Skip to main content
5
(32)

CoinMate je bitcoinová burza, ktorá umožňuje jednoduchý nákup a predaj Bitcoin cez internet. Internetovú platformu Coinmate prevádzkuje anglická spoločnosť CONFIRMO LTD, ktorú v roku 2014 založili dvaja Česi (Roman Valihrach a Daniel Hruška). Nie je tak divu, že pre slovenských a českých obchodníkov prináša Coinmate mnoho výhod. CoinMate má však mnoho priaznivcov po celej Európe, pretože podporuje obchodovanie v eurách, ponúka bezpečnú platformu s výhodnými kurzami kryptomena a navyše si neúčtuje vysoké poplatky.

Coinmate – návod

Na platforme Coinmate možno obchodovať BTC / CZK a BTC / EUR, ale aj LTC / BTC. Aby ste však mohli služby Coinmate využívať, tak si musíte najprv otvoriť svoj obchodný účet. Registrácia je veľmi rýchla a hneď po jej dokončení môžete posielať platby medzi vaším účtom a vašej bitcoinovou peňaženkou pre Bitcoin a Litecoin. Ak ale chcete využívať bankový prevod alebo instantné platby Sofort, tak musíte svoj obchodný účet najprv overiť.

coinmate recenzia a navod

 

Založiť účet

 

Overenie účtu má štyri kroky, ale posledné dva kroky musíte splniť, len ak plánujete obchodovať s veľkými sumami. Ak vám stačí limit 1000 EUR / deň, tak musíte prejsť len dva prvé kroky verifikácie. Prvým krokom je vyplnenie osobných údajov a druhým krokom je overenie cez video. K tomu budete potrebovať občiansky preukaz a počítač s webkamerou alebo smartphone. Pri video-hovoru potom len nadiktujete požadované osobné údaje a ukážete občiansky preukaz.

Poplatky a vklad peňazí u Coinmate

Akonáhle si vytvoríte účet a verifikuje ho, tak na neho môžete poslať peniaze (EUR alebo CZK). Tie neskôr zameníte za Bitcoin alebo Litecoin. Rovnako tak si na účet môžete poslať Bitcoin a tie vymeniť za tradičné menu. Peniaze na obchodný účet môžete poslať bankovým prevodom alebo pomocou služby Sofort. Platby bankovým prevod môžu trvať aj niekoľko dní, ale ak máte rovnako ako Coinmate účet v FIO banky, tak prevod zaberie len chvíľu. Za vklady sa u bankového prevodu poplatky neplatia, za výbery je fixný poplatok 1 EUR.

poplatky coinmate

Rýchle platby umožňujú služby Sofort a MoneyPolo. U týchto platobných metód sú ale vyššie poplatky za vklady aj výbery (pozri tabuľku poplatkov vyššie). Ak vkladáte kryptomenu (BTC alebo LTC) cez virtuálnu peňaženky, tak za vklady poplatok nezaplatíte. Za výber je poplatok 0,00075 BTC / 0,0004 LTC.

Pre maximálne zabezpečenie účtu by ste mali využiť 2FA (dvojfázová autentizácia), ktorú možno aktivovať v záložke Security. Coinmate využíva autentizáciu cez mobilnú aplikáciu Google Authenticator, ktorú si stiahnete do mobilu a pomocou QR kódu ju prepojíte s vašim účtom. Kedykoľvek potom budete vykonávať dôležité zmeny na účte (výber peňazí, zmena hesla …), tak budete musieť zadať kód, ktorý vám aplikácia vygeneruje.

Obchodovanie na Coinmate

Ak máte účet a už ste na neho vložili peniaze, tak môžete začať obchodovať. Obchodné platformu nájdete pod záložkou TRADE, ale pre jednoduchý a rýchly nákup / predaj kryptomien stačí otvoriť záložku BUY / SELL. Coinmate rozlišuje dva typy objednávok: Limit a Market. U objednávky Limit si stanovíte cenu (Price) a množstvo (Size) kryptomeny, ktoré chcete kúpiť (Buy) alebo predať (Sell). Táto ponuka sa zaradí do zoznamu a čaká, až ju niekto príjme. U druhého typu objednávky (Market) sa vypĺňa len požadované množstvo. Systém objednávku po odoslaní ihneď spáruje s najvýhodnejšou ponukou v zozname. Objednávka Market sa teda zrealizuje za najlepšiu dostupnú cenu, ktorá je v danej chvíli k dispozícii.

coinmate socialtrading

Coinmate je burza, takže spája ponuku a dopyt. Za sprostredkovanie transakcií sa Coinmate účtuje poplatok vo výške maximálne 0,35% z objemu transakcie. Pokiaľ do systému vkladáte vlastnú ponuku na nákup alebo predaj kryptomena cez príkaz Limit, tak platíte poplatok 0,05% (BTC) alebo 0% (LTC). Keď využijete ponuku iného užívateľa cez príkaz Market, tak zaplatíte poplatok 0,35% (BTC) alebo 0,05% (LTC). Ako môžete vidieť, tak za transakcie s litecoin sú poplatky nižšie. Pre 10 najaktívnejších obchodníkov sú zvýhodnené poplatky ale aj u Bitcoin.

poplatky coinmate

Skúsenosti s Coinmate

Coinmate patrí medzi najznámejšie európske bitcoinové burzy. Platforma funguje už niekoľko rokov, má veľa spokojných klientov a vďaka stabilnému základu a neustálym inováciám sa môže pochváliť vysokou úrovňou bezpečnosti. Na internete nájdete veľmi pozitívne recenzie, v ktorých sa kritizuje snáď len o niečo nižšia likvidita, čo znamená, že počet ponúk na nákup a predaj BTC v systéme nie je tak veľký, ako u konkurenčných búrz.

Založiť účet

Základne charakteristiky

Názov Coinmate
Prevádzkovateľ CONFIRMO LTD (Anglie)
Rok založenia 2014 (Česko)
Fiat mena EUR, CZK
Kryptomeny Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC)
Vklady – výbery bankový prevod, Sofort (fiat mena), virtuálna peňaženka (kryptomeny)
Minimálny vklad – výber Ne
Limity pri obchodovaní Áno (1000 EUR denne / 5000 EUR mesačne, je možné navýšiť)
Obchodné príkazy Limit, Market
Minimálne transakcie 1 EUR /0.0002 BTC
Poplatky Za výbery aj za vklady, za transakcie (0,05% / 0,35%)
Zvýhodnenie poplatkov Áno (pre TOP10 obchodníkov: 0% / 0,1%)
Ďalšie výhody API rozhranie, 2FA
Platby v EUR Áno
Slovenčina Nie


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 32

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár