Skip to main content
4.9
(38)

Ak ste novým traderom na eToro alebo ho ešte nepoznáte tak bude pre vás solidná správa, že je možné kopírovať dalších a omnoho skúsenejších traderov.

Traderov pre ktorých to je práca a nie len hobby. Viete si tak prísť na slúšné príjmy bez toho aby ste tomu museli venovať veľa času.

5 najlepsich etoro traderov

Kopírovanie tradera znamená, že si nemusíte robiť žiadne domáce úlohy. To samozrejme neznamená, že to neprináša žiadne riziká – to je povaha tradingu. Na scéne tradingu s kopríovaním však do veľkej miery dominuje eToro – platforma, ktorá je dnes domovom pre viac ako 12 miliónov obchodníkov.

Aby sme vám pomohli nasmerovať sa, pripravili sme článok s tými 5 najlepšími tradermi na eToro aktuálne v ktorých máme dôveru aj my a sami ich kopírujeme. Zahŕňa to aj to, čo potrebujete vedieť o kopírovaní traderov, aby ste mohli začať, a predovšetkým – čo musíte urobiť pri výbere ostrieľaného tradera, ktorý spĺňa vaše dlhodobé investičné ciele.

Top 5 najlepších traderov na eToro v roku 2020

S takým širokým výberom traderom na kopírovanie, z ktorých si môžete vyberať, môže byť ťažké rozhodnúť sa. Mohlo by sa zdať, že je zrejmé, že je potrebné zvoliť si tradera, ktorý už má za sebou značné množstvo ľudí čo ich kopírujú. Keď však vezmeme do úvahy to, čo vás ako tradera zaujíma, niektorí z najlepších investorov na eToro môžu zaujať aj z iného hľadiska.

Aj z tohto dôvodu sme spojili 5 najlepších traderov na eToro 2020.

1. Jay Edward Smith

Na eToro existujú tisíce úspešných traderov, ktorí kopírujú, ale Jay Edward Smith je v súčasnosti jedným z najviac kopírovaných na platforme vôbec. K dnešnému dňu ho kopíruje 25 697 ľudí s návratnosťou okolo 14.59% za posledné 2 roky. Tam teda netreba moc hovoriť o tom, že je extrémne vyhľadávany. Rozdiel medzi ním a druhým najviac kopírovaním traderom je priepastný. Jay Edward Smith ma 2x toľko kopírujúcich.

Niekoľko základných informácií o tomto eToro traderovi na plný úväzok – Jay Edwardovi Smithovi má 31 rokov a žije v anglickom Basingstoke. Je bývalým profesionálnym hráčom, manažérom esportu a logistickým koordinátorom so záujmami o finančné trhy, kryptomeny, logistiku, ekonomikeu a technológie.

Tento trader má minimálny návrh čiastky pre kopírovanie 500 $, ale odporúča sa viac ako 2 000 $. Odporúča sa tiež kopírovať s ním obchod na 2 alebo viac rokov, aby ste z jeho portfólia dostali maximum.

Výsledky z minulosti nie sú garanciou tých v budúcnosti.

S viac ako 5 mil. USD v správe sa jeho návratnosť pohybuje okolo 62.98 % v profite tento rok. Minulý to bolo 52.32 %. Celkovo sa mu stalo len 2 zo 7 mesiacov kedy skončil v mínuse. A to v roku 2014 bol mínus len 1.77 %. Takže viac ako presvedčivé a precízne výkony z jeho strany.

Poďme sa pozrieť na to, čo v súčasnosti tvorí jeho obchodné portfólio:

47,87% Akcie
23,43% Indexy
19,25% Kryptomeny
5,51% ETF
3,78 Komodity
0,08% Meny

Investičná stratégia tohto obchodníka zahŕňa:

Využívanie minimálnej páky (najviac 2x)
Využívanie fundamentálnu, technickú a sentimentálnu analýzu
Hlavnými obchodmi, ktoré prevládajú sú akcie a kryptomeny

Rating rizika: 5

*Ak by ste pred rokom investovali 1 000 USD, dosiahli by ste zisk 281 USD

Chcem začať obchodovať na eToro

68 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

2. Olivier Jean Andre Danvel

Tento trader má pôsobivých 9 106 kopírujúcich a za posledných 12 mesiacov má návratnosť 6,38%. S viac ako 5 miliónmi USD spravovaných aktív na eToro má Olivier obchodnú stratégiu s nízkym rizikom s prísnymi pravidlami správy peňazí a cieľom 1% mesačne.

Olivier je profesionálnym fond manažér už viac ako dve desaťročia a je určite jedným z najpopulárnejších traderov, najmä pokiaľ ide o obchodovanie na devízovom trhu. Študuje technické analýzy, finančné články a investičné správy.

Výsledky z minulosti nie sú garanciou tých v budúcnosti.

V roku 2019 dosiahol tento trader výnosy 8,40%. Za prvých šesť mesiacov roku 2020 je v zelenom 2,76%.

Portfólio Oliviera Jean Andre Danvel tvoria:

84,48% Meny
10,84% Komodity
4,15% Indexy
0,54% Kryptomeny

S odporúčaním minimálnej kopírovacej čiastky v hodnote 500 USD a s úrovňou rizika 2 je Olivier skvelou voľbou, ak sa zaujímate najmä o Forexe a hľadáte mierne konzervatívnejšie a menej rizikového tradera.

Rating rizika: 1

*Ak by ste pred rokom investovali 1 000 USD, dosiahli by ste zisk 65 USD.

3. Jeppe Kirk Bonde

Jeppe je ďalším z najviac kopírovaných traderov na eToro s 9 980 kopírujúcimi na platforme. Za posledných 12 mesiacov zaznamenal výnosy 23,19%. V roku 2019 mal Jeppe impozantné percento návratnosti 45,55% a medzimesačne bola väčšinou v zelenej farbe.

Od polovice roku 2020 je v zelenom o 8,33%. Je to konzultant v oblasti riadenia, ktorý poskytuje poradenstvo niektorým z najväčších a najznámejších bánk na svete. Je držiteľom magisterského titulu v odbore financie a strategické riadenie.

Výsledky z minulosti nie sú garanciou tých v budúcnosti.

Jeppe úroveň rizika je 5 a jeho stratégia zahŕňa:

Vykonávanie fundamentálnych ohodnotení
Štúdium trendov na trhoch z celého sveta
Používa hedging a diverzifikáciu na riadenie rizika portfólia
Ak je to možné, zvyčajne sa vyhýba trading na páku

Tento trader sa všeobecne vyhýba nástrojom s vysokými poplatkami, krátkymi pozíciami a snaží sa udržať frekvenciu obchodovania na minime.

Tu je rýchly pohľad na to, ako je obchodné portfólio Jeppa tvorené:

88,97% Akcie
6,76% ETF
2,60% Kryptomeny
1,56% Komodity

Je vhodné kopírovať otvorené obchody s vkladom minimálne vo výške minimálne 300 USD, aby ste zaistili, že budete môcť jeho príkazy zrkadliť tak ako by si predstavoval.

Rating rizika: 5

*Ak by ste pred rokom investovali 1 000 USD, dosiahli by ste zisk 232 USD

4. Heloise Greeff

Tento trader s 2 778 kopírujucími mal za posledných 12 mesiacov návratnosť 26,39%. Za prvých šesť mesiacov v roku 2020 dosiahol tento zisk 17,74%.

Heloise je držiteľom titulu MBA na Oxfordskej univerzite a špecializuje sa na obchodovanie s akciami. Venuje sa však aj „fondom obchodovaným na burze“ (ETF) a indexom.

Výsledky z minulosti nie sú garanciou tých v budúcnosti.

Obchodné portfólio Heloise Greeff je v súčasnosti:

98,29% Akcie
0,55% ETF
0,55% Indexy
0,36% Komodity
0,18% Kryptomeny

Heloise sa väčšinou zamierava na:

Pharma a tech
Americké indexy
Machine learning a technická analýza
Rozloženie rizika, dosiahnutie dobrých výnosov

Minimálna navrhovaná suma na kopírovanie je 1 000 USD. Medzi jej najväčšie investície patria Aalesforce.com (5,40%), Mastercard (5,36%), Microsoft (4,50%) a Visa (3,80%).

Rating rizika: 5

*Ak by ste pred rokom investovali 1 000 USD, dosiahli by ste zisk 290 USD

Chcem začať obchodovať na eToro

68 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

5. Teoh Khai Liang

Ďalším populárnym traderom na našom zozname je Teoh Khai Liang – so 12 705 kopírujúcimi. Za posledných 12 mesiacov zaznamenal Teoh návratnosť 55,92%. Trader má za sebou aktíva v hodnote viac ako 5 mil. USD dolárov. Len v roku 2019 dosiahol výnosy 46,65%. Tento rok zatiaľ dosahuje jeho návratnosť 51,32%.

Teoh obchoduje väčšinou s akciami, takže ak ho chcete kopírovať, musíte byť pripravení obchodovať hlavne s akciami s modrým čipom. Rozhodujúce je, že sa zameriava na dlhodobé držanie pozícií. Dalo by sa teda povedať, že je hodnotový investor.

Výsledky z minulosti nie sú garanciou tých v budúcnosti.

Portfólio:

97,30% Akcie
2,70% ETF

Stratégia tohto tradera zahŕňa:

Dlhodobé investície
Držanie akcií, pokiaľ nenastanú zásadné zmeny
Držať akcie, keď trh stúpne
Nákup akcií, ak trh klesá

Rating rizika: 5

*Ak by ste pred rokom investovali 1 000 USD, dosiahli by ste zisk 599 USD

Čo je Copy Trading ?

V dnešnej dobe má každý prístup na finančné trhy – trading z domu je teraz k dispozícii v globálnom meradle. Skutočnosť, že všetci – vrátane retailových investorov, majú teraz prístup na takzvané „ihrisko pre bohatých“, je skvelá.

Ale ak ste stále viac menej neskúsený trader alebo ste nikdy nevkročili do sveta investícií – potom by mohlo byť Copy trading to najlepšie, čo ste kedy urobili! Ďalej, a čo je možno najdôležitejšie, môže to byť skvelý spôsob, ako sa naučiť obchodovať.

Výsledky z minulosti nie sú garanciou tých v budúcnosti.

Účty na sociálnych sieťach, ktoré vedú skúsení obchodníci, existujú už istý čas v podobe profilov investorov. S myšlienkou, že môžete sledovať tradera s podobnými obchodnými nápadmi ako vy, a získať tipy, pretože niektorí investori zdieľajú štatistiky a grafy.

Veľký rozdiel v copy tradinguspočíva v tom, že v zásade ide o zarábanie peňazí, nielen o to byť socializovaný.

Trader, pre ktorého sa rozhodnete, využije svoje schopnosti na trading vo vašom mene (a kohokoľvek iného, kto ho kopíruje). Musíte sa len rozhodnúť, koľko „skopírujete“. To znamená, koľko peňazí ste ochotní na neho alokovať. Každý trader ma svoje odporúčanie, či už objem čiastky alebo obdobie za ktoré vie garantovať určitý zisk.

Ako sme už stručne informovali, copy trading vám umožňuje kopírovať obchodné rozhodnutia iných traderov, či už v dobrom alebo v zlom. Ak sa rozhodnete kopírovať tradera – a ten sa rozhodne kúpiť, znamená to, že kupujete aj vy. Keď sa trader rozhodne predať, predávate aj vy. Nemusíte robiť nič a nakoniec – začnete obchodovať pasívne.

Copy trading mechanizmus

Zjednodušene povedané, mechanizmus copy trading sa redukuje na pridelenie časti vášho obchodného portfólia ku portfóliu skúseného tradera – podľa vášho výberu.

Kompletná recenzia na Copy trading na eToro: Čo je Copy Trading? Kompletný Copy Trading návod od eToro

Akonáhle sa rozhodnete, ktorých traderov chcete kopírovať a koľko chcete investovať, všetky otvorené obchody, ktoré majú, sa skopírujú na váš obchodný účet. Kopírovaný trader urobí všetky rozhodnutia za vás. Pretože budú tiež využívať svoj vlastný kapitál, môžete si byť istí, že sa trader vyhýba ľahkomyseľným rozhodnutiam.

S tým sa dá povedať, že na eToro máte na výber z tisícov traderov, takže predtým, ako sa do toho vrhnete, musíte naozaj urobiť dobrý research, alebo využijete jedneho z naších odporúčaných.

Krok 1: Vyhľadanie dobrého tradera pre kopírovanie

Najskôr sa musíte rozhodnúť, od ktorého skúseného tradera chcete kopírovať obchody. Pamätajte, že akékoľvek straty alebo zisky, ktoré sa vám dostanú do cesty, budú úplne určené výsledkami ich obchodných snáh.

eToro má na svojej platforme viac ako 12 miliónov traderov, takže je veľmi obľúbenou voľbou pre ľudí, ktorí chcú kopírovať obchod. Povedzme si však na rovinu, že nie všetci títo investori budú mať zručnosti alebo skúsenosti, aby vám zaručili zisk.

Počas procesu výberu postupujte opatrne a správne využívajte možnosti filtra. To vám ušetrí veľa času, pretože v tomto priestore sú doslova milióny traderov. Keď hľadáte najlepších obchodníkov na eToro, uvidíte veľké množstvo možností. Sú to tieto možnosti:

Časové obdobie – Môže to byť čokoľvek od aktuálneho mesiaca do posledných 2 rokov

Stav – výber medzi overenými a obľúbenými investormi.

Krajina – kde sa nachádza investor

Názov a obrázok – jedná sa o to, či vidíte profilový obrázok alebo meno investora. Opäť trochu nepodstatné.

Počet kopírujúcich – nájdite tradera na základe stavu sociálnej aktivity

Výkon – nájdite tradera na základe návratnosti a ziskových mesiacov

Riziko – zameranie na skóre rizika, denné čerpanie, týždenné čerpanie

Portfólio – objavujte traderov na základe aktív v ich portfóliu a priemernej veľkosti obchodu

Aktivita – tento filter umožňuje vyhľadávať ľudí na základe obchodnej aktivity

Následne ako ste si vyfiltrovali tie pre vás podstatné kritéria môžete pokračovať ďaľej. Po tomto základnom filtrovaní môžeme pristupiť k väčším detailom aby sme sa finálne rozohdli kto vyhovuje naším požiadavkam.

Záznam výkonu

Pri hľadaní najlepších traderov na eToro považuje veľa investorov túto metriku za najdôležitejší ukazovateľ, ktorý je potrebné naštudovať. Do veľkej miery je to preto, lebo ilustruje celé rozdelenie výkonnosti tradera od vstupu do platformy.

Pokiaľ ide o výkonnostný rekord, odporúčame vám venovať plnú pozornosť znázornenému časovému rámcu.

Napríklad trader môže mať 46% zelenú farbu, čo vyzerá dobre. Po bližšom preskúmaní si však môžete uvedomiť, že je to len na základe pár mesiacov obchodovania. Zrazu to môže byť oveľa menej atraktívne. Inými slovami, je to silný znak toho, že pri obchodovaní radi riskujú.

Odporúčame uprednostniť traderov, ktorí majú s platformou skúsenosti najmenej 12 mesiacov. Získate tým lepšiu predstavu o tom, ako fungujú.

AUM (aktíva pod správou)

Jednoducho povedané, AUM (Assets Under Management) je celková hodnota tradera vyjadrená v cashi. Celková hodnota, ktorú má daný trader vo svojom portfóliu.

Kopírujúci

Za predpokladu, že uvažujete o kopírovaní tradera, boli by ste klasifikovaní ako „kopírujúci“.

Dalo by sa to teda porovnať s počtom sledovateľov, ktorí majú ľudia na platformách ako Twitter či Instagram, čo odráža ich obľúbenosť. Doslova vám zobrazí, koľko ľudí aktívne kopíruje konkrétneho tradera.

Aj keď sa trader môže javiť ako atraktívnejší z dôvodu veľkého počtu kopírujúcich, nie je to najzásadnejšia metrika. Ale treba sa ňou riadiť taktiež.

Štatistika obchodovania

Táto sada štatistík je skvelá na to, aby ste sa dostali do hlavy tradera. Štúdiom týchto štatistík môžete získať porozumenie toho, čo trader rád nakupuje a predáva, spraviť si tak vlastný subjektívny názor.

Dozviete sa tým napr. priemerné straty a zisky z každého obchodu. Je potrebné povedať, že je to tiež dobrý spôsob, ako zistiť, ako trader funguje pri vstupe a výstupe z pozícií. Je to skvelý spôsob, ako ukázať, aké veľké riziko trader je ochotný podstúpiť.

Zistíte aké trhy a druhy obchodov trader robí a tým pádom vám to môže pomôcť pri rozhodovaní.

Obchodné priemery

Priemerné hodnoty tradera vždy stoja za pozretie. Ak ich chcete nájsť, jednoducho prejdite do dolnej časti profilu tradera.

Napríklad ak trader neobchoduje veľa za týždeň, je pravdepodobné, že ich preferenciou je dlhodobá stratégia (nákup a držanie). V ostatných prípadoch obzvlášť aktívny trader pravdepodobne uprednostňuje krátkodobé pozície.

Risk meter

Inými slovami ide o rating rizika vybraného tradera, ktorý pridelilo eToro. Táto metrika sa pravidelne aktualizuje. Meria sa od 1 do 10. S tým, že je najnižšia miera rizika a 10 predstavuje najvyššie riziko.

Nakoniec je úplne na vás, akú mieru rizika ste ochotní podstúpiť pri výbere.

Krok 2: Minimálny investičný rozpočet

Po ukončení „výberového procesu“ môžete začať uvažovať o tom, aký bude váš investičný rozpočet. Ako sme sa už zmienili, bude tu „odporúčané; minimálna výška požadovanej investície, ktoré jednotliví traderi uvádzajú. Avšak eToro vám v skutočnosti umožňuje kopírovať portfólio iba od 200 USD – takže ak dosiahnete túto hranicu, môžete investovať toľko, koľko chcete.

Po schválení príslušnej investície sa peniaze prevedú z vášho sprostredkovateľského účtu do portfólia obchodníka (pripočítaním k AUM).

Odporúčame celú recenziu platformy eToro: eToro recenzia – skúsenosti, demo účet

Krok 3: Zrkadlenie portfólia

Tu je jednoduchý príklad toho, čo sa stane s vašim vlastným portfóliom po investovaní.

To to je portfólio tradera na eToro:

Akcie v RBS v hodnote 20 000 EUR (20%)
Akcie v Halifaxe v hodnote 40 000 EUR (40%)
Akcie v DHL v hodnote 40 000 EUR (40%)


Portfólio obchodníka má hodnotu 100 000 EUR, ale to pre vás nebude znamenať žiadny rozdiel. Jediné, čo je pre vás relevantné, je „váženie“, čo znamená, akú hodnotu každá položka pridaná do portfólia.

najlepsi etoro traderi

Výsledky z minulosti nie sú garanciou tých v budúcnosti.

Pretože vaše portfólio bude podobné, znamená to, že ak by ste investovali 4 000 EUR do portfólia určitého tradera, čiže by steho 100% kopírovali, vyzeralo by to asi takto:

20% portfólia tradera v akciách RBS, v celkovej hodnote 800 EUR
40% portfólia tradera v akciách Halifax, spolu v hodnote 1600 EUR
40% portfólia tradera v akciách DHL, v celkovej hodnote 1 600 EUR

Teraz je zrejmé, že vaše portfólio je zrkadlovým odrazom vášho výberu tradera, ktorého sa rozhodnete kopírovať. Pri váhe zodpovedajúcej výške, ktorú ste investovali.

Krok 4: Zrkadlenie prebiehajúcich obchodov

Aj keď po výbere tradera nemusíte robiť nič, máte možnosť ich obchody priebežne kopírovať. Nakoniec si treba uvedomiť, že traderi vo vašom mene nakupujú a predávajú akcie, pokiaľ sa tak rozhodnete.

Napríklad, ak by sa trader mal náhle rozhodnúť predať všetky akcie v HSBC, potom sa samozrejme predajú aj vaše akcie HSBC. A naopak, ak sa trader rozhodne kúpiť akcie v spoločnosti Microsoft, máte tiež akcie spoločnosti Microsoft.

Mali by sme tiež poznamenať, že traderi na eToro majú tendenciu vkladať ďalšie prostriedky. Dôvodom je to, aby mohli rozšíriť svoje portfólio o ďalšie aktíva. V tomto scenári vám ostanú 2 možnosti:

Vložte viac prostriedkov aj vy

Trader zvyčajne oznámi, keď plánuje pridať ďalšie prostriedky, aby mal dostatok času na vykonanie opatrení.

Ak teda skutočne chcete zrkadliť to, čo robí trader, potom budete musieť zodpovedajúcim spôsobom (a v pomernom množstve) vložiť prostriedky.

Tu je krátky príklad toho, ako by to mohlo vyzerať:

Predstavme si, že trader má portfólio v hodnote 25 000 EUR a k tomu pripočíta 5 000 EUR. To znamená, že trader zvyšuje pozíciu o 20%.
Teraz povedzme, že vaše portfólio má hodnotu 1 000 EUR, budete si musieť pridať 200 EUR (20% z 1 000 EUR)

Automatické nastavenie

Ak sa rozhodnete, že nemôžete alebo nechcete investovať viac finančných prostriedkov do svojho portfólia, bude vaša pozícia automaticky upravená pre vás.

Toto nové nastavenie znamená, že eToro nebude mať inú možnosť, ako predať časť vaších akcií, aby získal priestor na nový nákup. Stále budete kopírovať investora, ale váha bude vypnutá.

Chcem začať obchodovať na eToro

68 % účtov retailových investorov pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom stráca peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

Krok 5: Dosahujte svojích výsledkov kopírovaním traderov

Ak máte skúsenosti s podielovými fondmi alebo ETF, potom už budete vedieť, ako dosiahnuť zisk aj tu. To znamená, že budete zarábať peniaze rovnakým spôsobom, ako keď to urobíte sami, a to ziskom z dividend a kapitálových výnosov.

Dividendové akcie

Ak má trader, ktorého ste si vybrali vo svojom portfóliu dividendy, získate z ních podiel aj vy. Vaše dividendy vám budú vyplatené hneď po zdieľaní platby spoločnosťou.

To je skvelé na čo najlepšie využitie zloženého úroku.

Kapitálové zisky

Predstavte si, že ste investovali 10 000 EUR a v rámci tohto portfólia máte 50 rôznych akcií.

Na konci prvého roka sa celková hodnota zvýšila o 10%. To znamená, že vaše portfólio má hodnotu 11 000 EUR potom. Takže keď dôjde k opustenie pozície, váš zisk bude 1 000 EUR.

Záver

Vďaka tomu, že môžete svoje portfólio prispôsobiť, kedy chcete, je eToro a služba kopírovania tradera skvelým spôsobom, ako investovať – bez ohľadu na to, čo vám život „prihodí“.

Môže nastať čas, keď sa trader, ktorého kopírujete, rozhodne kúpiť akcie v sektore, o ktorý nemáte absolútne žiadny záujem. V takom prípade môžete jednoducho opustiť pozíciu manuálne, aby ste sa vyhli expozícii v tomto konkrétnom sektore.

Niektorí ľudia radi používajú viac ako jedného tradera súčasne. To vám umožní diverzifikovať sa medzi niekoľkých traderov – a popri tom ďalej znížiť vaše dlhodobé riziko.

Ako sme už povedali, najlepší obchodníci na eToro nie sú nevyhnutne tí s najvyšším počtom kopírujúcich, takže si vždy naštudujte čo najviac informácií. Okrem dobrého pochopenia fungovania kopírovania traderov a súvisiacich rizík vám tieto vedomosti pomôžu hlavne z dlhodobého hľadiska.

eToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptoasetov, ako aj obchodovanie s CFD.

Kopírovanie je služba správy portfólia, ktorú poskytuje spoločnosť eToro (Europe) Ltd., ktorá je autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu.

Kryptoassety sú volatilné nástroje, ktoré môžu vo veľmi krátkom časovom období značne kolísať a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s kryptoasetmi je iné ako prostredníctvom CFD a preto nie je regulované žiadnym regulačným rámcom EÚ.


 

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 38

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár