Skip to main content
4.9
(46)

Aj keď služba PayPal bola v posledných rokoch pre Bitcoin veľmi priaznivá, stále je problémom nájsť dôveryhodné miesta na nákup BTC pomocou nej v roku 2020. Je to hlavne kvôli problémom so spätným vyplatením. Tento článok bude obsahovať testované metódy, ktoré vám umožnia tento problém prekonať.

Odkedy Virwox zrušil svoje vklady v službe PayPal v januári 2020, bolo skutočne ťažké kúpiť Bitcoiny prostredníctvom služby PayPal. Dve hlavné metódy, ktoré vám stále umožňujú ich kúpu, sú eToro (pre tých, ktorí iba špekulujú o cene) a nepotrebujete prístup k skutočným coinom) a LocalBitcoins (pre tých, ktorí chcú skutočne stiahnuť BTC do svojích vlastných peňaženiek).

eToro LocalBitcoins Paxful
Poplatky: Nízke Poplatky: Vysoké Poplatky: Vysoké
Prejsť na eToro Prejsť na LocalBitcoins Prejsť na Paxful

Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 68% retailových investorov peniaze.

Kupovanie Bitcoinov cez PayPal prostredníctvom eToro

Plusy: Relatívne nízke poplatky, rôzne spôsoby platby akceptované

Nevýhody: Zisky je možné vyberať iba vo fiat mene (napr. USD, EUR atď.)

Najjednoduchší spôsob, ako kúpiť bitcoíny v službe PayPal, je prostredníctvom eToro, ale iba na obmedzený účel. Aj keď vám táto platforma umožní kúpiť bitcoíny pomocou služby PayPal, nebudete môcť vybrať alebo odoslať svoje btc iným ľuďom, iba ich zmeniť späť na fiat menu.

Inými slovami, eToro vám umožňuje špekulovať skôr o bitcoinovej cene ako o skutočnej kúpe. Ak chcete len profitovať z cenových výkyvov a nevyžadujete skutočné BTC, je to pravdepodobne najjednoduchší a najlacnejší spôsob. Ak však potrebujete skutočné BTC, aby ste ich mohli kúpiť alebo poslať inej osobe, čítajte ďalej.

Nezabúdajte, že pri využití eToro, v skutočnosti nepotrebujete bitcoínovú peňaženku, pretože vám neposkytujú skutočné coiny.

Odporúčame prečítať: eToro recenzia – skúsenosti, demo účet

Založiť účet na eToro

68 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

Kupovanie Bitcoinov cez PayPal prostredníctvom LocalBitcoins

Plusy: Široká škála predajcov z celého sveta

Nevýhody: Vysoké poplatky, riziko na podvod

LocalBitcoins, na rozdiel od eToro, je trhom, kde sa kupujúci a predajcovia pripájajú napriamo. Keď používate LocalBitcoins, jednáte so skutočnou osobou, čo znamená, že dôveryhodnosť predajcu je ďalšou vecou na ktorú si treba dávať pozor.

Pokiaľ ide o poplatky, predajcovia obvykle účtujú poplatok, pretože predstavujú vysoké riziko kompenzácie kupujúcich.

Založiť účet na LocalBitcoins

Ako používať LocalBitcoins

  1. Krok – vložiť svoje vyhľadávacie parametre

Prvým krokom je prejsť na samotný web LocalBitcoins.com. Potom napísať koľko bitcoinov chcete nakúpiť a z akej krajiny. Pôvod vzniku projektu bolo tzv. nakupovanie „face to face“ čiže osobné sa stretávanie. Ale tieto časy su už za nami. Tym pádom je web horšie funkcionálne vybavený a je potrebné sa „predierať“ cez všetky krajiny.

2. Krok – vybrať predajcu

Na ďalšom screenshote môžete vidieť zoznam dostupných predajcov. Môžete prezerať jeden po druhom.

localbitcoins-predajcovia

Tu je pár tipov, ktoré je dobre skontrolovať predtým než s rozhodnete:

  • Aký počet potvrdených obchodov má tento predajca?
  • Aké má feedback skóre?
  • Aký starý je jeho účet?
  • Koľko ľudí dôveruje tomuto predajcovi?
  • Koľko ľudí zablokovalo tohto predajcu?

Okrem toho neexistujú iné exaktné postupy ako identifikovať spoľahlivosť predajcu.

3. Dokončenie transakcie

Keď nájdete svojho predajcu, dostanete sa na obrazovku obchodu. Na tomto mieste sa vám zobrazia informácie o obchodných limitoch, polohe a platbách používateľa (koľko času máte na odoslanie prostriedkov a označenie platby vykonanej po začatí obchodu).

Je tiež veľmi dôležité prečítať si obchodné podmienky pre konkrétneho predajcu, ktorý sa nachádza na pravej strane. Tu je príklad:

Niektorí predajcovia budú požadovať taktiež od vás nejakú históriu, aby ste od nich mohli nakupovať, aby ste predišli podvodom ale aj oni. To znamená, že na vybudovanie reputácie budete možno musieť vykonať predtým zopár menších transakcií.

Akonáhle ste prešli všetky informácie a ubezpečili sa, že vám predajca vyhovuje, jednoducho zadajte, koľko bitcoínov chcete kúpiť a kliknite na možnosť „Send trade request “.

Je nevyhnutné viesť všetku komunikáciu v rámci LocalBitcoins a prednostne využívať ich úschovné služby (ktoré sa spúšťajú automaticky pri všetkých predajoch online). Aj keď je táto metóda pomerne rýchla, môže trvať nejaký čas, kým získate dostatočnú reputáciu a nájdete vhodného predajcu.

Kupovanie Bitcoinov cez PayPal prostredníctvom Paxful

Plusy: Široký výber predajcov z celého sveta

Nevýhody: Vysoký kurz, pravdepodobnosť na podvod

Paxful je menšia, menej známa verzia LocalBitcoins. Je to trh typu peer-to-peer, ktorý vám umožňuje kúpovať bitcoíny s takmer akýmkoľvek obsahom (napr. Skype kredity, Amazon gift karty a pod.). Proces nákupu bitcoínov v Paxful je celkom jednoduchý:

Založiť účet na Paxful

Ako používať Paxful:

  1. Vytvorenie si účtu
  2. Vybratie si spôsobu platby a požadovanú sumu
  3. Vybratie si vhodného predajcu. Môžete si vybrať manuálne alebo nechať Paxful rozhodnúť, kto je pre vás najlepším predajcom

Po začatí obchodu budete presmerovaní na online rozhovor s predajcom, kde môžete obchod uzavrieť. Bitcoiny predajcu sa odošlú do úschovy. Keď označíte, že ste odoslali svoju platbu, uvoľnia sa na váš účet. Nezabúdajte, že ak nedokončíte obchod v určitom časovom rámci (zvyčajne 30 minút), obchod sa automaticky zruší.

Často kladené otázky (FAQ)

Môžem nakupovať bitcoiny cez Paypal na Coinbase?

Nie, nemôžete. Coinbase vám umožňuje iba predávať bitcoiny a vyberať zostatok na váš účet Paypal.

Odporúčame rozsiahlu recenziu: Coinbase recenzia – tie najdôležitejšie informácie

Môžem si so službou PayPal kúpiť nejaké iné kryptomeny?

Môžete použiť LocalMonero alebo LocalCryptos na nákup Monero alebo Ethereum PayPal, avšak platia rovnaké pravidlá a nevýhody – pravdepodobne budete platit vysoké poplatky a bude ťažké nájsť dôveryhodných predajcov.

Našiel som ďalšiu metódu, ktorá tu nie je uvedená, je to legitímne?

Z času na čas vidíme veľa nových projektov, ktoré vám umožňujú používať službu PayPal na nákup BTC. Osobne sme z týchto stránok veľmi skeptický a odporúčame vám, aby ste s nimi zaobchádzali opatrne. Reputácia prechádza v oblasti kryptomien dlhou cestou a metódy, ktoré sme opísal vyššie, boli všetky nami otestované.

Okrem toho spoločnosti, ktoré sú opísané v tomto článku, pôsobia už najmenej tri roky a preukázali, že majú tu svoje miesto.

Ak máte nejake svoje osobné skúsenosti neváhajte sa s nimi podeliť v komentároch.

Záver – Môžem použivať Paypal na nákup bitcoinov?

Stále neexistuje jednoduchý proces, ktorý by umožňoval kúpiť si skutočné BTC (nie špekulácie s cenou) pomocou PayPal. Náš osobný návrh je použiť iný spôsob platby, ak je to možné. Ak je použitie PayPal nutné, metódy uvedené v tomto dokumente budú fungovať, ale pripravte sa na nejaké poplatky.


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 46

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár