Skip to main content
5
(33)

Čo je Tronix (TRX)?

Tronix (TRX) je oficiálna mena spoločnosti TRON, ktorej cieľom je byť decentralizovanou platformou na zdieľanie obsahu zábavy, ktorá nakoniec využíva technológiu typu blockchain a peer-to-peer (P2P). Spoločnosť Tron Foundation, ktorú založila nezisková nadácia založená v Singapure, sa snaží riešiť celosvetový zábavný priemysel – v súčasnosti sa odhaduje na 1 bilión USD.

co je tron a ako ho jednoducho nakupit

Podľa whitepaperu, „členovia tímu TRON sú stúpencami Tim Berners-Lee, ktorí sú presvedčení, že protokol od okamihu tejto invoácie je výhodou pre ľudstvo vo všeobecnosti a nemá slúžiť ako nástroj na zisky pre malé skupiny.“ Tim Berners-Lee je zakladateľom World Wide Web.

Otvorená, decentralizovaná platforma, distribuovaná technológiou ukladania dát spoločnosti TRON umožnia tvorcom digitálneho obsahu odstrániť sprostredkovateľov resp. gigantov ako je napríklad Apple Store a Google Play. Výrobcovia obsahu tak budú môcť získať finančné prostriedky priamo od spotrebiteľov!

V súčasnosti je veľa údajov o používateľoch a návštevnosti kontrolovaných niekoľkými spoločnosťami ako Google, Facebook, Amazon a Snapchat. TRON sa pokúša zmierniť túto kontrolu tým, že vráti vlastníctvo údajov späť do rúk autora.

Kľúčové vlastnosti TRON-u

TRON chce „vyliečiť internet“ prostredníctvom nasledujúcich funkcií:

  • Oslobodenie od údajov: voľné a nekontrolované údaje
  • Aktivácia obsahu ekosystému, kde môžu užívatelia získať digitálne prostriedky z šírenia obsahu
  • Osobné ICO s možnosťou distribúcie digitálnych aktív
  • Infraštruktúra umožňujúca distribúciu digitálnych aktív (napríklad hry) a prognózovanie trhu

Ekonómický prínos: TRON 20 Token a TRON Power (TP)

The Tron 20 Token bude mať hodnotu a umožní individuálnym vlastníkom obsahu vytvárať vlastné tokeny na platforme, podobne ako pri kryptomene Waves. Treba poznamenať, že TRON 20 Token nie je rovnaký ako Tronix, čo je prostriedok výmeny na platforme.

So spoločnosťou, ktorá hľadá dlhodobé investície a vytláča tých investorov, ktorí chcú dosiahnuť rýchly zisk, samotný TRX token bude schopný byť uzamknutý, aby získal TP. V takejto situácii budú mať používatelia vzostupnú mobilitu v ekosystéme s mocnými pohybmi, ako sú hlasovacie práva a vyšší status. Čím dlhšie sú vaše tokeny uzamknuté, tým viac vás TP TRON odmeňuje.

Ako funguje TRX?

Ide o dlhodobý projekt so súborom fáz začínajúcich v Exoduse v roku 2017 a až ústiace k Eternity v roku 2023. Nižšie sú kľúčové črty každej etapy.

  • Exodus: Voľná platforma pre distribúciu peer to peer, ukladanie obsahu
  • Odysea: zavedenie ekonomických stimulov na podporu tvorby a posilnenia obsahu
  • Great Voyage: Individuálne možnosti ICO
  • Apollo: Možnosť tvorcov obsahu vydávať osobné tokeny (TRON 20 Token)

Kroky 5 a 6 sledujú ďalšiu schopnosť decentralizovať herný priemysel. Umožňujú vývojárom voľne vytvárať herné platformy a potom dosiahnu finančné stimuly pri zriadení uvedených hier.

ako funguje tron

Viac dohĺbky

TRON je obzvlášť ambiciózny. Jeho rozsah zahŕňa implementáciu mnohých technológií blokov, ktoré sú dnes ešte technicky experimentálne vrátane niečoho podobného celej platforme Ethereum. Tím sa to snaží dosiahnuť v priebehu nasledujúcich 8-10 rokov.

Exodus

V súčasnosti sa projekt nachádza v prvej fáze Exodus. Cieľom aplikácie Exodus je poskytnúť jednoduché distribuované zdieľanie súborov postavené na niečom podobnom ako IPFS. Preto spoločnosť TRON z technického hľadiska nevyužíva technológiu blockchain v súčasnej platforme. Toto nastavenie sa však zmení s príchodom druhej fázy.

Odyssey

Odyssey, ďalšia fáza, sa pokúša motivovať k prijatiu a k tvorbe vlastnej komunity tvorcov obsahu a samotných spotrebiteľov.

Užívatelia v konečnom dôsledku budu môcť uskutočnovať transakcie (prostredníctvom jednosmerných platobných kanálov, ako napríklad μRaiden) v TRX. To uľahčuje a spôsobuje rýchlejšiu výmenu služieb, ale bje vyžadovaný určitý druh platieb na / z účtu TRX, ak používatelia nedržia TRX.

Great Voyage & Apollo

Tretia fáza (Great Voyage) a štvrtá fáza (Apollo) sa snažia umožniť tvorcom obsahu ponúknuť podiel na potenciálnej osobnej značke prostredníctvom „individuálnych ICO“ alebo značkových tokenov.

Za týmto účelom bude spoločnosť TRON musieť vyvinúť svoju vlastnú platformu pre blokové aplikácie podobnú platforme spoločnosti Ethereum s Turingovým kompletným jazykom pre inteligentné zmluvy. TRON však pripúšťa, že môže čeliť istým problémom Ethereum, ako napríklad preťaženie siete v dôsledku spustenia ICO.

Vedľajším účinkom by mohlo byť, že sieť nebude schopná riadne overovať / overovať dôveryhodnosť každého obrovského množstva jedinečných tokenov. Navyše, Tronova biela kniha neposkytuje detailné informácie o tom, ako by sa v sieti mohli zabrániť Sybilovým útokom alebo výmene účtov. Len stručne uvádza potrebu a plánovanú implementáciu decentralizovanej výmeny týchto žetónov ako snahu zmierniť niektoré z týchto potenciálnych hrozieb.

Star Trek

Star Trek je piata fáza TRON-u a snaží o niečo podobné ako Augur s decentralizovanou prognostickou a hernou platformou.

Eternity

Eternity, záverečná etapa, predstavuje schopnosť získavať finančné prostriedky a speňažiť to na základe rastu komunity. Technológia TRON bude v konečnom dôsledku založená najmä na prispôsobení IPFS a platformy Ethereum.

O spoločnosti TRX

Dátum ICO pre spoločnosť TRX bol medzi 3 – 24. augustom 2017.

Generálny riaditeľ a zakladateľ TRON, Justin Sun. Hovorí sa o ňom, že je „ďalším Jackom“, zakladateľom Alibaby. A pritom ma len 27.

Okrem samotného Justina Sun-a patria do tímu aj ďalší kľúčoví hráči. CTO Lucien Chen je bývalý zamestnanec spoločnosti Alibaba s rozsiahlymi skúsenosťami s prvotriednymi internetovými spoločnosťami ako Netease, Qihoo 360 a Tencent.

TRON je už dobre podporovaný špičkovými čínskymi vývojármi vo svojom tíme, ale neustále rozširuje svoju základňu zamestnancov s členmi s odbornými skúsenosťami ako Maorong Lin a Xiadong Xie. Spolu dvaja zamestnanci prinášajú roky skúseností v oblasti technického rozvoja v zábavnom priemysle a ecommerce.

TRON je podporovaný pozoruhodnými členmi čínskej obchodnej komunity, ako je Hitters Xu (zakladateľ Nebulas), Tang Binsen (zakladateľ mobilnej hry Clash of Kings), Xue Manzi (známy čínsky angel investor), Chaoyong Wang (zakladateľ spoločnosti China Equity Group s trhovou hodnotou 2 miliardy dolárov), Dai Wei (generálny riaditeľ OFO bike), Huobi.com a mnoho ďalších.

Okrem toho TRON prevádza TRX na Peiwo APP. To by dalo svojim 10 miliónom používateľom možnosť výmeny tokenu tam a späť.

Zatiaľ čo TRON bude podporovať všetky druhy virtuálnych mien, TRX bude oficiálnym. Vďaka tomu budú musieť všetky ostatné meny konvertovať cez TRX.

TRX coin zásoba a jeho udržateľnosť

18. decembra 2017 oznámila spoločnosť, že TRON nadácia uzatvorila do januára 2020 34,2 miliardy USD. Špekulanti sa často domnievajú, že zablokovanie tokeno zvýši hodnotu žetónov.

História obchodovania

TRX je tu s nami od konca septembra 2017, TRX zažil prudký nárast cien. Na začiatku sa obchodoval za cca .002 USD, k okamihu 19. decembra 2017 to je cca 22,5-násobné zvýšenie a približne 2150% nárast. Altcoin momentálne „vábi“ všetkých svojím veľkým potenciálom a možným obrovským ďalším nárastom.

Ako najjednoduchšie nakúpiť TRON (TRX)

Najjednoduchší spôsob nákupu kryptomeny TRON (TRX) je cez Coinbase a Binance.

Krok za krokom:

Zaregistrovať sa na Coinbase

Prejdite na Coinbase a zaregistrujte sa. Budete musieť overiť e-mail, telefónne číslo a bankový účet.

Potom choďte na Coinbase.com/buy. Po výbere zdroja platby a množstva, ktoré chcete kúpiť, kliknite na položku „Buy Bitcoin“.

ako kúpiť trx

Zaregistrovať sa na Binance

Prejdite na burzu Binance a zaregistrujte sa tam. Overte svoj e-mail.

Odošlite Bitcoiny z Coinbase do Binance

Prihláste sa do svojho účtu Binance. V hornej časti obrazovky kliknite na položku „Funds“ a kliknite na položku „Deposits Withdrawals“.

kupovanie trx binance

Na ďalšej stránke uvidíte ďalších kryptomien. Nájdite riadok Bitcoin a kliknite na príslušné tlačidlo uloženia.

kupovanie trx binance

Teraz prejdite na stránku Coinbase.com/accounts a kliknite na položku „Send“ vo svojej Bitcoin peňaženke.

coinbase nakup trx

Vložte svoju BTC adresu (ktorú ste práve skopírovali z Binance) do poľa „Enter a BTC Address“.

ako kupit trx cez coinbase

Zadajte požadovanú hodnotu odoslania a stlačením tlačidla „Continue“ potvrdíte prevod na Binance.
Ak chcete zistiť, či bola táto transakcia dokončená, prejdite na históriu transakcií Binance. Môže to trvať 1-3 minúty, kým sa transakcia objaví a 10 až 30 minút, kým sa transakcia úplne potvrdí.

Na Binance zameniť BTC za TRX

Prejdite na burzu Binance konkrétne na menový pár BTC-TRX: www.binance.com/trade.html?symbol=TRX_BTC (P.S. Táto stránka sa môže javiť na začiatku komplikovane).
V strede stránky uvidíte graf. Hneď pod grafom je rozhranie (nižšie). Ak je vybratá možnosť „Limit“, kliknite na položku „Market“.

ako zemnit btc za trx

Po vybratí položky „Market“ kliknite na 100% (to znamená „previesť všetky BTC na Binance TRX účet“).

ako zamenit btc na trx binance

Potom kliknite na tlačidlo „Buy TRX“.
Ak chcete zobraziť najnovšie nákupy, prejdite späť na stránku „Deposits / Withdrawals“ na Binance.

binance prehlad

Ak držíte na Coinbase Litecoiny alebo Ethereum môžete návod použít presne rovnako s rozdielom, že budete obchodovať tieto meny.

[kkstarratings]

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 33

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár