Skip to main content
5
(58)

Nezaujato vyzerajúce opice NFT od Bored Ape Yacht Clubu majú nadchnutých fanúšikov. Tu je dôvod, prečo je po týchto prudko rastúcich Ethereum NFT taký veľký dopyt.

Zvyčajne sa predávajú za mnoho tisíc dolárov a niektoré dokonca vlastnia a používajú profesionálni športovci a iné celebrity.

NFT avatary v roku 2021 explodovali, pričom za jednotlivé obrázky, ktoré sa dali zbierať a používať na sociálnych sieťach, sa platili až milióny dolárov za kus a v tomto procese sa dosiahol objem kolektívneho obchodovania v hodnote miliárd USD.

CryptoPunks sú OG Ethereum NFT, ktoré boli vytvorené ešte v roku 2017 – oveľa skôr, ako ktorékoľvek mimo krypto OGs vedel alebo sa zaujímal o preukázateľne vzácne digitálne zberateľské predmety. Medzi novšími projektmi inšpirovanými CryptoPunks však nie je žiadny väčší ako Bored Ape Yacht Club.

Podľa údajov spoločnosti CryptoSlam vygenerovali NFT v hodnote viac ako 750 miliónov USD vrátane následných variantov. A čoraz častejšie sú na Twitteri NFT avatarom, ktorého si vyberajú športovci, hudobníci a ďalší. Kúpou NFT Bored Ape Yacht Club získate prístup do akéhosi titulárneho „klubu“ a členstvo má svoje výhody.

Premýšľate o tom, že sa „apingujete“ a kúpite si ho? Tu sa dozviete, čo potrebujete vedieť o Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club a Bored Ape Kennel Club a ako si ich kúpiť.

Čo je Bored Ape Yacht Club?

Bored Ape Yacht Club, ktorý vyvinula spoločnosť Yuga Labs, je zbierka 10 000 profilových obrázkov mintovaných ako NFT na blockchaine Etherea. NFT, alebo non-fungible token, funguje ako listina o vlastníctve digitálneho predmetu a umožňuje kupujúcim preukázať, že vlastnia jedinú verziu tohto obrázku. V tomto prípade kupujúci vlastnia ilustráciu nezaujato vyzerajúcej opice s náhodne vygenerovanými vlastnosťami a doplnkami. Žiadne dva obrázky nie sú úplne rovnaké.

Prečítaj si článok o NFT: Čo sú NFT? Príručka pre začiatočníkov

Bored Ape Yacht Club nie je v tomto smere osamotený, pretože v poslednom čase vzniklo mnoho ďalších populárnych kolekcií NFT avatarov – vrátane Pudgy Penguins a 0N1 Force. Nudné opice si však našli nadšenú základňu zberateľov a navyše majú svoje výhody.

Čo je na nich také zvláštne?

Ako už názov napovedá, Bored Ape Yacht Club je označovaný za exkluzívnu spoločnosť alebo spoločenskú organizáciu a vlastníctvo jedného z vytúžených NFT odomyká toto členstvo. Používatelia vďaka nemu získajú prístup napríklad na exkluzívny server Discord, kde sa spoluvlastníci – vrátane celebrít – stretávajú a rozprávajú. A opice majú tendenciu združovať sa na sociálnych sieťach, kde čoraz známejšie avatary zjednotili akési digitálne bratstvo.

A čo je možno ešte dôležitejšie, vlastníctvo NFT Bored Ape vám umožní získať prístup k ďalším zberateľským predmetom NFT, ktoré potom môžete ďalej predať za potenciálne značné sumy peňazí. Spoločnosť Yuga Labs najprv majiteľom Bored Ape ponúkla bezplatné NFT pre psov z Kynologického klubu Bored Ape a neskôr vydala bezplatné NFT „mutantné sérum„, ktoré generovalo obrázok Jachtového klubu Mutant Ape. Je to takmer ako platiť jednorazový poplatok za priebežný plán predplatného pre NFT a výhody.

Ako kúpiť Bored Apes

NFT od Bored Ape Yacht Club sú k dispozícii na sekundárnych trhoch, najmä na OpenSea. Ak si chcete kúpiť NFT Bored Ape Yacht Club, Bored Ape Kennel Club alebo Mutant Ape Yacht Club na OpenSea, jednoducho navštívte stránku projektu pre každú z nich a prezrite si celú kolekciu.

Niektoré môžu byť uvedené na predaj za pevnú cenu, iné môžu byť uvedené v aukcii. Na nákup NFT na stránke budete potrebovať peňaženku Ethereum, napríklad MetaMask, ako aj dostatok ETH na pokrytie kúpnej ceny aj poplatku za transakciu čo je gas v Ethereume.

Budúcnosť projektu

Z hľadiska objemu obchodovania je Bored Ape Yacht Club v čase zverejnenia druhou najobľúbenejšou kolekciou profilových obrázkov NFT za CryptoPunks – a tí sú tu len od apríla 2021.

Postupne sme videli čoraz viac významných ľudí, ktorí používali Bored Ape Yacht Club NFT ako svoje avatary na sociálnych sieťach. Trojnásobný šampión NBA Stephen Curry si v auguste 2021 kúpil jeden v hodnote 180 000 USD za ETH a pridal sa tak k zoznamu majiteľov z radov športovcov, medzi ktorými sú aj ďalšie hviezdy NBA Josh Hart a Tyrese Haliburton, ako aj hráči NFL Dez Bryant a Von Miller. Apes vlastnia aj hudobníci ako The Chainsmokers, Waka Flocka Flame a Jermaine Dupri.

Dokonca aj spoločnosť Arizona Iced Tea si kúpila NFT Bored Ape Yacht Club a použila ho v marketingových materiáloch. Spoločnosť Yuga Labs však uviedla, že hoci značka nápoja môže používať obrázok NFT, ktorý vlastní, jej použitie oficiálnej značky Bored Apes bolo „nevhodné“.

Okrem toho, že spoločnosť Yuga Labs poskytla existujúcim majiteľom Bored Ape „mutantné sérum“ na vyrazenie bezplatnej Mutant Ape NFT, vydala aj 10 000 nových Mutant Apes, ktoré si mohol ktokoľvek kúpiť za 3 ETH. Celá sada sa koncom augusta 2021 vypredala v priebehu hodiny a vygenerovala 96 miliónov USD.

V tejto chvíli je hlavnou otázkou: koľko ďalších NFT dostanú majitelia Bored Ape, aké ďalšie výhody by mohli prísť a čo bude spoločnosť Yuga Labs robiť ďalej? Videli sme, že Larva Labs podpísala zmluvu s hollywoodskou talentovou agentúrou, aby priniesla CryptoPunks a Meebits do televízie, filmov a ďalších. Mohli by sa podobnou cestou vydať aj Bored Apes?

Aký užitočný bol pre vás tento článok?

Kliknutím na hviezdičku ohodnotíte článok!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 58

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Daniel Demeš

Author Daniel Demeš

Krypto nadšenec. danieldemes.eth socialtrading.wallet

More posts by Daniel Demeš

Pridaj komentár