Skip to main content
5
(34)

eToro je digitálny globálny obchodný trh pre meny, kryptomeny, komodity, indexy a akcie. Podobne ako väčšina obchodných platforiem s kryptotomenami, zaznamenáva rýchly rast a teraz sa môže pochváliť tým, že má viac ako 7 miliónov používateľov po celom svete.

etoro-copyportfolio-recenzia

eToro existuje od roku 2008 a zameriava na ponúkanie webových a mobilných platforiem, ktoré používateľom umožňujú obchodovať s takmer všetkým v jednom portfóliu. eToro ako sociálna investičná sieť spája moderný obchodný systém bez oneskorenia a schopnosť komunikovať s ostatnými používateľmi.

Mladá generálna riaditeľka Yoni Assia chce, aby platforma narušila zastaraný bankový systém a pomohla uviesť nový digitálny finančný vek. eToro poskytuje obchodovanie s vybraným počtom kryptomien.

3 dôvody prečo obchodovať kryptomeny na eToro.

Cieľom článku je poskytnuť prehľad o platforme a jej kladoch a záporoch, či je to správne uživateľov obchodné cieľe.

Používanie eToro

Použiteľnosť eToro je úžasná. Je „bezbolestné“ a jednoduché začať. Registrácia trvá menej ako päť minút a nie je potrebné použiť otravné metódy overovania alebo potvrdenia. Jednoducho stlačte „Sign Up“ a pridajte svoje osobné údaje.

Ďalej budete musieť prejsť cez dotazník aby eToro vedelo posúdiť vašu finančnú gramotnosť. Podľa nás by mohol byť o niečo kratší. Určite by sme ocenili keby tam nebolo nutné vyplnovať výšku príjmu či zamestnávateľa. Avšak na druhu stranu eToro deklaruje, že citlívé osobné údaje nebudú nijako zneužité.

Keď sme išli viac dohĺbky zistili sme, že je to súčastou štandardného KYC procesu (Know Your Customer), ktorý je eToro núteny vykonať kvôli reguláciam.

Systém ako celok je hladký, bez nejakých oneskorení alebo problémov s pripojením. Po zaregistrovaní sa vklady uskutočňujú rýchlo prostredníctvom kreditnej karty, debitu alebo cez PayPal bez poplatku. Môžete začať obchodovať až do limitu 2 000 USD ihneď bez overenia, čo by malo stačiť na to, aby ste si dôkladne otestovali platformu.

Monitorovanie portfólií, sledovacie zoznamy, vybrané trhy a schopnosť sledovať úspešných obchodníkov sú všetky vymoženosti, ktoré eToro ponúka. Za menej ako desať minút môžete byť pripravení otvárať obchodné pozície na Bitcoin a Facebook súčasne.

Podpora kryptomien

Keďže eToro nie je exchange či burzou, v súčasnosti je k dispozícii iba niekoľko vybraných kryptomien. Vždy upravujú a menia portfólio podľa ich rozumného úsudku tých najatraktívnejších.

Momentálne sú to:

Majte na pamäti, že pri obchodovaní na eToro nemáte skutočný prístup k svojim kryptomenám, ale len špekulujete o hodnote v USD.

Poplatky

Vzhľadom na zložitú sumu obchodných možností v eToro sa štruktúra poplatkov líši od aktíva k majetku. Pri pohľade priamo na kryptocurrency obchodné poplatky budú docela šok pre vážne investorov. Bitcoin stojí silný 0,70% poplatok pri odchode z funkcie, vyššia ako väčšina ostatných burz.

Vzhľadom na vela možností, ktoré ponuka eToro sa líši štruktura poplatkov od aktiva k aktivu. Napr. Bitcoin ma oplatok 0.7% pri obchode.

Pri ostatných kryptomenách teda altcoinov sa pohybuje polatok od 2% -5%. Napríklad pri Bitcoin Cash je až 5%. Pozrite si úplný zoznam poplatkov tu .

Majte na pamäti, že existuje aj poplatok za výber. Peniaze môžete vyberať iba z eToro a za každý výber sa platí poplatok vo výške 25 EUR.

eToro taktiež účtuje poplatok za nečinnosť používateľov, ktorí sa neprihlásili počas 12 mesiacov. Ak ste dlhodobým holderom, nenechajte aby ste boli považovaný ako neaktivný a vyhnete sa tak mesačnému poplatku 5 USD. Stači sa aspoň raz štvrťročne prihlásiť do svojho účtu.

Zákaznícka podpora

eToro za posledný rok zažil obrovský nárast. Z veľkej časti za to vdačia aj kryptomenám. Bohužiaľ, to znamená, že sa nepodarilo uniknúť problému, ktorý sa dotýka celého blochain odvetvia: zákaznícka podpora je vždy nešťastnou stránkou u väčšiny poskytovateľov. Väčšinou za to môže fakt, že kapacitne nezvládajú objem ticketov.

Na obranu eToro, nesnažia sa aspoň skrývať svoje nedostatky. Kontaktná oblasť webových stránok obsahuje správu, kde je ospravedlnenie, ktoré užívateľom pomôže pochopiť, že ich správy nie su ignorované a odpoveď sa môže dostaviť so značným oneskorením alebo vôbec.

zakaznicka podpora etoro

Záver: Je eToro dobrým miestom na obchodovanie s kryptomenami?

Platformu eToro ako celok je radosť používať. Jeho prehliadač je intuitívny a plný praktických funkcií. Pridajte k tomu dôstojný výber kryptomien a naozaj si môžete prísť k slušným zárobkom. Do desiatich minút môžete obchodovať a otvárať pozície pre napr. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin a iné.

Spomenieme aj nejaké zápory. Pre používateľov môže znamenať problém pri likvidita samotných aktív a čerpanie finančných prostriedkov. Pri zákaznickej podpore musíte byť veľmi trpezliví. Poplatky za kryptomeny sú tiež mierne predražené.

Ak chcete obchodovať a využivať peniaze a ďalšie služby vhodnejšia alternatíva bude Bitmex.

Ak sa snažíte vytvoriť komplexné investičné portfólio, ktoré obsahuje niektoré kryptomeny pre dlhodobé holdovanie bez zbytočných komplikácií, eToro je pre vás správna voľba!

Chcem skúsiť eToro

DisclaimereToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptmien, ako aj obchodovanie s CFD. Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 79% retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu ako CFD fungujú a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.
Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.
Kryptomeny sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD nie sú regulované obchodné kryptomeny a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.

Vyskúšali ste eToro sami? Radi by sme počuli, čo si o tom myslíte v sekcii komentárov.

[kkstarratings]

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 34

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš