coiny a spôsoby platby

Na CoinMama si môžete nákupiť BTC, BCH, ETH, ETC, ADA, LTC, Qtum a XRP. Podporované spôsoby platby fiat sú kreditné / debetné karty (Visa a MasterCard) a bankové prevody. Akceptované sú všetky fiat meny.

Výbery BTC sa spracúvajú iba prostredníctvom európskych bankových prevodov SEPA.

Bezpečnosť a ochrana používateľa

Táto platforma bola v minulosti konfrontrovaná kybernetickým útokom, čo viedlo k úniku 450 000 e-mailov a hesiel používateľov. Vďaka bezpečnostnému tímu burzy však nebolo ukradnuté žiadne kryptomeny. V porovnaní s konkurenciou sa poovažuje za bezpečnú.

Recenzia na CoinMama: Coinmama Recenzia – služby, poplatky, krajiny, limity, porovnania

Prejsť na Coinmama

Bitpanda

Bitpanda predstavuje rozvíjajúcu sa platformu pre kryptomeny, ktorá bola založená v roku 2014 v Rakúsku. Doteraz zhromaždila 1 milión používateľov a viac ako 160 členov tímu, pričom pri transakciách spracovával milióny USD. Je vybavená licenciou poskytovateľa platieb PSD2, skvelým bezpečnostným protokolom a efektívnejšou UX.

Aktívne si zvyšuje popularitu vďaka svojim bohatým funkciám, prístupu zameranému na používateľa a množstvu podporovaných coinov.

Funkcie

Medzi hlavné funkcie platformy patrí globálna burza, token ekosystému, Bitpanda Pay, Bitpanda Savings, Bitpanda Metals, Bitpanda Swap, Bitpanda to Go, Bitpanda Plus, Bitpanda Affiliate a Bitpanda App.

Bitpanda Global Exchange slúži ako pokročilá obchodná platforma a zmenáreň pre profesionálov, skúsených traderov a inštitucionálnych investorov. Ponúka burzu s eurami s najnižšími poplatkami, početné obchodné páry s vysokú likviditu, plne integrované API, celosvetovú podporu, bezpečnú správu fondov a ďalšie.

Jeho ekosystémový token je považovaný za najúspešnejší európsky IEO a je možné ho využiť, aby mohol využívať množstvo výhod a zliav pri využívaní hlavných služieb spoločnosti Bitpanda.

Bitpanda Pay pomáha spájať tradičný finančný trh s fintech. Túto platobnú platformu je teda možné využiť na uskutočnenie krypto platieb fiat na akýkoľvek IBAN pomocou kryptomeny z vášho používateľského účtu.

Bitpanda Savings funguje ako sporiaci účet, ktorý umožňuje spotrebiteľom ľahko budovať a diverzifikovať svoje investičné / sporiace portfólio. K dispozícii je rad nástrojov na automatické ukladanie, ktoré tak používateľom poskytujú flexibilitu a pokoj.

Prostredníctvom Bitpanda Metals platforma umožňuje zákazníkom nakupovať zlato, striebro, platinu a paládium cez digitálne aktíva za najnižšie poplatky na trhu.

Funkcia Swap umožňuje okamžitú výmenu medzi digitálnymi aktívami.

Medzi ďalšie funkcie patrí Bitpanda to Go, ktorý umožňuje použitie a nákup predplatenej kryptomeny, ktorú je možné využiť v 400 pobočkách a 1 350 poštových partneroch v Rakúsku. Služba Plus poskytuje väčším investorom vyššie limity a exkluzívnu službu. A konečne, pridružený program umožňuje zákazníkom zarobiť až 20% províziu za každého používateľa uvedeného na platforme.

Poplatková politika

Bitpanda o sebe tvrdí, že je najlacnenší sprostredkovateľ kryptomien na trhu. S poplatkom za nákup 1,49% BTC a poplatkom za predaj 1,29% BTC. Sadzba ďalších provízií a daní sa účtuje v závislosti od použitých služieb a spôsobov platby. Burza napríklad ponúka poplatok tvorcovi a príjemcovi medzi 0,1% – 0,05%.

Použiteľnosť platformy

Platforma investovala značné prostriedky do zabezpečenia riadneho používateľského zážitku zo svojej ponuky služieb. Tí, ktorých táto burza zaujíma výlučne, budú radi, že je ľahké prechádzať dostupnými obchodnými pármi, zatiaľ čo vklady a výbery sa uskutočňujú niekoľkými kliknutiami. Vďaka mobilnej aplikácií Bitpanda je skvelá platforma aj na cestách.

Tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o platforme, majú možnosť využiť Bitpanda Academy, ktorá obsahuje najdôležitejšie informácie týkajúce sa Bitcoinu, blockchainovej siete a ďalších kryptomien.

Podporované coiny a spôsoby platby

Medzi hlavné podporované kryptomeny patria BTC, XRP, IOTA, ETH a PAN. Platby je možné realizovať debetnými / kreditnými kartami a bankovými prevodmi. Na základe preferovaného spôsobu platby sa účtujú rôzne poplatky.

Bezpečnosť a ochrana používateľa

Bitpanda doposiaľ nezažila úniky osobných údajov ani odcudzenie / stratu finančných prostriedkov. Preto sa všeobecne berie ako bezpečná platforma pre kryptomeny.

Prejsť na Bitpanda

Binance

Binance sa bežne označuje ako jedna z popredných svetových búrz kryptomien vďaka priemernému dennému objemu obchodov 1,2 miliardy dolárov, 1,4 miliónu transakcií za sekundu a miliónom používateľov.

Vyznačuje sa všeobjímajúcim ekosystémom a jeho cieľom je zvýšiť slobodu peňazí na celom svete budovaním blockchainovej infraštruktúry.

Funkcie

Binance ponúka nepreberné množstvo funkcií, medzi ktoré patrí zmenáreň a trading s kryptomenami, akadémia, charitatívne nadácie, riešenia enterprise exchange riešenia, startup inkubátor blockchainu, platforma na spúšťanie tokenov, research oblať a krypto wallet. Platforma si teda kladie za cieľ vytvoriť komplexný ekosystém, ktorý obsahuje väčšinu služieb súvisiacich s digitálnymi aktívami.

Pokiaľ ide o burzu, používatelia si môžu ľahko kúpiť rôzne kryptomeny, vrátane BTC, ETH, BCH, LTC, XRP atď. K dispozícii sú aj stable coiny ako BUSD, PAX a TUSD.

Burza ponúka aj platenú obchodnú platformu, ktorú je možné použiť na vykonávanie tradov s najobľúbenejšími pármi na trhu, vrátane ETH / BTC, LTC / BTC, XRP / BTC, ADA / BTC, EOS / BTC, ETC / BTC , BTC / USDT, QTUM / USD a mnoho ďalších. V skutočnosti sú v súčasnosti k dispozícii stovky obchodných párov pre začiatočníkov, expertov ale aj inštitucionálnych investorov.

Trading s futures na deriváty ponúka aj Binance, čo umožňuje užívateľom skrátiť alebo predĺžiť trh s derivátmi s leverage efektom až 125-krát. Taktiež je k dispozícii aj online burza peer-to-peer (P2P), takže uživatelia môžu nakupovať coiny od seba napriamo za individuálne ceny.

Tí, ktorí chcú zvýšiť svoje príjmy okrem samotnej špekulácie na cenu určite ocenia službu stakingu, kde je možné získavať odmeny len za prinášanie likvidity na trh.

Poplatková politika

Poplatok za spotový trading cez BNB tokeny sa pohybuje medzi 0,06% maker / taker, až na 0,012% trhu a 0,024% takeru, v závislosti od osobných úrovní tradingu. Za požičiavanie marží a futures sa účtujú rôzne úrokové sadzby.

Pokiaľ ide o poplatky za vklad a výber, poplatky a provízie sa líšia v závislosti od vami vybranej kryptomeny. Napríklad vklady BTC sú zadarmo, zatiaľ čo výbery sa spracúvajú za poplatok 0,004 BTC. Pri nákupe kryptomeny sa účtujú ďalšie poplatky, v závislosti od preferovanej možnosti platby. Nákupy kartou sú vo všeobecnosti lacnejšie v porovnaní s bankovými prevodmi.

Použiteľnosť platformy

Cieľom Binance je stať sa platformou, ktorá je intuitívna, dobre navrhnutá a ľahko použiteľná. V rámci našej kontroly sme prešli celú platformu a zistili sme, že môže byť hlavne na začiatku pomerne neprehľadná, najmä pri tradingu. Nenechajte sa však odradiť, počase sa uživateľ zoorientuje. Ponúkajú aj aplikáciu či na mobil tak aj na desktop.

Podporované coiny a spôsoby platby

Služba takmer okamžitého nákupu je k dispozícii pre BTC, BNB, BCH, DASH, EOS, ETH, LTC, NANO, XRP, BUSD, PAX a TUSD. Pokiaľ ide o trading, všetky zaujímavé páry sa nachádzajú na Binance.

Vklady je možné realizovať prostredníctvom kreditných / debetných kariet a bankových prevodov.

Bezpečnosť a ochrana používateľa

V roku 2019 bol Binance napadnutý, čo malo za následok odcudzenie kryptomien v hodnote 40 miliónov USD, čo predstavovalo iba 2% celkových podielov spoločnosti. Všetkým dotknutým držiteľom boli vyplatené prostriedky vďaka fondu bezpečných aktív spoločnosti. Považuje sa teda za veľmi bezpečnú a zabezpečenú platformu.

Recenzia na Binance: Binance – Recenzia a skúsenosti

Prejsť na Binance

LocalBitcoins

LocalBitcoins je s najväčšou pravdepodobnosťou najväčšou nekonvenčnou burzou kryptomien, ktorá v súčasnosti funguje na báze peer-to-peer (P2P). Fínska burza bola založená s cieľom spojiť každého s digitálnou ekonomikou uľahčením transakcií P2P po celom svete.

Funkcie

LBC ponúka jedinú a jednoduchú službu – schopnosť nakupovať alebo predávať BTC užívateľom na celom svete prostredníctvom širokej škály podporovaných platobných možností. Celá služba je P2P, preto užívatelia nevykonávajú transakcie ako na tradičnej burze.

Po vytvorení účtu, uživateľ uvidí aktuálnu ponuku na nákup či predaj BTC. Ak mu nevyhovuje žiadna z možností, transakcia môže byť odoslaná a iný uživateľ či trader ju môže prijať. LBC ponúka mechanizmus potrebný na uľahčenie P2P tradov alebo platieb.

Poplatková politika

V súčasnosti je registrácia, nákup alebo predaj BTC bezplatná. LBC účtuje iba štandardnú daň z transakcií, ktorá je minimálna. Rovnako sú bezplatné aj transakcie uskutočňované do peňaženiek užívateľov LBC.

Spoločnosť LBC účtuje daň iba traderom, ktorí vytvárajú reklamy – títo traderi budú musieť zaplatiť 1% poplatok za všetky obchody uskutočnené prostredníctvom reklamy. Vo výsledku je to jedna z najlacnejších zmenárni, ktorá je v súčasnosti k dispozícii.

Použiteľnosť platformy

Proces nákupu a predaja je priamy.

Ak si chcete kúpiť BTC, musíte si vytvoriť účet a vykonať povinné overenie. Potom môžete sledovať aktuálne príspevky a zobrazovať ponuky predaja BTC uverejnené inými užívateľmi. Po nájdení vhodnej ponuky je potrebné iniciovať žiadosť o trade s príslušným užívateľom. Ak bude schválená, na prevod prostriedkov na predajcu BTC je možné použiť nepreberné množstvo platobných možností (v závislosti od preferencií predajcu). Predajca tiež umiestni BTC do úschovy. Keď prostriedky opustia vlastníctvo, systém úschovy dokončí trader.

Podobný postup je k dispozícii aj pri predaji BTC. Užívatelia si budú musieť nájsť vhodného kupujúceho BTC a vložiť coiny do úschovy. Akonáhle predajca prijme platbu prostredníctvom jednej z podporovaných platobných možností, môžu byť BTC uvoľnené, čím dôjde k uskutočneniu obchodu.

Podporované coiny a spôsoby platby

V súčasnosti sú podporované iba nákupy a predaje BTC.

Pokiaľ ide o spôsoby platby, nie je tam žiadný limit. K dispozícii sú možnosti ako bankové prevody SEPA / SWIFT, bankové vklady, hotovostné obchody, Revolut, PayPal, Skrill a mnoho ďalších.

Bezpečnosť a ochrana používateľa

Prostredníctvom systému úschovy sa spoločnosť LBC pokúša znížiť potenciál podvodov. Užívatelia musia overiť svoju totožnosť, aby sa zvýšila dôveryhodnosť. K dosiahnutiu tohto cieľa prispieva aj pozitívna spätná väzba od ostatných traderov. Účty podvodníkov sú následne rýchlo zakázané.

Podvody sa však stále dejú a preto musia všetci traderi byť opatrný. V dôsledku toho je LBC v porovnaní s tradičnými burzami podstatne menej bezpečná, napriek tomu je oveľa lacnejšia a zvyčajne oveľa rýchlejšia. Takže daň za lepšie ceny je znížená bezpečnosť.

Prejsť na LocalBitcoins


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 37

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Join the discussion 2 komentáre

  • jano píše:

    V aplikacii v mobile my ide prihlasit do Coinbase ale do Coinbase Pro my to nejde už my tam píše niečo po anglicky asi vela pokusov – pritom v notebooku idú obidva…

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: