Skip to main content
4.9
(48)

Tento článok sa bude týkať najpopulárnejších aktívnych krypto debetných kariet.

Hľadanie adopcie v hlavnom prúde zostáva ústrednou témou v priestore kryptomien a krypto debetných kariet sa považujú za skvelý spôsob preklenutia priepasti medzi tradičnými financiami a digitálnymi menami.

Kryptomenové debetné karty umožňujú kryptomeny a fiat peniaze integrovať použiteľným spôsobom a držitelia kariet môžu prevádzať prostriedky na svoje karty a uskutočňovať platby a nákupy v reštauráciách, kinách, maloobchodných predajniach a na mnohých ďalších miestach.

Vďaka kartám je adopcia kryptomien oveľa jednoduchšie a často si nevyžadujú veľa špecializovaných znalostí, ktoré so sebou prináša získavanie a ukladanie krypta.

najlepsie krypto karty

Úvod

Pomocou svojej krypto debetnej karty môžete platiť v ktoromkoľvek obchode, ktorý akceptuje bežné debetné bankové karty, zatiaľ čo poplatok sa odpočítava z vášho zostatku na karte (zvyčajne samozrejme plus poplatok).

S nedávnym tlakom spoločností Visa aj Mastercard na prijatie krypto spoločností existuje čoraz viac možností na výber. Z aktuálneho výberu sú obyvatelia EÚ asi najvýhodnejší pomocou karty Coinbase (ktoré je možné objednať v rámci mobilnej aplikácie Coinbase).

Väčšine ľudí uľahčuje zapojenie sa do kryptomien a za posledných pár rokov sa do tohto priestoru pustilo niekoľko spoločností, aby verejnosti poskytli celý rad možností predplatených výdavkov na debetné karty.

Pretože sa však poskytovatelia kariet spoliehajú na služby poskytované spoločnosťami VISA a MasterCard, akékoľvek problémy s gigantmi kreditných kariet môžu viesť k vážnym zdržaniam a problém medzi spoločnosťou VISA a gibraltárskou bankou WaveCrest Bank minulý rok viedol k oznámeniu spoločnosti VISA, že spoločnosť WaveCrest Holdings už nebude mať oprávnenie prevádzkovať predplatené karty Visa® v rámci ani mimo Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP).

Pretože spoločnosť WaveCrest obchodovala s väčšinou spoločností poskytujúcich krypto debetné karty, bol to pre tento sektor významný neúspech. Je však spustených niekoľko projektov, ktoré umožňujú ľuďom míňať svoje prostriedky prostredníctvom fyzických alebo virtuálnych debetných kariet a tu sú niektoré z najlepších možností.

Čo od karty očakávať:

Zatiaľ čo konečná voľba krypto debetnej karty závisí od jednotlivca a od jeho konkrétnych okolností, existuje niekoľko faktorov, ktoré by ste mali brať do úvahy pri výbere karty alebo poskytovateľa služieb, medzi ktoré patria:

Jurisdikcia: Vzhľadom na to, ako sa v súčasnosti reguluje odvetvie kryptomien, bude každé riešenie debetnej karty k dispozícii iba v určitých oblastiach. Používatelia musia dvakrát skontrolovať, či ich región podporuje poskytovateľ debetných kariet, ktorý tiež zostáva v súlade s regulačnými predpismi a snaží sa byť informovaný o akýchkoľvek zmenách v právnych predpisoch.

Jednoduché použitie: krypto debetné karty by sa mali ľahko používať; možnosti financovania, poplatky a limity výdavkov však môžu túto skúsenosť skomplikovať. Pretože sú karty často pripojené k účtom online burzy, schopnosť ľahkého prístupu k vášmu účtu a / alebo kontaktu s členom supportu výrazne ovplyvní celkové skúsenosti. Virtuálne karty môžu tiež pomôcť výrazne zjednodušiť proces výdavkov.

Zabezpečenie: Ako vždy, so zvýšeným zabezpečením prichádza aj väčší pokoj a protokoly, ako je šifrovanie stránok, dvojfaktorová autentifikácia a e-mailové / SMS notifikácie, môžu pomôcť zabezpečiť ďalšie používateľské účty. Tiež integrácia s hlavnými poskytovateľmi kreditných kariet umožňuje používateľom využívať verifikačné protokoly, ako je napríklad 3D Secure spoločnosti MasterCard.

Spoľahlivosť: S kryptomenami, ktoré sú ešte len desať rokov, je toto odvetvie stále mladé a má zmysel pokúsiť sa zvoliť najuznávanejších z najuznávanejších poskytovateľov služieb. Karty dodávané projektmi, ktoré sú plne kompatibilné, transparentné a integrované do tradičného bankového systému, ako aj do systémov Visa a MasterCard, majú najlepšiu šancu na dlhodobé prežitie.

Poplatky: Aj keď je svet kryptomien vo svojej podstate volatilný, používatelia krypto debetných kariet sú stále motivovaní hľadať najvýhodnejšie ceny a výdavkom na karte by nemala brániť príliš reštriktívna štruktúra poplatkov. Dobrú pozíciu na udržanie svojej užívateľskej základne majú aj projekty, ktoré zachovávajú transparentné a jednoduché štruktúry poplatkov.

Vlastnosti: Všetky krypto debetné karty poskytujú rovnaké základné funkcie, ktoré uľahčujú online / offline výdavky a umožňujú držiteľom kariet výbery z bankomatov. Hodia sa však aj ďalšie funkcie, ako je podpora altcoinov, bankové služby, služby týkajúce sa platieb a prevodov peňazí a devízové funkcie alebo cashback.

Incentivy: Niektoré projekty sa zameriavajú skôr na poskytovanie bezpečnej a spoľahlivej služby debetných kariet, zatiaľ čo novšie projekty sa niekedy zameriavajú na prilákanie nových používateľov ponúkaním zľiav, cashbackov a referal systémov, ktoré ich služby zatraktívňujú.

Najlepšie krypto debetné karty

Tu je náš výber najlepších krypto kariet, ktoré sú momentálne na trhu.

Coinbase card

Debetná karta Visa je spojená so zostatkom krypto účtu používateľa na Coinbase a pri použití Coinbase card okamžite prevedie kryptomenu na fiatovú menu, ktorá sa potom použije na dokončenie nákupu.

coinbase karta

Podľa očakávania je možné kartu použiť kdekoľvek, kde prijímajú platby Visa a zákazníci môžu pomocou karty nakupovať prostredníctvom bezkontaktnej technológie Chip a PIN a tiež vyberať hotovosť z bankomatu. Používatelia môžu utrácať z ľubovoľného zostatku kryptomien ktorý majú na svojich účtoch, napríklad BTC, BCH, ETH a LTC atď. Karta tiež podporuje fiat meny okrem EUR aj GBP či USD.

Mobilná aplikácia je k dispozícii vo verziách i0S aj Android a poskytuje tiež okamžité potvrdenia, súhrny transakcií a kategórie výdavkov.

Poplatky, limity

V súlade so všeobecným obchodným modelom burzy prevádzkuje Coinbase transparentnú štruktúru poplatkov a poplatok za vydanie karty je cca 5,7 EUR. Domáce nákupné transakcie sú však bez poplatkov, zatiaľ čo pri nákupoch v rámci EHP sa účtuje poplatok 0,20% POS. hodnota transakcie a pri medzinárodných nákupoch sa účtuje poplatokom za transakciu: 3,00% hodnoty transakcie.

Domáce výbery v hotovosti (výbery z bankomatu aj cez prepážku) do výšky 200 EUR mesačne sú bezplatné a nad sa vzťahuje poplatok 1%. Medzinárodné výbery hotovosti sú tiež zadarmo až do výšky 200 EUR mesačne a sú spojené s poplatkom 2% z hodnoty následného výberu.

Je tiež potrebné poznamenať, že spoločnosť Coinbase účtuje poplatok za kryptomenu vo výške 2,49% za transakciu, pretože výdavky spúšťajú predaj alebo „likvidáciu“ kryptomien držaných na účte zákazníka s cieľom financovať fiat transakciu. Vďaka tomu je karta o niečo drahšia ako iné možnosti a karta tiež prichádza s denným limitom na výber z bankomatu 500 EUR a denným limitom výdavkov 10 000 EUR. Existuje tiež mesačný limit nákupu vo výške 20 000 EUR a ročný limit nákupu vo výške 50 000 EUR.

Karta Coinbase neobsahuje nijaké väčšie stimuly, avšak pri uvedení karty na trh sa burza vzdala poplatku za vydanie karty vo výške 3,5 EUR pre prvých 1 000 ľudí, ktorí sa prihlásili do zoznamu čakateľov.

Ako sa dalo očakávať, karta Coinbase je skvelou voľbou pre každého, kto už burzu využíva a slúži ako priama metóda na premenu finančných prostriedkov držaných na Coinbase na použiteľné aktíva. Coinbase je etablovaný operátor a je jedným z najuznávanejších a najtransparentnejších projektov v tejto oblasit. Ak však chcete kartu používať, musíte mať účet Coinbase a poplatky sú o niečo vyššie ako v prípade iných dostupných kariet.

Výhody: podporované viaceré kryptomeny, zavedená spoločnosť, široko dostupné

Nevýhody: vysoké poplatky

Recenzia na burzu Coinbase: Coinbase recenzia – tie najdôležitejšie informácie

Objednať si kartu

Wirex

Spoločnosť Wirex so sídlom v Londýne poskytuje komplexnú škálu osobných a obchodných riešení zameraných na kryptomeny, spoločnosť má kancelárie v Kyjeve na Ukrajine a v japonskom Tokiu.

wirex karta

Tento projekt je jedným z najuznávanejších v tejto sfére a má objem transakcií okolo 2 miliárd USD a takmer 2 miliónov používateľov. Wirex poskytuje bezkontaktnú kartu Visa a umožňuje prepojiť kreditné a debetné karty, ukladať kryptomeny a nakupovať kryptomeny a vybrané altcoiny za konkurenčné výmenné kurzy a taktiež poskytuje vysoké limity.

Môžete tiež zamienať medzi kryptom a fiatom a uskutočňovať priame prevody za nízke poplatky. Medzi podporované kryptomeny patria BTC, LTC, ETH, XRP, XLM, DAI, NANO a WAVES, zatiaľ čo GBP, EUR a USD sú podporované fiat meny.

Je tiež možné uskutočňovať okamžité zmeny medzi týmito podporovanými menami pomocou transparentných live cien a kurzov. Ak chcete túto službu využívať, budete si musieť vytvoriť účet na Wirex, spraviť depozit a potom pridať prostriedky na svoju kartu Wirex Visa. Na účet môžete pridať prostriedky bankovým prevodom, kreditnou alebo debetnou kartou alebo vkladom kryptomien.

Wirex poskytuje pre každú kryptomenu rôzne peňaženky a umožňuje objednať si kartu v GBP, EUR alebo USD. Pri výbere karty GBP budete môcť používať debetnú kartu Visa s pripojeným číslom bankového účtu a kódom. Ak sa však rozhodnete používať USD a EUR, získate predplatenú kartu.

Poplatky, limity

Wirex prevádzkuje všeobecne nízku poplatkovú politiku, pričom množstvo funkcií zostáva úplne bez poplatkov. Neexistujú žiadne provízie ani transakčné poplatky a dobitia bez ohľadu na spôsob. Väčšina transakcií je tiež bezplatných, ako online nákupy, nákupy v obchode, ako aj nákup kryptomien či prevody kryptomien na fiat.

Vydanie a dodanie karty sú navyše tiež bezplatné a za používanie mobilnej aplikácie sa neúčtujú žiadne poplatky. Za správu kariet sa však účtuje malý poplatok, ktorý sa v súčasnosti pohybuje okolo 1,20 EUR každý mesiac.

Pri použití karty vo všeobecnosti platíte iba cenu, ktorú vidíte za každú službu, produkt alebo typ zmeny, aj keď za používanie bankomatu sa účtuje poplatok, ktorý sa v rámci Európy pohybuje okolo 2,25 EUR a 2,75 EUR mimo Európy a je tam este 1% polatok za údržbu.

Wirex má limit vo výške 8000 EUR pre nákupy. Limit pre cashback v obchode je cca 60 EUR za deň. Výbery z bankomatov sú obmedzené na 250 250 EUR, pričom existuje aj limit prevodu 10 BTC za deň, zatiaľ čo dobitie kreditnej a debetnej karty je obmedzené na 5 000 EUR za deň. Používatelia sa tiež musia držať maximálneho zostatku na karte vo výške 16 000 EUR.

Wirex tiež prevádzkuje program (cashback) Cryptoback a umožňuje tým získať zadarmo kryptomeny za používanie karty. Ste schopní zarobiť 0,5% zo svojich výdavkov späť v BTC kedykoľvek uskutočňujete platby a / alebo nákupy.

Bitcoiny, ktoré zarobíte prostredníctvom programu, sú automaticky pridelené kedykoľvek utratíte pomocou karty a sú okamžite zameniteľné a môžu byť utratené alebo prevedené podľa vášho želania. Wirex tiež nedávno uviedol na trh svoj token WXT, ktorým umožňuje ďalšie zľavy z poplatkov a zvyšuje výšku cashbacku na 1.5%.

Wirex je dobrá voľba pre každého, kto chce utrácať finančné prostriedky v akýchkoľvek prevádzkach, ktoré akceptujú karty VISA a vzhľadom na množstvo dostupných mien a konkurenčné kurzy robia kartu Wirex dobrou voľbou pre cestovateľov.

Výhody: podpora množstva coinov, zavedená spoločnosť, nízske poplatky

Nevýhody: obmedzená dostupnosť mimo EHP / ázijsko-pacifický región

Objednať si Wirex kartu

Revolut

Revolut je úspešným príbehom spoločnosti Fintech a cez svoju aplikáciu na mobilné bankovníctvo sa rozhodol narušiť finančné odvetvie. Služby Revolut sú dostupné v EHP, Švajčiarsku a Austrálii a okrem poskytovania služieb mobilného bankovníctva umožňuje aj nákup kryptomien.

revolut karta

Je potrebné sa zaregistrovať do niektorého z ich platených mesačných programov, Premium stojí 7,99 EUR mesačne, zatiaľ čo predplatné Metal 13,99 EUR mesačne.

Platené plány umožňujú užívateľom prístup k digitálnym aktívam integrovaným do platformy a nakupovanie Bitcoinov, alebo Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin a Ripple. Revolut zachováva štandardnú sadzbu a k konečnej nákupnej cene pripočítava prirážku 1,5%.

Proces nákupu alebo predaja kryptomien je pomerne rýchly a priamy a všetko je možné vykonať jediným stlačením tlačidla. Akékoľvek kryptomeny uložené na vašom účte môže byť okamžite zaslané vašim kontaktom Revolut a kryptomeny môžete utrácať prostredníctvom debetnej karty Revolut MasterCard alebo Visa, pretože vaše podiely sa pri nákupe automaticky prevedú do miestnej meny.

Aj keď je to rýchla a ľahká voľba, Revolut nemusí byť pre každého, pretože nemáte k dispozicií svoje súkromné kľúče a nie ste schopní previesť svoje kryptomeny mimo systému Revolut a mobilná banka si v skutočnosti ponecháva úschovu krypta. Výsledkom je, že niektorí zástancovia kryptomien to nemusia považovať za „skutočnú“ metódu nákupu Bitcoinu.

Napriek tomu obsahuje Revolut celý rad funkcií, vďaka ktorým je solídnou voľbou. Je to napríklad Euro IBAN, bezplatné virtuálne karty, zahraničné zdravotné poistenie zadarmo, neobmedzené objemy FX a poistenie meškania letu a meškania dodania batožiny. Tím tiež prevádzkuje cashback program, a vernostný program plný zľiav vďaka ktorým by mala aplikácia stále narastať na popularite, čo by malo urobiť uzavretý ekosystém.

Rozsiahla recenzia na Revolut: Revolut recenzia – karta, aplikácia a kryptomeny

Chcem vyskúšať Revolut kartu

Binance karta

Binance, popredná burza kryptomien, vydala v polovici roku 2020 v spolupráci so spoločnosťou Swipe vlastnú kartu Binance Visa Card. Karta je v súčasnosti k dispozícii iba pre krajiny v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru, zdá sa však, že prebieha expanzia do ďalších krajín, počnúc schválením uvedenia produktu Swipe v USA.

binance karta

Za získanie karty Binance Visa zaplatia užívatelia jednorazovú platbu vo výške cca 12 EUR a Binance si neúčtuje žiadne administratívne poplatky ani poplatky za spracovanie. Transakčné poplatky sú až 0,9%, bez poplatkov tretích strán.
Užívatelia karty môžu na nákupy v Binance Coin (BNB) získať späť až 8% v rámci cashback programu.
Karta v súčasnosti podporuje iba tieto kryptomeny k dátumu vydania článku BTC, EUR, BNB, BUSD a SXP.

Výhody: žiadne administratívne poplatky, cashback program

Nevýhody: obmedzený rozsah podporovaných kryptomien

Veľká recenzia Binance: Binance – Recenzia a skúsenosti

Objednať Binance kartu

MCO visa

Debetná karta MCO Visa poskytuje službu najvhodnejšiu pre nadšencov kryptomien a obsahuje širokú škálu možností, množstva podporovaných coinov, odmien a incentiv.

mco visa karta

Spoločnosť za kartou sa rebrandovala z Monaka na Crypto.com. Ázijský projekt tiež disponuje mobilnou peňaženkou, ktorá umožňuje užívateľom nakupovať, zamienať a prevádzať fiat a kryptomeny, ako aj krypto kreditovú službu, ktorá zákazníkom umožňuje vkladať kryptomeny a získať tým kredit, ktorý môžu utrácať so svojou kartou MCO Visa Card.

Podporované krypto je BTC, BNB, ETH, LTC, XRP a MCO, ako aj EUR, USD, AUD, HKD, JPY, GBP a SGD. Užívatelia sú vyzvaní k financovaniu svojich účtov vkladom ACH alebo IBAN prostredníctvom mobilných telefónov MCO. Pri registrácii prostredníctvom mobilnej aplikácie je tiež potrebné uviesť celé meno a priezvisko, fotku dokladu a „selfie“.

Poplatky, limity

K dispozícii je päť kariet MCO a presný typ prijatej služby závisí od karty, ktorú držíte. Rozdiely v poplatkoch a limitoch sa pohybujú medzi úrovňami kariet od najnižšej úrovne pre kartu Midnight Blue po najvyššiu pre kartu Obsidian Black. Bezplatná karta Midnight Blue ponúka mesačný limit 200 USD na výbery z bankomatu zadarmo, čo sa zvyšuje na 1 000 USD pri karte Obsidian Black, po prekročení mesačného limitu sú ďalšie výbery spoplatnené poplatkom 2%.

Medzibankový mesačný limit zmenárského kurzu sa pohybuje od 2 000 USD do neobmedzenej výšky v závislosti od karty a k sume nad limit sa účtuje 0,5% poplatok. Každý, kto hľadá úplný zoznam podrobností, môže nájsť všetky limity a poplatky týkajúce sa kariet v Nastavenia v časti Poplatky a limity aplikácie.

Karta MCO sa odlišuje svojou paletou stimulov a odmien a používatelia môžu radovať, že nie su poplatky za dopravu, nastavenie, mesačné alebo ročné poplatky za držanie tokenov MCO. Uzamknutím alebo „stakingom“ tokenov MCO získajú používatelia prístup k prémiovým funkciám, ktoré zahŕňajú 1% až 5% cashback a možný 10% cashback na Airbnb a Expedia a 100% cashback na Spotify a Netflix a iné.

V závislosti od požadovanej karty a služieb sa výška blokovania pohybuje od nuly do 50 000 MCO a užívatelia sa musia zaviazať k nákupu tokenov MCO a ich stakingu po dobu 6 mesiacov.

MCO je skvelou voľbou pre každého, kto má väčší záujem o použitie širokej škály krypta a účasťi na stakingu. Je tiež najvhodnejší pre ľudí, ktorí chcú často cestovať a využívať programy cashback.

Karta ponúka niektoré z najlepších dostupných cashbackov vôbec.

Veľká rozsiahla recenzia na celú platformu Crypto.com: Crypto.com recenzia: burza s jedinečnými vlastnosťami

Prejsť na Crypto.com

Záver

Nie je prekvapením, že najlepšia možnosť debetnej karty pre kryptomeny veľmi záleží na individuálnych požiadavkách každého človeka a náklady s tým spojené, aké kryptomeny preferuje atd.

Poplatky
Priemerné
Poplatky
Nízke
Poplatky
Nízke
Poplatky
Nízke
Poplatky
Priemerné
VisaVisaVisaVisaVisa
Odmeny:
Nie
Odmeny:
Nie
Odmeny:
0.5% – 1.5% BTC
Odmeny:
1 – 5% MCO, zdarma Spotify & Netflix
Odmeny:
8% BNB
Kryptomeny:
BTC, TUSD
Kryptomeny:
BTC, TUSD, ETH, LTC
Kryptomeny:
BTC, DAI, ETH, LTC, NANO +10
Kryptomeny:
BNB, BTC, ETH, LTC, TUSD +13
Kryptomeny:
BNB, BTC, BUSD, SXP, EUR
Hodnotenie
★★★★★
Hodnotenie
★★★★
Hodnotenie
★★★★★
Hodnotenie
★★★★
Hodnotenie
★★★★★
Prejsť na recenziuPrejsť na recenziuXPrejsť na recenziuPrejsť na recenziu
Prejsť na CoinbasePrejsť na RevolutPrejsť na WirexPrejsť na Crypto.comPrejsť na Binance

Avšak toto prostredie sa už vyvíja správny smerom. Adopcia dáva o sebe vedieť a máme na trhu v naších končínách na výber z viacerých etablovaných produktov.

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 48

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár